جشن جنجالی باغ قلهک

گروه سیاسی الف،   3970129082 ۳۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

بازهم باغ قلهک خبرساز شد، باغ پر رمز و رازی که حامل خاطرات فراوانی از بیش از یکصدوهفتاد سال تاریخ ایران است، باغی در اختیار مستاجران انگلیسی که مالکیت آن محل مناقشه است، اما خبر جدید درباره این باغ به برگزاری جشن روز ملی انگلیس مصادف با شهادت امام موسی بن جعفر (ع) بود که حاشیه‌های زیادی را به همراه داشت.

جشن جنجالی باغ قلهک

به گزارش الف، برخی رسانه‌ها در فضای مجازی با انتشار خبری از برگزاری جشن روز ملی انگلیس در باغ قلهک تهران در 11 آوریل خبر دادند که مصادف با شب شهادت امام موسی الکاظم(ع) بود، بر اساس این خبرها دیپلمات‌های انگلیسی از درخواست وزارت امورخارجه برای تغییر زمان این مهمانی سر باز زدند و گزارش‌ها حاکی‌است وضعیت حجاب بعضی از شرکت‌کنندگان در مراسم مناسب نبوده است.


این خبر مدعی شده است، علاوه‌بر تعداد زیادی از هنرمندان و چهره‌های سرشناس ورزشی، مسوولان نیز در این جشن حضور داشتند.


این خبر اما از حضور دکتر ظریف وزیرامورخارجه و تعدادی از نمایندگان مجلس حکایت دارد! برای دانستن واقعیت ماجرا به سراغ آقای بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امورخارجه رفتیم تا واقعیت‌ها در این‌باره را دریابیم.

جزئیات مراسم باغ قلهک از زبان بهرام قاسمی

 بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگویی در واکنش به شایعه حضور آقای محمدجواد ظریف در جشن روز ملی کشور انگلستان که همزمان با سالروز شهادت امام موسی ‌بن ‌جعفر (ع) و در باغ قلهک برگزار شد، گفت: برگزاری روز ملی در همه کشورها یک امر متداول و رایج است و در این مراسم به تناسب نوع روابط و همکاری‌های دوجانبه؛ رییس هیات دیپلماتیک هر کشوری می‌تواند با سلیقه و نظر خود مقامات و شخصیت‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، علمی، هنری و ... کشور مقیم را دعوت کند.


سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این‌که قبول دعوت برای حضور یا عدم حضور در این نوع مراسم‌ بستگی به فرد دعوت‌شده دارد، افزود: با توجه به ضیق‌وقت وزیر امور خارجه؛ معمولا ایشان فرصت حضور در هیچ مراسم روز ملی کشورها را ندارد؛ و مورد اساسی این است که آقای ظریف اصلا در مراسم سفارت انگلستان شرکت نکرده و در این زمان وی در سفر اروگوئه بود.


وی تصریح کرد: سطح شرکت مقامات ما در مراسم روز ملی کشورها بستگی به معیارها و عرفی است که بین کشورها وجود دارد و حضور مقامات ما در مراسم روز ملی هر کشوری تعریف شده و سطح حضور مشخص است. هر سطح از مقامات کشوری که در روز ملی کشور ما در روز 22 بهمن شرکت کنند ما نیز در همان سطح شرکت می‌کنیم.


وی تصریح کرد: همان‌گونه که ما هم در سرتاسر جهان می‌توانیم در سفارتخانه‌های خود مراسم روز ملی یا مراسم مذهبی داشته و کشورهای میزبان هم حق دخالت ندارند؛ لذا تشریفات وزارت امور خارجه ما هم در جزئیات برنامه‌ها و مراسم‌ روز ملی سفارتخانه‌های خارجی دخالتی ندارند .


قاسمی در پاسخ به این سوال که چگونه تاریخ اطلاع آنها با شب شهادت مصادف بوده، گفت: تاریخ چنین مراسمی در تمام کشورها مشخص است. برای نمونه 11 فوریه روز ملی جمهوری اسلامی ایران است که در تقویم قرار داده شده و ما هم جدولی داریم که روز ملی همه کشورهای جهان بدون دخالت ما در آن ثبت شده است.  قاسمی با بیان این‌که در مراسم روز ملی انگلستان جشن پایکوبی صورت نگرفته، گفت: سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و انگلستان نواخته شده، اتفاق خلاف رفتار و خلاف عرف بین‌الملل صورت نگرفته و آنچه اتفاق افتاده در محدوده آنها بوده و ما نمی‌توانیم دخالت کنیم. معمولا در صورتی که مراسم سفارتخانه‌ها به شکل مقبولی برگزار نشود می‌توانیم در آن شرکت نکنیم. حتی اگر در حین مراسم مشکل خاصی هم ایجاد شود نمایندگان می‌توانند مراسم را ترک کنند.

باغی با خاطرات 170ساله
در خیابان شریعتی، حد فاصل خیابان دولت و پل صدر دیوار آجری قرمز رنگی است که در میان مردم با نام «باغ قلهک» شناخته می‌شود، باغی که رازهای سربه مهر تاریخی زیادی را در سینه دارد، باغ قلهک خاطرات فراوانی از 170 سال گذشته این محله را به خود دیده است. باغی با وسعت 20 هکتار که بازمانده‌ای سرسبز از منطقه قدیمی «قلهک» است و روزگاری از سوی محمد‌شاه قاجار به دولت انگلستان اجاره داده شد. این باغ از قدیم به‌عنوان اقامتگاه تابستانی سفارت انگلستان در نظر گرفته شد؛ اقامتگاهی که بعدها شاهد برگزاری محفل‌ها و جلسات بسیاری شد تا تاثیر فراوانی بر تاریخ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایران داشته باشد. شاید آن زمان که «سرجان کمپبل» به‌عنوان وزیرمختار انگلستان در تهران حضور داشت، فکر نمی‌کرد که باغ اجاره‌ای روزگاری محل مناقشه شود.


با توجه به اسناد و مدارک موجود، سفارت انگلیس باغ قلهک را از زمان محمدشاه قاجار، تابستان‌ها برای استراحت و تفرج اجاره می‌کرده و مال‌الاجاره این محل در آن زمان ماهی 30 تومان یا 15 لیره بیشتر نبود، ولی این مرحمت شاهانه اعتبار فراوانی برای وزیر مختار انگلیس به ارمغان آورد و باعث افزایش شخصیت و اعتبار او در بین دیگر عوامل کشورهای خارجی در ایران شد درحالی‌که سفارت دولت انگلستان در آن زمان دارای مکان کوچکی در حوالی دروازه حضرت عبدالعظیم حسنی؟ع؟ بوده است.

نبض سیاست ایران در قلهک
ولی در سال 1286هـ.ق سفارت انگلیس به شمالی‌ترین نقطه تهران در آن زمان (خیابان فردوسی) منتقل می‌شود و این کشور زمینی به مساحت 15 جریب را به‌عنوان سفارت در اختیار می‌گیرد که امروزه نیز محل اصلی سفارت دولت انگلیس در ایران است.


انگلیسی‌ها از گذشته با استقرار در رزیدانس (اقامتگاه تابستانی) قلهک در ماه‌های گرم سال، برخی امور سفارتخانه خود را نیز در این محل انجام می‌دهند. این باغ و محفل‌ها و تصمیمات گرفته شده در آن، تاثیرات فراوان بر تاریخ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایران داشته است. نبض سیاست ایران در دوران قاجار و پهلوی در باغ قلهک می‌تپید. محفل‌ها و تصمیمات گرفته شده در این باغ که پیش‌کشی محمدشاه به سرجان ملک بود، تاثیرات فراوانی بر تاریخ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایران داشته است. با لغو حق کاپیتولاسیون، امتیازات ویژه انگلیسی‌ها از بین رفت اما سایه شوم استعمار بر این باغ زیبا باقی ماند.


از بین تمامی جلسات برپاشده در این باغ، مرموزترین جلسات، برپایی نشست‌های فراماسون‌ها در این باغ بود. در دوره پهلوی اول، با وجود آنکه درپی اختلاف بین رضاخان و محمدعلی فروغی، وی از کار برکنار و خانه‌نشین شده بود اما دست‌های خوفناک، پرقدرت و نامرئی فراماسون‌ها از فراموش‌خانه انگیسی‌ها در باغ قلهک بیرون آمد و رضاشاه را مجبور به بازگرداندن فروغی کرد.


در ادامه، فروغی که خود استاد اعظم لژهای ماسونی در ایران بود، به دفعات به همراه نمایندگانی از آمریکا و انگلیس و از جمله شخص سفیر انگلیس در فراموش‌خانه باغ قلهک گرد هم جمع شدند و سعی کردند تاریخ ایران را رقم زنند. پادشاهی محمدرضا شاه یکی از نتایج همین جلسات مرموز بود.


در‌حال‌حاضر این باغ به‌عنوان اقامتگاه کارکنان و ییلاق سفارت استفاده می‌شود؛ همچنین تا چندی پیش از تعلیق فعالیت‌های شورای انگلیس (بازوی فرهنگی و دیپلماسی عمومی انگلیس)، این شورا در محل این باغ دایر بود. گذشته از اینکه باغ قلهک در خود رازهای فراوانی دارد که هر یک از این رازها می‌تواند گره‌های فراوانی از تاریخ نادانسته ایران باز کند. اما این باغ هم‌اکنون در اشغال انگلیسی‌هاست.

سفارت انگلیس در خیابان فردوسی است یا باغ قلهک؟
اما مساله‌ای که اکنون بیش از پیش رخ می‌نماید این است که سفارت انگلیس کجاست؟ محوطه هم‌جوار با خیابان فردوسی و خیابان جمهوری اسلامی یا باغ قلهک؟ در‌حالی‌که طبق قوانین بین‌المللی دولت‌ها تنها مجاز به داشتن یک محل به‌عنوان سفارتخانه در هر کشوری‌اند که آن سفارتخانه جزو خاک آن کشور یا دولت محسوب می‌شود. از این‌رو با وجود استقرار سفارت انگلیس در خیابان فردوسی، معلوم نیست انگلیسی‌ها در باغ قلهک چه می‌کنند؟
طبق منابع وزارت امور خارجه، سندی در خصوص تملک انگلیسی‌ها بر این باغ وجود ندارد و قدیمی‌ترین سند مکتوب که به این موضوع مربوط می‌شود به تاریخ 1278 قمری می‌رسد که نامه تشکر سفیر انگلیس به‌خاطر واگذاری باغ قلهک است.

بازهم باغ قلهک خبرساز شد، باغ پر رمز و رازی که حامل خاطرات فراوانی از بیش از یکصدوهفتاد سال تاریخ ایران است، باغی در اختیار مستاجران انگلیسی که مالکیت آن محل مناقشه است، اما خبر جدید درباره این باغ به برگزاری جشن روز ملی انگلیس مصادف با شهادت امام موسی بن جعفر (ع) بود که حاشیه‌های زیادی را به همراه داشت.
منبع: صبح نو

دیدگاه کاربران

هادی۳۰۶۸۲۶۱۱:۲۴:۴۸ ۱۳۹۷/۱/۲۹
گفته می شود سفارت بخشی از خاک یک کشور است... من اطلاعات کافی ندارم اما حدس میزنم که حتی درون سفارت هم محدودیت ها و قوانینی از کشور میزبان را باید بپذیرند. اما در مورد باغ که دیگر سفارت نیست. باید به قوانین ایران احترام بگذارند. نباید در مقابل دولتی که جنایتهایش در حال و گذشته تاریخ بر کسی پوشیده نیست کوتاه آمد. مراودات احتمالی در جای خود و رعایت قوانین ایران هم در جای خود
ناشناس۳۰۶۸۳۴۱۱:۳۰:۱۴ ۱۳۹۷/۱/۲۹
می دانید چرا وضعمان چنین است، چون صاحبنظران تریبون دار صاحب دانش لازم در زمینه ای که نظر می دهند نیستند! وگرنه هرگز روز ملی کشوری در ملک دیپلماتیکش مسئله نمی شد! از لحاظ بین المللی این حرف همان قدر سطحی و نپخته است که مثلا ما بگوییم فلان روز که روز شهادت معصوم بود چرا در سوئیس جشن ملی برگزار شد!
مهران۳۰۶۸۸۴۱۱:۵۸:۱۹ ۱۳۹۷/۱/۲۹
دوست عزیز باغ قلهک سفارت نیست
ناشناس۳۰۷۴۴۴۱۷:۲۵:۵۰ ۱۳۹۷/۱/۲۹
ملک دیپلماتیک است وگرنه درب منزل هر اروپایی کارمند سفارت نیروی انتظامی ما کشیک ندارد! چه کسی به شما آموخته که صرفا سفارت یا کنسول گری ملک دیپلماتیک است؟ من نمی دانم بنا بر کدام قرارداد یا سوابق، به حق یا نا حق، ملک دیپلماتیک شده، ولی به هر حال فعلا هست و تحت حفاظت نیز می باشد، توسط نیروی انتظامی خودمان!
علی۳۰۷۶۸۱۲۱:۱۱:۵۴ ۱۳۹۷/۱/۲۹
چقدر انگلیسی تو ایران داریم! تعدادشون از ایرانیا بیشتره! یه نگاه به نظرات و لایک ها بندازید تاسف لازم نیست باید دق کرد از این جماعت غرب زده! جلال آل احمد اگر زنده بودی چه می کردی؟
ناشناس۳۰۷۴۴۸۱۷:۲۸:۰۶ ۱۳۹۷/۱/۲۹
اماکن دیپلماتیک هر کشور جزء خاک اون کشور محسوب میشوند و باغ قلهک جزء اماکن دیپلماتیک کشور انگلیس است. همینطور منزل سفرا و کارکنان سفارتها، اماکن مربوط به رایزنی فرهنگی و اقتصادی و نظامی و هرجایی که مستقیما زیر نظر سفارتها فعالیت می کنند
ناشناس۳۰۶۹۰۰۱۲:۰۹:۲۷ ۱۳۹۷/۱/۲۹
محل برگزاری این جشن در باغ قلهک بوده نه در سفارت، از نظر حقوقی این دوتا باهم فرق میکنه. بله سفارت هرکشوری جزو خاک اون کشور محسوب میشه اما اینجا سفارت نبوده.
ناشناس۳۰۷۶۹۶۲۱:۲۳:۴۹ ۱۳۹۷/۱/۲۹
دوست عزیز بسیاری از سفارت خانه ها در املاک استیجاری قرار دارند مالکیت ملک مطرح نبست متصرف ملک نماینده دیپلماتیک کشوری خارجی است باید طبق قوانین بین المللی مکان های دیپلماتیک با آن بر خورد شود . خانه مسگونی کادر های سیاسی هم شامل میشود که اکثرا استیجاری هستند .
ناشناس۳۰۶۸۴۲۱۱:۳۵:۴۰ ۱۳۹۷/۱/۲۹
انگلیسی ها به عمد این جشن را در این شب برگزار کردند تا ایران را تحقیر کنند... براورد ان ها این است که مسوولین ایرانی ازترس به خطر افتادن برجام ، و راضی نگه داشتن اروپایی ها ، حرفی نخواهند زد.
ناشناس۳۰۷۲۹۲۱۵:۲۷:۵۸ ۱۳۹۷/۱/۲۹
دایی جان ناپلئون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
محمد۳۰۷۳۸۲۱۶:۲۷:۱۲ ۱۳۹۷/۱/۲۹
دوست عزیز شما می توانید جشن 22 بهمن رو اسفند بگیرید؟
خلیل۳۰۷۸۹۳۰۶:۱۴:۳۶ ۱۳۹۷/۱/۳۰
این اطلاعات درجه اول را از کجا اوردی؟
ناشناس۳۰۶۸۴۴۱۱:۳۶:۲۴ ۱۳۹۷/۱/۲۹
حامیانشون تو روزنامه های زنجیره ای ایران ، ماله کشی و توجیه می کنند.
ناشناس۳۰۶۸۵۲۱۱:۳۹:۱۷ ۱۳۹۷/۱/۲۹
باج فرهنگی به اروپا برای حفظ برجام !! گویا باج ها و مشوق های اقتصادی صنعت نفت ، و خودروسازی ، اروپا رو مجاب نکرده!
رضا۳۰۶۸۵۷۱۱:۴۱:۰۴ ۱۳۹۷/۱/۲۹
چه الکی شلوغش کردین با این خبرتون!! روز ملی شون بوده و داخل خاک خودشون. اسمی هم از شخصیتهای مذهبی ما برده نشده که توهین محسوب بشه. بی خیال بابا!!!
ناشناس۳۰۷۳۲۲۱۵:۴۴:۰۴ ۱۳۹۷/۱/۲۹
غیرت و ارق ملی و دینی اکتسابی نیست. بلکه ذاتیست. __________________ دلم میسوزه برای کسانیکه محرومند. انگلیس تا شماهارو داره نیازی به تجاوز نداره. شما با اختیار خودتون کاملاً در اختیار ایشونید.
ناشناس۳۰۷۶۵۰۲۰:۴۲:۰۱ ۱۳۹۷/۱/۲۹
منظورشون عرق ملیه.
ناشناس۳۰۷۴۲۰۱۷:۰۱:۴۷ ۱۳۹۷/۱/۲۹
به نام خدا باسلام باغ مورد بحث سفارت نیست که خاک انگلیستان باشد،بلکه ،باغی است ناصرالدین شاه به انکیسیها اهدا کرده وتفرجگاه شان است و،البته ،مالکیت آن نیز مورد مناقشه است وچند سال پیش نمایندگان مجلس پیگیر قضیه بودند،ولی،مدتی است که موضوع مسکوت مانده است. به نظر من چنانچه انگلیسی ها بی سر وصدا جشن شان را می گرفتند،کسی نمی توانست اعتراض کند،ولی، صحبت سر این است که از ایرانیهای محترمی دعوت کردند وآنها هم دست انگلیسی های موذی را رد نکرده اند!
ناشناس۳۰۶۸۷۲۱۱:۴۷:۰۶ ۱۳۹۷/۱/۲۹
الان مشکل مملکت این؟
علی۳۰۸۲۱۰۱۲:۵۲:۴۹ ۱۳۹۷/۱/۳۰
دقیقا مشکل مملکت همینه چون برخاسته از تفکری واداده، شیفته غرب، خود تحقیر و سکولار است! بله دوست عزیز مشکل دقیقا این تفکر است که در حال اشاعه آن می باشند!
ناشناس۳۰۷۰۳۰۱۳:۰۴:۳۶ ۱۳۹۷/۱/۲۹
دوست عزیز این باغ اصلا نباید در دست اونا باشه از بی عرضگی ماست
فریدون۳۰۷۰۵۵۱۳:۲۴:۱۷ ۱۳۹۷/۱/۲۹
۱۱ آوریل در انگلیس روز ملی نیست، و روز مادر بود، و شاید جشن بخاطر همین بوده.
ناشناس۳۰۷۰۶۱۱۳:۲۶:۱۶ ۱۳۹۷/۱/۲۹
باغ روس ها که خیلی بزرگتر هم هست!!! اول اوون رو پس بگیرید که کلی از خاک ما رو برد
سپهر۳۰۷۰۹۸۱۳:۴۸:۰۵ ۱۳۹۷/۱/۲۹
تعداد قابل توجهی از درخت های باغ رو قطع کردند و برخورد قانونی باهاشون نشد!
ناشناس۳۰۷۴۹۷۱۸:۰۳:۳۳ ۱۳۹۷/۱/۲۹
درختهای خیابان ولیعصر رو هم هر روز شهرداری قطع میکنه. مطمئن باش اروپایی ها بیشتر از ما به طبیعت احترام میزارن
ناشناس۳۰۷۶۷۳۲۱:۰۷:۱۳ ۱۳۹۷/۱/۲۹
نمونه خود باختگی و بیگانه پرستی رو میشه در این کامنت دید
علی۳۰۷۶۹۲۲۱:۲۰:۴۶ ۱۳۹۷/۱/۲۹
اولا اونم شهردار و شورای شهر منتخب شما قطع کرده! ثانیا این که چون درختای ولی عصر رو قطع کردن قطع کردن درختای باغ قلهک رو توجیه میکنه؟؟؟ الان با این حرف انگلیس مبرا شد؟ انگلیس ریشه ملت ایران رو سوزوند بعد برای محیط زیست ایران دل میسوزونه؟؟
ناشناس۳۰۷۳۹۸۱۶:۴۴:۲۰ ۱۳۹۷/۱/۲۹
این باغ لانه جاسوسی انگلیس و محل رفت و آمد عناصر ضد انقلاب و برانداز است. دادستان کشور در اقدامی انقلابی باغ را به مردم تهران بازگرداند تا تبدیل به پارک عمومی شود. این لانه جاسوسی را با اقتدار برچینید.
محسن۳۰۷۴۰۶۱۶:۵۴:۰۳ ۱۳۹۷/۱/۲۹
دارین تحریک میکنین بی مغزها رو بریزن آتیشش بزنن. نکنین این کارو. از قدیم گفتن اشاعه گناه از خود گناه بدتره، اگه این خبر منتشر نمیشد چند نفر از این جشن خبردار میشدن؟ دچار خود تحقیری شدیم به خدا!
ناشناس۳۰۷۴۷۹۱۷:۵۲:۴۹ ۱۳۹۷/۱/۲۹
دیگه خیلی داستان سرایی کردید!!!!
ناشناس۳۰۷۴۸۵۱۷:۵۶:۵۶ ۱۳۹۷/۱/۲۹
این باغ اگه دست انگلیسی ها نبود الان تبدیل به خانه و اپارتمان شده بود و همین اندک درختهایی که هوای آلوده تهران را تصفیه میکنند نیز وجود نداشتند پس زیادی شلوغش نکنید همون بهتر که دست انگلیسی ها است و مهم اکسیژن هست که به همه تهران میرسد
ناشناس۳۰۷۵۴۶۱۹:۰۱:۰۲ ۱۳۹۷/۱/۲۹
ین خبر اما از حضور دکتر ظریف وزیرامورخارجه و تعدادی از نمایندگان مجلس حکایت دارد! برای دانستن واقعیت ماجرا به سراغ آقای بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امورخارجه رفتیم تا واقعیت‌ها در این‌باره را دریابیم.......والبته همه شرکت کنندگان از اصلاح طلبان بودند البته گفته میشود
ناشناس۳۰۷۵۶۲۱۹:۱۵:۴۸ ۱۳۹۷/۱/۲۹
نمی دونستیم انگلستان با اون همه خباثت و دغلبازی و روباه صفتی اش این همه خواهان داره تو مملکت ما.از نظر بعضیا همه ی دشمنان ایران خوبند و این وسط ایرانه که سر تا پا شرارت و بدیه. یا علی العجب از این همه خودکم بینی و ذلت
ناشناس۳۰۷۶۸۵۲۱:۱۴:۱۹ ۱۳۹۷/۱/۲۹
با توجه به جنایاتی که انگلیس در حق ایران و ایرانی از قبیل تکه تکه کردن ایران و نسل کشی و ....................کرده است و می کند هر عقل سالمی چنین استدلال می کند که افرادی که در جشن این کشور کثیف شرکت کرده اند جز خائنان به شمار می آیند؟
ناشناس۳۰۷۶۹۱۲۱:۱۹:۲۱ ۱۳۹۷/۱/۲۹
خیلی دوست دارم بدونم کدوم سلبریتی ها در جشن روز ملی انگلیس حضور داشتن
حجت از قزوین۳۰۸۳۲۶۱۴:۲۱:۵۴ ۱۳۹۷/۱/۳۰
اگر عمدا این کارو کردن خدا لعنتشون کنه همه میدونند انگلیسیها همیشه فتنه انگیز بوده اند مردم ما باید هوشیار باشند هر دعوتی را قبول نکنند زنده باد ایران
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

 2. مقایسه در آمد اعضای هیات علمی در ایران با کشورهای پیشرفته غربی چه می گوید؟

 3. بازداشت رئیس یکی از ادارات به دلیل رفتار غیر اخلاقی در محیط اداری

 4. میراث اقتصادی پر دردسر رئیس‌جمهور منتخب

 5. مکالمه عاشقانه پدر و دختر ایرانی که میلیون‌ها بار دیده شد

 6. آقای مهندس ، آقای دکتر!

 7. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

 8. سعیدی: امروز روز تلخی برای مجلس بود، از مردم عذرخواهی می کنم

 9. عکسی زیبا از جواد فروغی

 10. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 11. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

 12. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 13. کارِ کیست؟!

 14. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

 15. دو كلمه با ظريف و روحانی

 16. یک نفر در کرج به اتهام انتشار تصاویر خالکوبی دستگیر شد

 17. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

 18. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

 19. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

 20. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

 21. نوبخت رئیس مرکز پژوهش آینده‌نگر را عزل کرد/ داماد رئیس جمهور عضو هیات علمی شد

 22. مردان اقتصادی دولت دوازدهم در قاب تاریخ

 23. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

 24. سخنگوی دولت: ما کارنامه سیاهی به جای نگذاشته‌ایم

 25. اندیشکده آمریکایی: قطع روابط امارات و عربستان حتمی است

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. سعیدی: امروز روز تلخی برای مجلس بود، از مردم عذرخواهی می کنم

  2. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

  3. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

  4. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

  5. کارِ کیست؟!

  6. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

  7. دو كلمه با ظريف و روحانی

  8. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

  9. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

  10. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

  11. مردان اقتصادی دولت دوازدهم در قاب تاریخ

  12. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

  13. سخنگوی دولت: ما کارنامه سیاهی به جای نگذاشته‌ایم

  14. بی‌توجهی مسئولان به پیشنهاد سپاه درباره باز شدن خروجی سدها/ ارسال ۵۰۰ مخزن آب از سوی سپاه به خوزستان  

  15. جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد

  16. رهبر انقلاب: در این دولت معلوم شد که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد

  17. تجمع محدود در یکی از خیابان‌های تهران + ویدیو

  18. رهبر انقلاب: هیچ گِله‌ای نمی‌شود از مردم داشت

  19. یک سؤال پیرامون حاشیه سفر اختصاصی ۳ نماینده مجلس

  20. حضور جهانگیری در استان خوزستان

  21. فرودگاه‌های تهران در روز تحلیف ریاست‌جمهوری بسته می‌شود

  22. انتقاد رضایی از طرح صیانت از حقوق کاربران اینترنتی

  23. واکنش وحید یامین‌پور به طرح صیانت از حقوق کاربران

  24. معاون اول رئیس جمهور: از زخم زبان‌ها، ذره‌ای ناراحت نمی‌شویم/ آنچه مردم ایران را رنج می‌دهد، تبعیض است

  25. روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شود

  آخرین عناوین