الف در گفتگو با نمایندگان بررسی کرد؛ فاینانسی که تامین نشد و ادعای روحانی زیر سوال رفت/ سرانجام تمجید روحانی از آخوندی برای خرید هواپیما

گروه اقتصادی الف،   3970225215 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
فاینانسی که تامین نشد و ادعای روحانی زیر سوال رفت/ سرانجام تمجید روحانی از آخوندی برای خرید هواپیما

سرانجام تعریف و تمجید روحانی از آخوندی مبنی بر اینکه وی برای خرید هواپیما معطل پول نمی ماند این شد که ایرباس و بوئینگ به بهانه ندادن پول از سوی ایران، از تحویل هواپیما به ایران امتناع کرده و در نهایت بعد از خروج ترامپ از برجام، این 2 شرکت هم از تحویل هواپیما سر باز می زنند.

به گزارش خبرنگار الف، حسن روحانی رییس جمهور روز سه شنبه 24 مرداد سال گذشته در هنگام معرفی عباس آخوندی برای تصدی وزارت راه شهرسازی در صحن مجلس در جملاتی به این مضمون گفت: «برای تصدی وزارت راه و شهرسازی آقای آخوندی معرفی شده که برای خرید هواپیما هی نگوید پول بدهید. خودش می رود و هواپیما می خرد و می آورد. امروز ما بدون تحمیل بودجه‌ای به بودجه کشور هواپیمای نو خریداری می‌کنیم و آقای آخوندی در این زمینه کار بزرگی انجام داده‌اند».

در همین راستا بعد از برجام، وزارت راه و شهرسازی بنا بر اخبار منتشره تهران 200 هواپیمای مسافربری به مبلغ 38.3 میلیارد دلار برای شرکت ایران ایر سفارش داده که شامل 100 فروند هواپیمای ایرباس، 80 فروند هواپیمای بوئینگ و 20 فروند هواپیمای ای تی آر است.

دولت روحانی به انجام این قراردادها خوشبین بود و دلخوش کرد.

اما در هفته های گذشته خبرهایی مبنی بر تحویل نشدن هواپیماهای جدید به ایران مطرح شد.

خبرنگار الف به سراغ نمایندگان رفت و دلایل این موضوع را جویا شد. آنچه نمایندگان بیان کردند با ادعای سال گذشته روحانی در خصوص آخوندی در تضاد است.

محمدرضا رضایی رئیس و صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس معتقدند به دلیل تامین نشدن پول از سوی ایران هواپیما به ایران تحویل نشد.

به عبارت دیگر این نمایندگان معتقدند آنچه باعث تاخیر در تحویل هواپیما به ایران شده همان موضوع فاینانس و وام خارجی است. درست عکس آنچه که روحانی در صحن مجلس گفته بود.

محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران و نماینده جهرم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با الف گفت: مساله اصلی در تحویل ندادن هواپیما، پول و فاینانس است.

وی حتی به نقل از وزیر راه و شهرسازی گفت: بهانه این شرکت ها پرداخت نشدن پول از سوی ایران است و چون بودجه از محل فاینانس تامین نشد، این شرکت ها هم هواپیما تحویل ندادند.

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران نماینده اردبیل، نیر، نمین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف هم همین نظر را بیان کرد و گفت: این شرکت ها می گویند دلیل تحویل نشدن هواپیما و تاخیر در این زمینه پرداخت نشدن رقم قرارداد از سوی ایران است.

به گفته وی دلیل اصلی در تاخیر تحویل هواپیما، همان مساله مالی است و منابع خارجی و فاینانسی که قرار بود تامین شود، تامین نشد.

همچنین سید احسن علوی رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران و نماینده سنندج گفت: ایرباس اعلام کرده که دیگر هواپیمایی به ایران تحویل نمی دهد. شاید 2 هواپیمای دیگر تحویل بدهد و از تحویل بقیه هواپیماها خودداری می کند.

وی افزود: در مجموع ایرباس حدود 13 هواپیما به ایران تحویل داده و بوئینگ هواپیمایی تحویل نداد.

علاوه بر نمایندگان مجلس، اصغر فخریه کاشان معاون وزیر راه و شهرسازی که پیگیری خرید هواپیما از شرکت‌های ایرباس، بویینگ و ای‌تی‌آر را بر عهده دارد، هم صراحتا به مشکل مالی در این زمینه اشاره کرد و گفت: تامین پیش‌پرداختهای هواپیماها به خاطر برخی مسایل داخلی در رابطه با مشخص کردن منابع باعث تاخیر در تحویل هواپیماها شده است.

حال این سوال مطرح است که مگر رئیس جمهور در صحن مجلس نگفته بود که آخوندی وزیری است که برای خرید هواپیما معطل پول نمی ماند؟

تکلیف آن تعریف و تمجید روحانی از این وزیر چه شد؟ مگر قرار نبود آخوندی برای خرید هواپیما معطل پول نماند؟ پس چرا این شرکت ها قبل از خروج آمریکا از برجام پرداخت نشدن پول را بهانه تحویل ندادن هواپیما ذکر می کردند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۵ خرداد ۱۳۹۷روحانی: همکاری سه قوه می‌تواند امید مردم را به آینده افزایش دهد
۵ خرداد ۱۳۹۷هزار وعده خوبان یکی وفا نکند/ بررسی وعده‌‌های اقتصادی روحانی در انتخابات
۴ خرداد ۱۳۹۷پیام روحانی به پادشاه اردن
۳ خرداد ۱۳۹۷ضعف مدیریت دولت روحانی باعث انسداد مرزهای غربی شده است/ امنیت کامل در مرزها برقرار است
۳ خرداد ۱۳۹۷روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند
۲ خرداد ۱۳۹۷توکلی: آقای روحانی در یک اشتباه تاریخی همه مسائل کشور را به برجام وصل کرد؛ حتی آب آشامیدنی را/ الان زمان تسویه حساب سیاسی نیست/ دولت در مذاکره با اروپایی ها دچار تکرار خطا نشود
۲ خرداد ۱۳۹۷محرمانه‌هایی از دولت روحانی؛ از «برجام» تا «تلگرام»
۲ خرداد ۱۳۹۷دیدار صمیمی با ورزشکاران با رئیس جمهور  
۱ خرداد ۱۳۹۷روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟
۱ خرداد ۱۳۹۷وعده‌های روحانی در مناظرات انتخابات 96/ از رفع تحریم‌های غیر هسته‌ای تا وعده همیشگی تکمیل مسکن مهر  
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷آخوندی:‌ تعاونی‌های مسکن در ایران تخصص ندارند

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۶۵۳۲۱۵:۱۶:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
ترامپ گفت شرکتهای اروپایی و امریکایی ممکن است از خارج شدن او از برجام ضرر کنند ولی ما امنیت و سود بالاتر در بلند مدت را فدای سود کوتاه مدت چند شرکت نخواهیم کرد. نتیجه اینکه خروج امریکا از برجام باعث بالا ماندن قیمت نفت و در نتیجه ادامه رشد سود ده تولید شیل نفتی امریکا از حدود 9 میلیون بشکه به بالای 14 میلیون بشکه یعنی 5 میلیون بشکه اضافی می شود که با نفت 70 دلاری یعنی روز 350 میلیون دلار مستقیم و بسیار بسیار بیشتر غیر مستقیم به نفع اقتصاد امریکا می شود که خود باعث رونق اقتصادی در امریکا و افزایش درامد مردم امریکا و در نتیجه افزایش سفر و نیاز بیشتر به بویینگ و ایرباس خواهد شد و حداقل ده برابر هواپیماهایی که بویینگ و ایرباس از ناحیه فروش به ایران خواهند داشت از ناحیه فروش به خود شرکتهای امریکایی و اروپایی و عربی تولید کنند نفت سود خواهند برد
ناشناس۳۴۶۵۳۵۱۵:۱۶:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
برای رسیدن به اهداف جناحی و انتخاباتی خود ، هواپیمای ایرباس 239 را که در حال عبور از ترکیه به مقصد سنگاپور بود ، در مهراباد فرود اوردند و‌ وزیر و کارکنان برای سلفی گرفتن راهی فرودگاه شدند و ان ابروریزی را برای ایران رقم زدند...که مدت ها سوژه طنز مجلات اروپایی بود... رسانه های زنجیره ای دولتی بعد از سوخت شدن این دستاورد !! ساکت اند، انگار نه خانی اومده ، نه خانی رفته !
ناشناس۳۴۶۵۴۳۱۵:۲۰:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
این همه خسارت را متحمل شدیم که اصلاح طلبان به ارزویشان که سلفی با بویینگ بود ، برسند..!
ناشناس۳۴۷۲۰۰۲۳:۴۸:۱۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آرزوی سلفی با موگرینی! :)
ناشناس۳۴۶۵۵۵۱۵:۲۳:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۵
صرفا این شوآف از سمت آخوندی بود برای اینکه ضعفهایش در حوزه مسکن و راه و ساختان و راه آهن و ... توی چشم نیاد. عملا ایشون 5 سال کل ساخت و ساز در کشور را به رکود کشاند.
ناشناس۳۴۶۵۶۱۱۵:۲۵:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اصلا معلوم است در این مملکت چه خبر است قرار داد به این بزرگی امضا می کنند بعد معلوم میشه پول خرید نداریم آیا دولت نباید احتمالات رو در نظر داشته باشد این بود تدبیری که آقایون اصلاح طلب ازش دم میزدند
ناشناس۳۴۶۵۶۷۱۵:۲۹:۴۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آقای آخوندی برند است !
ناشناس۳۴۶۵۶۸۱۵:۳۰:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
وای به حال مملکتی که مدیریتش دست شماست
رضا۳۴۶۵۷۸۱۵:۳۵:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
حداقل آخوندی تلاش خود را کرد و نزد آیندگان روسفید است .قبلی ها چه کردند و بعدی ها چه می خواهند بکنند؟
ناشناس۳۴۶۶۲۷۱۵:۵۸:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
به نظر شما در کشور ایران زندگی نمیکنید و فجایع زمان آخوندی در حوزه مسکن و راه را ندیده اید یا دیده اید ولی رانت اجازه گفتن حقیقت را به شما نمیدهد
ناشناس۳۴۶۷۹۴۱۷:۵۶:۵۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
معلومه به تو یکی این وزیر ملیاردی رسیده...
ناشناس۳۴۶۶۰۷۱۵:۴۸:۳۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
؛سلفیهای حقارت رو یادت میاد؟ فقط همونهاباقی مونده ازبرجام شرم آور.
عدالت۳۴۶۶۲۵۱۵:۵۷:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
واقعا جای سوال دارد که شخصی مانند آخوندی چگونه وزیر است و بدتر از آن چگونه بعد از سه استیضاح و بعد از پنج سال افتضاح در حوزه مسکن و راه، همچنان در سمت خود باقی ماند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به نظرتان اوضاع کشور با این شرایط درست خواهد شد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۳۴۶۹۲۶۱۹:۴۱:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
مسکن مگه تو 5 سال اینطوری شده؟!! بقیه چه گلی زدن؟! غیر از دوره دوم اصلاحات که می شد 80 درصد ارزش مسکن را وام گرفت، در 15 سال گذشته وضعیت مسکن فاجعه است!
ناشناس۳۴۷۲۷۴۰۱:۲۷:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۶
خوابی؟
ناشناس۳۴۶۷۰۲۱۶:۵۳:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
خسته نباشی پهلوان.
علی 671۳۴۶۷۴۳۱۷:۱۵:۱۰ ۱۳۹۷/۲/۲۵
در پاسخ به این آقا رضای گل که فرمودند آخوندی تلاش خود را کرد درسته بیچاره خیلی زحمت کشید و خون دلخورد .آزادمان کنید با این اظهار نظر های مسخره .روحانی کدام حرف درست رازده در این پنج سال که عمل شده باشد و نتیجه داده باشد جز حرف که نه مایه می خواهد ونه سرمایه ونه اجرا .مگه قول سیب و گلابی به بچه هایمان نداد .کشگ بود .مثل بقیه .آینده هم مثل حال تا این نیز بگذرد .روحانی مچکریم .
ناشناس۳۴۶۸۶۳۱۸:۵۴:۱۰ ۱۳۹۷/۲/۲۵
سالها از مسیرهای غیر معمول تجارت شده و هنوز مدیران بلد نیستند از روشهای رایج تجارت استفاده کنند.
سعيد۳۴۷۰۹۳۲۲:۲۱:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
باز خوبه اخوندی ۴ تا ATR و چند تا ایرباس خرید، شما که همه رو به نام دور زدن تحریم ها اختلاس کردین.
ایرانی۳۴۷۱۹۴۲۳:۴۶:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
طبق گزارش وزارت همین آخوندی : دولت قبل در زمان تحریم حدود 100 هواپیمای نو و دست دوم (مثل همین چهارتایی که آخوندی خرید) خریده بودند الکی رفتند 5سال معطلی برای هیچی
ناشناس۳۴۷۲۴۶۰۰:۴۹:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۶
من مطمئنم تو یا پسر وزیر راهی یا تو دفترش چایی میدی بهش . اینکه احتمال ندادم رانت گرفتی پیشکش قدمت
ناشناس۳۴۷۴۵۱۰۹:۲۱:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۶
آقا سعید انقد سقف آرزو هات رو کوتاه نکن.این نتیجه ی اعتماد ما نبود.بود?
تافردا۳۴۷۴۱۹۰۸:۵۵:۰۶ ۱۳۹۷/۲/۲۶
قرارنبود 100درصد پول خرید هوایما فاینانس شود 15 درصد سهم ایران است مضافاً این که در پیش پرداخت ما مصر به دریافت تضمین که در هیچ قرارداد این چنینی باب نیست شدیم در همین زمان بود که بانک صادرکننده ضمانت نامه، موضوع را به بعد از تصمیم ترامپ موکول کرد که این اتفاق افتاد. پس موضوعات را قلب نکنید!
علی۳۴۷۴۶۶۰۹:۳۵:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۶
تحویل بگیرید سیب و گلابی های برجام رو...
آشنا۳۴۸۰۰۶۱۴:۰۱:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۶
مقصر اصلی نه تحریم است نه برجام است نه ... بلکه مقصر اصلی وزارت راه و شهرسازی است ، یکی از فاینانسرهای منطقه حاضر بود 30 B دلار در پروژه ناوگان هوائی کشور فاینانس انجام دهد وی به وزارت راه معرفی شد نتیجه اش جبهه گیری وزارت راه بود و ... ، اطلاعات کامل موجود است
ناشناس۳۴۹۳۲۶۱۳:۲۹:۴۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
دوستان اصلا نگران نباشید شش ماه دیگر برجامی وجود نخواهد داشت و آنگاه همگی به آرزوی خود میرسیم و زندگی را با تحریمها شروع میکنیم. مطمئن باشید دلار ارزانتر خواهد شد و به 800 تومان برمیگردد و به هر ایرانی اجازه تردد به همه کشورهای دنیا بدون ویزا داده خواهد شد و مشکل تورم و بیکاری هم حل خواهد شد.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بامیلوسفرستان

پربحث‌های اخیر

 1. خبر خوش ورزشی برای بانوان ایرانی

 2. محمد بن سلمان کجاست/ درگیری های کاخ الخزامی و سناریوهایی که درباره ولیعهد عربستان مطرح می شود

 3. خانواده‌های اروپایی پول خود را صرف چه کاری می‌کنند؟

 4. امضای رئیس جمهور پای افزایش حقوق + فیلم

 5. واردکنندگان خودرو یک‌شبه میلیاردر می‌شوند!

 6. اظهارات عجیب رونالدو درباره جدایی احتمالی‌اش از رئال مادرید+واکنش زیدان

 7. صادرات به عراق امسال چقدر می‌شود؟

 8. شمخانی: تسلیم یاوه‌گویی‌های آمریکا نمی‌شویم/ تا دولت دمشق بخواهد در سوریه می‌مانیم

 9. برخی مسئولان به توان داخلی بی‌توجه هستند/ سود واردات ۲۰۰ درصد و سود تولید ۵ تا ۲۰ درصد 

 10. وقتی اصغر فرهادی خواننده بود!  

 11. محک جدی شاگردان کی‌روش قبل از جام جهانی/ یک بازی مهم اما بدون حساسیت! 

 12. عکس یادگاری رئالی‌های تیم ملی فوتبال ایران پس از قهرمانی شاگردان زیدان 

 13. جیمی جامپ رونالدو را در گلزنی ناکام گذاشت!  

 14. تجربه تلخ رونالدو این بار برای صلاح رخ داد+عکس 

 15. حمید گودرزی به بازیگران ستایش ۳ پیوست

 16. پرعنوان‌ترین باشگاه های لیگ قهرمانان اروپا/رئال در صدر+عکس 

 17. ۵۰ سلبریتی که براثر «آوردوز» مردند 

 18. جام قهرمانی لیگ قهرمانان بر فراز دستان راموس و کهکشانی‌ها

 19. آمار میلیونی کاربران اینستاگرام در جهان 

 20. سوپرگل گرت بیل به لیورپول؛ باز هم قیچی برگردان

 21. مادریدی‌ها قهرمان دیدار تراژیک، دراماتیک و پر التهاب فینال مقابل لیورپول /سومین قهرمانی پیایی رئال با زیزو 

 22. خواب خرگوشی سامانه ۱۲۴ و مردمی که قربانی گرانفروشی می‌شوند+تصاویر

 23. اعلام محل بازی تدارکاتی ایران و لیتوانی در روسیه

 24. برجامِ اروپایی با معیشت مردم چه خواهد کرد؟

 25. دو راه پیشگیری از بیماریهای قلبی

پربحث‌های دیروز

 1. ناصر ملک مطیعی درگذشت

 2. نظر شما در مورد صحبت‌های نوبخت چیست؟/ سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار داشتیم

 3. یک هفته مهلت به اروپا برای نجات برجام!

 4. ناتوانی‌های دشمن برای مواجهه نظامی با ایران

 5. تجاوز ۳ کارگر به کودک ۷ ساله

 6.  آیا F-35 اسرائیلی در آسمان ایران پرواز کرده است؟ 

 7. سرگرم مذاکره با اروپا نشویم؛ مشکلات اقتصادی را حل کنیم/ تحریم‌ها 20 درصد نقش دارد/برخی در مسئولیت‌ها نفوذ دارند و مانع حل مشکلات می‌شوند

 8. هزار وعده خوبان یکی وفا نکند/ بررسی وعده‌‌های اقتصادی روحانی در انتخابات

 9. جبرائیلی: استانداردهای FATF برای افزایش دقت تسلیحات مالی آمریکا است

 10. افزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق کارمندان دولت نهایی شد + سند

 11. ادامه اعتراضات نیروهای اخراجی شهرداری + عکس

 12. وزیر بهداشت: دولت و نظام به فکر رفع مشکلات مردم‌اند

 13. ذوالنور: آتش زدن برجام و پرچم آمریکا در مجلس، قدرت چانه زنی دولت را بالا می برد

 14. واکنش بازیگران به درگذشت ناصر ملک‌مطیعی + تصاویر

 15. ماجرای افتتاح استخر با کت و شلوار

 16. قاتل ندا محاکمه شد + عکس

 17. دلایل ایجاد رکود در بازار مسکن/ تاثیر افزایش نرخ ارز بر بالا رفتن قیمت‌ها

 18. خداحافظی با رنو؟

 19. سی و سه پل در حصار نرده ها  

 20. لاریجانی: دولت خود را از "تلگرام بازی" فارغ کند

 21. بازخوانی تجربیات درس آموز برجامی

 22. آقازاده‌هایی که با یک تماس پدرشان وام میلیاردی می‌گیرند

 23. نرخ رسمی دلار اعلام شد/ ۴۲۱۱ تومان + جدول

 24. کریمی قدوسی: وزارت اطلاعات اسامی دوتابعیتی را ندهد، مرتکب جرم شده/ نهاد ریاست‌ جمهوری اسامی دوتابعیتی‌هایش را نداد

 25. جزئیاتی جدید از تخلف در واردات بیش از ۱۳ هزار خودرو

پربحث‌های هفته

 1. ناصر ملک مطیعی درگذشت

 2. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 3. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 4. نظر شما در مورد صحبت‌های نوبخت چیست؟/ سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار داشتیم

 5. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 6. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 7. توکلی: آقای روحانی در یک اشتباه تاریخی همه مسائل کشور را به برجام وصل کرد؛ حتی آب آشامیدنی را/ الان زمان تسویه حساب سیاسی نیست/ دولت در مذاکره با اروپایی ها دچار تکرار خطا نشود

 8. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 9. «سیدمصطفی موسوی» مجری صدا وسیما درگذشت

 10. استراتژی جدید آمریکا در برابر ایران باسخنان تکراری و 12 درخواست کهنه پاپمئو

 11. عقب‌نشینی دوباره اروپا مقابل آمریکا/ تضمینی که وجود ندارد

 12. محمدجواد لاریجانی: برجام مرده است/ اروپا نه توان و نه خواست دارد/ مقابل آمریکا باید پاتک بزنیم/ ژانر مدیریت برجامی دیگر کار نمی‌کند و باید عوض شود

 13. پاسخ مدیرعامل پیام‌رسان سروش به سوالات فنی مخاطبان الف

 14. یک هفته مهلت به اروپا برای نجات برجام!

 15. روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟

 16. ناتوانی‌های دشمن برای مواجهه نظامی با ایران

 17. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

 18. چنین امام جمعه‌ای می‌خواهیم

 19. ولیعهد زنده است؟/ تماس تلفنی ماکرون با بن‌سلمان

 20. اهداف پنهانی آمریکا از بیان 12 شرط جدید برای ایران

 21. افت شدید کاربران تلگرام با فیلتر آن در روسیه و ایران/ افزایش مخاطبان پیام‌رسان‌های داخلی + اسناد

 22. تجاوز ۳ کارگر به کودک ۷ ساله

 23. ظریف: گرفتن ضمانت از اروپایی‌ها ناممکن نیست/ تصمیم‌گیری نهایی در تهران است

 24. چرا قیمت مسکن افزایش یافت؟/ دولت برنامه‌ای برای بخش مسکن ندارد/مسکن اجتماعی حتی روی کاغذ هم نیامد

 25. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد صحبت‌های نوبخت چیست؟/ سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار داشتیم

 2. سرگرم مذاکره با اروپا نشویم؛ مشکلات اقتصادی را حل کنیم/ تحریم‌ها 20 درصد نقش دارد/برخی در مسئولیت‌ها نفوذ دارند و مانع حل مشکلات می‌شوند

 3. هزار وعده خوبان یکی وفا نکند/ بررسی وعده‌‌های اقتصادی روحانی در انتخابات

 4. جبرائیلی: استانداردهای FATF برای افزایش دقت تسلیحات مالی آمریکا است

 5. افزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق کارمندان دولت نهایی شد + سند

 6. دلایل ایجاد رکود در بازار مسکن/ تاثیر افزایش نرخ ارز بر بالا رفتن قیمت‌ها

 7. خداحافظی با رنو؟

 8. آقازاده‌هایی که با یک تماس پدرشان وام میلیاردی می‌گیرند

 9. نرخ رسمی دلار اعلام شد/ ۴۲۱۱ تومان + جدول

 10. جزئیاتی جدید از تخلف در واردات بیش از ۱۳ هزار خودرو

 11. افزایش نرخ بلیت پروازهای داخلی/ تهران‌ - مشهد‌ - تهران ۱.۲ میلیون تومان

 12. فقدان سواد اقتصادی در سودای مدرک و سویدای قدرت

 13. آخرین قیمت محصولات پارس خودرو در بازار

 14. تلاش عربستان و روسیه برای کنترل قیمت نفت

 15. هشدار رئیس اتحادیه مشاوران املاک به سوداگران مسکن  

 16. خلف وعده دولت برای خرید سیب‌زمینی‌ کشاورزان

 17. سکه ۲ میلیون و ۴۱ هزار تومان شد/ نوسان اندک بهای ارز+ جدول

 18. انحصار شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات پرداخت رفع شد

 19. جزییات حکم دیوان محاسبات برای وزارت نفت

 20. بانک آمریکا برای مشتریان ایرانی خود تبعیض قائل می‌شود

 21. روحانی: همکاری سه قوه می‌تواند امید مردم را به آینده افزایش دهد

 22. تکذیب شایعه‌ کمبود بنزین/ سوخت‎رسانی در کشور عادی است

 23. افزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق کارمندان دولت

 24. ثبت ۲۲۹۷ پرونده قاچاق به ارزش ۲۰۰ میلیارد در سال ۹۶

 25. ابلاغ یک قانون مصوب مجلس برای اجرا از سوی روحانی

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد صحبت‌های نوبخت چیست؟/ سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار داشتیم

 2. چرا قیمت مسکن افزایش یافت؟/ دولت برنامه‌ای برای بخش مسکن ندارد/مسکن اجتماعی حتی روی کاغذ هم نیامد

 3. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 4. سیف از نمایندگان مجلس شکایت کرد

 5. سرگرم مذاکره با اروپا نشویم؛ مشکلات اقتصادی را حل کنیم/ تحریم‌ها 20 درصد نقش دارد/برخی در مسئولیت‌ها نفوذ دارند و مانع حل مشکلات می‌شوند

 6. نوبخت: سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار جدید داشتیم

 7. هزار وعده خوبان یکی وفا نکند/ بررسی وعده‌‌های اقتصادی روحانی در انتخابات

 8. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 9. جبرائیلی: استانداردهای FATF برای افزایش دقت تسلیحات مالی آمریکا است

 10. افزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق کارمندان دولت نهایی شد + سند

 11. کلید حل مشکلات اقتصاد ایران کجاست؟ شقاقی شهری: نباید اقتصاد کشورمان را به اروپا گره بزنیم/آنچه از برجام انتظار می رفت به محقق نشد

 12. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 13. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 14. انحصار خودروسازان چه زمانی شکسته خواهد شد؟

 15. کرایه کامیون ۲۰درصد افزایش یافت؛ مشکلات بیمه حل شد

 16. نوبخت کسری بودجه ۸ میلیارد دلاری ایران را رد کرد

 17. آغاز به کار صرافی‌های مجاز در کنار سامانه نیما

 18. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 19. دلایل ایجاد رکود در بازار مسکن/ تاثیر افزایش نرخ ارز بر بالا رفتن قیمت‌ها

 20. خداحافظی با رنو؟

 21. خبر جدید برای سپرده‎گذاران موسسات غیرمجاز

 22. «اف.اِی.تی.اف» دامی دیگر برای ایران

 23.  اثر افزایش وام مسکن باز هم خنثی شد/ سهم 14 درصدی تسهیلات 80 میلیونی از قیمت+ جدول 

 24. مجلس به افزایش قیمت خودرو چراغ سبز نشان داد

 25. قیمت رهن و اجاره در تهران  

آخرین عناوین