هادی ساعی: معتاد می شدم بهتر از ورزشکار شدن بود

گروه ورزشی الف،   3970205121
هادی ساعی: معتاد می شدم بهتر از ورزشکار شدن بود

پر افتخارترین ورزشکار المپیکی ایران با اشاره به قطع حقوق ۵۰ قهرمان از سوی صندوق حمایت از پیشکسوتان و قهرمانان گفت: تا به امروز به خاطر پرداخت نشدن حقوقم اعتراض نکرده‌ام اما از امروز پیگیر هستم و باید حق همه‌ ورزشکاران را بدهند.

هادی ساعی در گفت و گو با ایسنا، در مورد تصمیمات اخیر صندوق حمایت از  قهرمانان مبنی بر قطع کردن حقوق ۵۰ ورزشکار در سال جدید، اظهار کرد: نمی‌دانم این تصمیم را با چه منطقی گرفته‌اند که می‌خواهند حقوق برخی از ورزشکاران را قطع کنند. این چه استدلالی است که به دلیل خوب بودن وضعیت مالی یک ورزشکار می‌خواهند حق قانونی او را قطع کنند؟ می‌گویند آن‌هایی که مدال گرفته و وضع مالی خوبی دارند، نباید این حقوق را دریافت کنند! همه ما برای این مدال‌ها زحمت کشیده‌ایم که الان این حقوق را دریافت می‌کنیم.

او در این مورد ادامه‌ داد: اول از هر کاری باید این دوستان بگویند چه کسی گفته که وضعیت مالی ما خوب است؟ دوم این که اگر وضعیت مالی من یا امثال من خوب است به خود شخص مربوط است و به هیچکس ارتباطی ندارد! مگر برای رسیدن به این شرایط مالی دزدی کرده‌ایم که اموال ما را اندازه گیری می‌کنند؟ ما ورزشکاران باید خودمان برای پول خود تصمیم بگیریم که به چه کسی کمک می‌کنیم و به چه کسی کمک نمی‌کنیم.

ساعی افزود: نمی‌خواهم اسمی از کسی بیاورم اما چه کسی می‌داند که در حال‌ حاضر ۵۰ خانواده از کنار من نان شب درمیاورند؟ صندوق و همه آن دوستان باید حق ورزشکاران را بدهند چون خود آن‌ها می‌دانند چطور کمک کنند. ورزشکاران ما ۱۰ برابر بیشتر از خود آن افراد کمک می‌کنند و نیازی به نگرانی این دوستان نیست که به فکر تصمیم گیری برای حق ورزشکاران هستند.

دارنده مدال طلای مسابقات المپیک در پاسخ به این سوال که آیا به این تصمیم صندوق حمایت از  قهرمانان اعتراضی کرده؟ خاطرنشان کرد: من تاکنون در این مورد با هیچ‌کس صحبت هم نکرده‌ام چه برسد به اعتراض اما گویا دوستان اسم من را در جلسات و مصاحبه‌های خود آورده‌اند که یک کار غیر اخلاقی است و از این بابت خیلی ناراحت هستم. من تا به حال اعتراضی نکرده‌ام و این اخباری که با اسم من منتشر شده درست نیست. در چند روز گذشته هم یک خبرگزاری نام من را در خبر خود آورده بود که پیگیر آن هستم تا بابت این خبر اشتباه که از من منتشر کرده‌اند صحبت کنم.

او در این مورد تاکید کرد: "ایسنا" اولین جایی است که من در این مورد صحبت می‌کنم و تا به امروز صحبت هم نکرده‌ام چه برسد به اعتراض که الان به من وصله می‌زنند. خبر اعتراض من اشتباه است و قطعا پیگیر این خبر اشتباه هستم تا توضیحات مدیر و مسئولان خبرگزاری مربوطه را بشنوم.

ساعی در ادامه انتقادات خود از تصمیمات اخیر صندوق حمایت از قهرمانان، تصریح کرد: اگر از همه این مسائل و صحبت‌ها هم بگذریم دریافت این حقوق، حق همه ورزشکاران است، کسی نمی‌تواند برای حق و حقوق ورزشکاران امر و نهی کند. اگر قرار است این حقوق باشد باید برای همه ورزشکاران باشد، اگر هم قرار نیست حقوق بدهند باید برای همه این شرایط را ایجاد کنند. دوستان اگر حقوق ما ورزشکاران را بدهند خودمان می‌دانیم چگونه به نیازمندان کمک کنیم. نمی‌شود حقوق ما را بردارید و بگویید به دیگران کمک می‌کنیم. من تا الان با کسی صحبت نکرده‌ام ولی الان می‌گویم که باید حق ورزشکاران را بدهید.

پر افتخارترین ورزشکار ایران در المپیک ادامه‌ داد: اصلا یک نفر به من بگوید فلسفه به وجود آمدن صندوق حمایت از پیشکسوتان و قهرمانان چیست؟ آن صندوق برای این به وجود نیامده که یکسری افراد دور هم بنشینند، برای یکدیگر حقوق تعیین کنند و پست و مقام جابه‌جا کنند. خیر آقایان! این حرف‌ها نیست و نباید هم باشد، لطفا در مورد حق ورزشکاران تصمیم نگیرید.

او افزود: قرار است به ما پاسخ بدهند و اگر قانع کننده باشد حرفی نداریم اما نمی‌توانند چند نفر را کنار بگذارند چون قانون برای همه یکی است. برای مثال حقوق "رضا مهماندوست" را قطع کرده‌اند و دلیل این کار را زندگی کردن "مهماندوست" در خارج از  ایران گفته‌اند؛ دلیلی که درست نیست. همه ما ورزشکار هستیم و شاید یک روز در خارج از ایران صاحب سمت ورزشی شویم، این کار درست نیست که بخواهند با چنین دلایل بی معنی حق ورزشکاران را ندهند.

ساعی ادامه‌ داد: اسم چهار نفر که یکی از آن‌ها من هستم را آورده‌اند که عضو شورا هستیم، آیا کار خلافی کرده‌ایم؟ همه شماهایی که این صحبت‌ها را می‌کنید از صد جا حقوق می‌گیرید و کسی هم کاری ندارد. اگر قرار است کاری انجام شود باید کارشناسانه صورت بگیرد، این کاری که صورت گرفته غیر اخلاقی و خود بی قانونی است. اگر قرار شد به هیچ کس حقوق ندهند من به عنوان اولین نفر و به عنوان کاندیدا، این موضوع را قبول می‌کنم اما باز هم می‌گویم، این افراد نمی‌توانند فقط تعداد مشخصی را کنار بگذارند.

او با بیان این که ورزشکاران برای دریافت این حقوق زحمت کشیده‌اند، اظهار کرد: اصلا به من بگویند این افراد از کجا می‌دانند که من چقدر مال و اموال دارم؟ آیا مسئول این شده‌اند که ببینند ورزشکاران چقدر ثروت دارند؟ اصلا این صلاحیت را از کجا آورده‌اند که مال و اموال من یا دیگری را حساب و کتاب کنند؟ به تنهایی نمی‌شود اعتراض کرد اما اگر کسی این حقوق را دریافت می‌کند برای آن زحمت کشیده و نباید حق او را بگیرند. این دوستان اگر خودشان حق و حقوق نگیرند قبول می‌کنند که من و بقیه‌ ورزشکاران قبول کنیم؟

وی در پاسخ به این سوال که بیشترین حقوق دریافتی او از صندوق چقدر بوده، گفت: من اصلا نمی‌دانم چقدر به من پول می‌دادند و الان هم پول برای من مهم نیست. طی چهار، پنج ماهی هم که حقوقم را نداده بودند اطلاع نداشتم چون تا الآن با پول صندوق زندگی نکرده‌ام اما رفتاری که این آقایان دارند نباید این طور باشد که اسم من را به میان بیاورند. برخی ورزشکاران به خاطر این موضوع با "خرم" رئیس صندوق تماس گرفته‌اند که گویا با رفتار بسیار بدی مواجه شده‌اند. حتی به آن‌ها گفته‌اند دریافت این حقوق، حق ورزشکاران نیست، این صحبت‌ها برای من ناراحت کننده است.

ساعی در خصوص این که طبق گفته خرم، نفراتی مثل او از چند جا حقوق می‌گیرند، اظهار کرد: این آقایان اصلا اطلاعات ندارند. من چهار سال است که حتی وارد فدراسیون تکواندو هم نشده‌ام و الآن هم سایه من را در فدراسیون با تیر می‌زنند، پس چطور به من حقوق می‌دهند؟ کمیته المپیک هم از  حقوق ۲۰۰ هزار تومانی ۲۰ هزار تومان کم می‌کند و ۱۸۰ آن را به ما می‌دهد که پول یک باک بنزین ماشین است (با خنده).

او ادامه داد: من تجارت و درآمد خودم را دارم که ربطی به ورزش ندارد، اصلا خیلی هم ثروت دارم اما به هیچ وجه از حق خودم نمی‌گذرم آن هم با این رفتار خیلی بدی که آقایان دارند. می‌دانم با سفارش صندوق اسم من را در اخبارهای اشتباه آورده‌اند و به همین دلیل بسیار ناراحتم، به شخصه باید از  من عذرخواهی کنند چون تا امروز هیچ اعتراضی نکرده‌ام اما به ناحق اسم "هادی ساعی" را می‌آورند. چون تا به حال اعتراض نکرده بودم و اسم من را آورده‌اند، حتما این موضوع را پیگیری کرده و از حق خودم نمی‌گذرم. نمی‌شود هم حقم را بخورند هم آبرویم را ببرند تا "هادی ساعی" را بد نام کنند.

 دارنده‌ مدال طلای المپیک آتن، در ادامه انتقادات خود اظهار کرد: من تازه به این نتیجه رسیدم که اگر در این مملکت معتاد می‌شدم بهتر از ورزشکار شدن بود. به خاطر این که در تکواندو بودم حتی در زندگی شخصی هم ضرر کرده‌ام، در ورزش وصله‌ شورا بودن می‌چسبانند و در شورا وصله‌ ورزشی بودن. اگر می‌گویند شرایط ورزشکاران سخت است و باید به آن‌ها کمک کرد، کسی جلوی آقایان را نگرفته است. اصلا وظیفه آن‌ها است که به ورزشکاران کمک کنند اما باید بدانند که این حق برای همه ما است نه تنها چند نفر، باید حق ورزشکاران را بدهند.

هادی ساعی در پایان این گفت‌وگو با بیان این که فعلا از  سوی فدراسیون برای شروع همکاری با او تماسی نگرفته‌اند، خاطر نشان کرد: من هیچ گاه به دنبال جایگاه نیستم و تنها هدف من کمک به تکواندو است. فعلا هم تماسی با من نگرفته‌اند، قبل از عید جلسه‌ای با "محمد پولادگر" داشتیم که قرار شد بعد از عید هم نشستی داشته باشیم ولی فعلا خبری نیست اما من در جایی کار می‌کنم که شان و جایگاهم حفظ شود و در غیر این صورت وارد چنین جاهایی نمی‌شوم.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 2. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 3. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 4. دلار ۹ هزار تومان شد

 5. دلار ۱۰۱۰۰ تومان شد/ احتمال ورود به کانال ۹ هزار تومان

 6. روحانی: در مقطع تحریم به طور طبیعی مردم با مشکلاتی مواجه هستند/ نمی‌‌توانیم بگوییم شرایط عادی است

 7. آقای روحانی، بجای ترساندن مردم، مشکلات اقتصادی را حل کنید

 8. آیت‌الله نوری همدانی: «CFT» یک برنامه غربی، عربی و عبری است

 9. واعظی: برخی مردم تا قیمت بالا میرود برای خرید هول می‌زنند/ دو یا سه هفته آینده SPV اجرایی می‌شود

 10. جدال ضرغامی و آشنا در توئیتر؛ زنونابین  

 11. توییت میرسلیم از زمان بر حق بودن FATF  

 12. آیت‌الله جنتی: دولت موانع تولید را به طور جدی رفع کند/ علت نابسامانی اوضاع کشور باید بررسی شود

 13. گرشاسبی از ایران رفت

 14. یک آدم عاقل از تیم اقتصادی دولت بیاید برای مناظره  

 15. نمایندگان مجلس چقدر مهریه دادند و گرفتند؟   

 16. پمپئو: برنامه موشک ایران از کنترل خارج شده است!

 17. هافبک تیم ملی فوتبال ایران جام ملت‌های آسیا را از دست می‌دهد؟

 18. ۵۵ درصد صادرات ایران، پتروشیمی، صنایع فولادی و معدنی است

 19. معامله مسکن در بورس شدنی است؟

 20. پرس‌وجوی پیامکی، طرح دولت برای حذف فقر آموزشی

 21. سفیر ایران در تقلیس: گرجستان نقص قوانین خود را با برخوردهای خشونت‌آمیز جبران نکند

 22. آخر هفته تلویزیون؛ «خواستگاری» فخیم‌زاده، «سرب» کیمیایی و «مسافر ری» میرباقری شبکه‌های مختلف سیما

 23. جنگ استقلال با لشگر هماهنگ پدیده

 24. ترزا می: در انتخابات پارلمانی بعدی نامزد نمی‌شوم

 25. وکیلی در واکنش به اظهارات حجاریان: روحانی محصول حمایت اصلاح‌طلبان بود

پربحث‌های دیروز

 1. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 2. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 3. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 4. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 5. کاهش قیمت لوازم خانگی از شنبه آینده + جزئیات

 6. بحران اقتصادی و گره‌زدن اقتصاد به برجام/ چه کسی مسوول وضعیت کنونی اقتصادی کشور است؟

 7. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 8. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 9. دولت نمی‌تواند یارانه نقدی را افزایش دهد یا نمی‌خواهد؟ + جدول

 10. هشدار رهبر انقلاب: همه حواسشان را جمع کنند؛ ممکن است برای سال ۹۸ نقشه کشیده باشند!/ مسئولان فریب زبان‌بازی دشمن را نخورند/ جوان‌ها و جریان‌های سیاسی میدان را برای دشمن آماده نکنند

 11. قاضی‌زاده خبر داد: ترک خدمت صدها نفر از نیروهای بازنشسته شاغل در نهادهای زیرنظر رهبر انقلاب

 12. راه‌اندازی گشت ویژه تعزیرات برای کنترل بازار شب یلدا/ علت گرانی پسته سرمازدگی است

 13. دلار ۹ هزار تومان شد

 14. دلار ۱۰۱۰۰ تومان شد/ احتمال ورود به کانال ۹ هزار تومان

 15. نامه نمایندگان اصفهان به "روحانی" درباره احیای زاینده‌ رود

 16. روحانی: در مقطع تحریم به طور طبیعی مردم با مشکلاتی مواجه هستند/ نمی‌‌توانیم بگوییم شرایط عادی است

 17. آقای روحانی، بجای ترساندن مردم، مشکلات اقتصادی را حل کنید

 18. ترامپ برای اروپا شمشیر را از رو بسته است

 19. ورود هواپیما به ایران تسهیل می‌شود/ نیاز کشور به ۵۰۰ فروند هواپیما

 20. آیت‌الله نوری همدانی: «CFT» یک برنامه غربی، عربی و عبری است

 21. واعظی: برخی مردم تا قیمت بالا میرود برای خرید هول می‌زنند/ دو یا سه هفته آینده SPV اجرایی می‌شود

 22. جدال ضرغامی و آشنا در توئیتر؛ زنونابین  

 23. توییت میرسلیم از زمان بر حق بودن FATF  

 24. آیت‌الله جنتی: دولت موانع تولید را به طور جدی رفع کند/ علت نابسامانی اوضاع کشور باید بررسی شود

 25. گرشاسبی از ایران رفت

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 7. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 8. حیف از نام هنرمند که برای سلبریتی‌های بی‌سواد استفاده می‌شود   

 9. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 10. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 11. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 12. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 13. عامل آتش زدن مردم در پارکها دستگیر شد+ فیلم

 14. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 15. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 16. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 17. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 18. حرف های یک مهندس برق مملکت

 19. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 20. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 21. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 22. خودروسازان قیمت‌ها را افزایش دادند؛ سازمان حمایت هنوز مشغول محاسبه است

 23. چند نکته در مورد بازار خودرو

 24. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 25. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

پربحث‌های اخیر

 1. گرشاسبی از ایران رفت

 2. هافبک تیم ملی فوتبال ایران جام ملت‌های آسیا را از دست می‌دهد؟

 3. جنگ استقلال با لشگر هماهنگ پدیده

 4. مجوز حرفه‌ای‌گری استقلال در آسیا صادر شد

 5. شکست و تحقیر رئال و آاس رم صعود کرده/ویکتوریا پلژن راهی لیگ اروپا شد

 6. کامبک رویایی حریف استقلال در جام باشگاه‌های جهان

 7. رئال پس از 6 سال باز هم در برنابئو با دو گل عقب افتاد!

 8. گروه‌بندی کشتی آزاد جام باشگاه‌های جهان مشخص شد

 9. تداوم صدرنشینی حریف استقلال در لیگ فوتبال عربستان

 10. تاریخ‌سازی ستاره جوان رئال مادرید در لیگ قهرمانان+عکس

 11. ابهام درباره دروازه‌بان استقلال برابر پدیده

 12. کاسم‌پاشا قراداد مربی اسبق پرسپولیس را تا 2021 تمدید کرد

 13. تقدیر باشگاه سپاهان از دو بازیکن خارجی به همراه خانواده‌شان+عکس  

 14. کلوپ چهره‌ای مردمی در بندر آنفیلد+عکس

 15. خوزستان بر بام بوکس ایران ایستاد

 16. سردار آزمون سورپرایز زمستانی لیگ برتر انگلیس؟

 17. عنایتی: استقلال ابتدای فصل در شوک بود و حالا باانگیزه بازی می‌کند

 18. پیام تسلیت کی‌روش و اعضای تیم ملی به مناسبت درگذشت دانایی فر

 19. منصوریان: باید یک بازیکن دیگر اخراج می شد

 20. تساوی ذوب‌آهن و نفت مسجدسلیمان/ بُردن؛ حسرت این روزهای علیمنصور

 21. ۳۰ دلال فوتبال به قوه قضاییه احضار شدند

 22. مهاجم استقلال در لیست جواد نکونام

 23. طارمی در راه بازگشت به پرسپولیس

 24. کی‌روش به ایران برگشت

 25. پیام تسلیت سلطانی‌فر در پی درگذشت "ایرج دانایی‌فر"

پربحث‌های دیروز

 1. گرشاسبی از ایران رفت

 2. ایرج دانایی‌فر درگذشت

 3. مجوز حرفه‌ای‌گری استقلال در آسیا صادر شد

 4. شکست و تحقیر رئال و آاس رم صعود کرده/ویکتوریا پلژن راهی لیگ اروپا شد

 5. کامبک رویایی حریف استقلال در جام باشگاه‌های جهان

 6. رئال پس از 6 سال باز هم در برنابئو با دو گل عقب افتاد!

 7. گروه‌بندی کشتی آزاد جام باشگاه‌های جهان مشخص شد

 8. تداوم صدرنشینی حریف استقلال در لیگ فوتبال عربستان

 9. تاریخ‌سازی ستاره جوان رئال مادرید در لیگ قهرمانان+عکس

 10. ابهام درباره دروازه‌بان استقلال برابر پدیده

 11. کاسم‌پاشا قراداد مربی اسبق پرسپولیس را تا 2021 تمدید کرد

 12. تقدیر باشگاه سپاهان از دو بازیکن خارجی به همراه خانواده‌شان+عکس  

 13. کلوپ چهره‌ای مردمی در بندر آنفیلد+عکس

 14. خوزستان بر بام بوکس ایران ایستاد

 15. سردار آزمون سورپرایز زمستانی لیگ برتر انگلیس؟

 16. عنایتی: استقلال ابتدای فصل در شوک بود و حالا باانگیزه بازی می‌کند

 17. پیام تسلیت کی‌روش و اعضای تیم ملی به مناسبت درگذشت دانایی فر

 18. منصوریان: باید یک بازیکن دیگر اخراج می شد

 19. تساوی ذوب‌آهن و نفت مسجدسلیمان/ بُردن؛ حسرت این روزهای علیمنصور

 20. ۳۰ دلال فوتبال به قوه قضاییه احضار شدند

 21. مهاجم استقلال در لیست جواد نکونام

 22. طارمی در راه بازگشت به پرسپولیس

 23. کی‌روش به ایران برگشت

 24. پیام تسلیت سلطانی‌فر در پی درگذشت "ایرج دانایی‌فر"

 25. زمان نقل و انتقالات زمستانی فوتبال

پربحث‌های هفته

 1. نامه تعلیق فوتبال ایران بزودی می‌رسد + جزئیات

 2. بیانیه باشگاه سپاهان درباره اتفاقات رخ داده برای کاروان پرسپولیس

 3. سپاهان - پرسپولیس؛ دربی ایرانی با داور جهانی/ جنگ قهرمانی در نصف جهان

 4. گرشاسبی از ایران رفت

 5. مدیرعامل سپاهان: هدف برانکو این بود که داور به نفع بگیرد/ داوری‌ها به سود پرسپولیس است

 6. سپاهانی‌ها هم پرچم ژاپن به ورزشگاه بردند  

 7. تساوی ال‌کلاسیکوی ایران در بازی بسیار جذاب و پُربرخورد/ زور ژنرال و پروفسور به هم نرسید+ فیلم

 8. بهزاد کتیرایی درگذشت

 9. ایرج دانایی‌فر درگذشت

 10. کنایه فردوسی پور به دعوت شدن احمدزاده به تیم ملی/ ماجرای قتل 2 هوادار پرسپولیس

 11. رضائیان: مقابل پرسپولیس دست خالی میدان را ترک نمی‌کنیم/ بازیکنی از پارس جنوبی جدا نمی‌شود

 12. رضا جباری: سپاهان مقابل پرسپولیس به بن بست تاکتیکی خورد

 13. فیلم/ جزئیات درگیری و اخراج کمال کامیابی‌نیا و کی روش  

 14. دایی: ژاپن و ایران شانس اول قهرمانی در جام ملت‌ها هستند

 15. احمدزاده: در بد شرایطی پرسپولیس را تنها گذاشتیم/ برمی‌گردم و همه چیز را جبران می‌کنم

 16. گل‌باران شاگردان علی کریمی توسط استقلال در شهر باران

 17. گل پنجم استقلال به سپیدرود  

 18. راز غیبت تاج و تنها راه مانده برای فرار از تعلیق

 19. شجاع خلیل‌زاده در رستوران با یک دوست خوب  

 20. پرسپولیس ششمین تیم پرطرفدار جهان  

 21. تساوی منچستر و آرسنال در اولدترافورد/ کامبک درخشان لیورپول و شکست چلسی

 22. هافبک تیم ملی فوتبال ایران جام ملت‌های آسیا را از دست می‌دهد؟

 23. جنگ استقلال با لشگر هماهنگ پدیده

 24. مجوز حرفه‌ای‌گری استقلال در آسیا صادر شد

 25. شکست و تحقیر رئال و آاس رم صعود کرده/ویکتوریا پلژن راهی لیگ اروپا شد

آخرین عناوین