مامور خاطی گشت ارشاد تعلیق از خدمت شد/ علی مطهری: اقتدار پلیس نباید آسیب ببیند/ ذوالنور: ناجا برای برخورد با ماموران متخلف حساسیت لازم را دارد

گروه سیاسی الف،   3970201221 ۳۶ نظر، ۱۳ در صف انتشار و ۴۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
مامور خاطی گشت ارشاد تعلیق از خدمت شد/ علی مطهری: اقتدار پلیس نباید آسیب ببیند/ ذوالنور: ناجا برای برخورد با ماموران متخلف حساسیت لازم را دارد

ویدئوی درگیری مامور گشت ارشاد با چند زن در یکی از پارک‌های تهران در روزهای گذشته فضای مجازی را پرکرده است. یکی از نمایندگان مجلس حالا از تعلیق مامور خاطی خبر داده است.

به گزارش الف، در واکنش به ویدئوی منتشر شده عده زیادی از چهره های سیاسی و هنری  موضع گیری کردند. براساس فیلم منتشر شده ماموران تلاش می کنند این خانم را بازداشت کنند اما با مقاومت وی روبه رو می شوند و در ادامه برخورد تند و زد و خورد مامور ناجا با یکی از زنان بوجود می آید.

بیشتر در این باره بخوانید

یک خطا و صد فرصت طلبی

واکنش ناجا به فیلم برخورد نامناسب پلیس با یک دخترجوان

دستور وزیر کشور به پلیس برای برخورد با ماموران خاطی گشت ارشاد

به دنبال انتشار فیلم، وزیر کشور دستور بررسی جامع و ارائه گزارش آن تا روز شنبه را صادر کرد.

دستور وزیر در پی انتشار فیلمی از رفتار مامور گشت ارشاد

دیروز عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و جانشین فرمانده کل قوا در ناجا پس از وصول و ملاحظه گزارش نیروی انتظامی از اتفاقات صورت گرفته در یکی از پارک‌های تهران توسط ماموران گشت ارشاد، در یادداشتی خطاب به رئیس دفتر جانشینی فرماندهی کل قوا در امور ناجا نوشت: ضمن ارج گذاشتن به زحمات شبانه روزی و موثر نیروهای خدوم و زحمت کش ناجا که بر کسی پوشیده نیست و ضرورت برخورد با متخلفین به صورت قانونی، اقدامات معدود نیروها خارج از حوزه اختیارات و قانون موجب خدشه دار شدن تلاش و زحمات همه نیروها می شود.

 رحمانی فضلی در ادامه تاکید کرد: با توجه به گزارش، ضمن رسیدگی کامل به تخلفات انجام شده توسط خاطی، اقدام خلاف قانون فرد مامور هم با سرعت در حوزه تخلفات انتظامی مورد بررسی و اقدام قانونی لازم صورت گرفته و نتیجه گزارش شود.  او گفت: بدیهی است نحوه اقدام و نتیجه با توجه به طرح آن در افکار عمومی، برای عموم منتشر شود.  

جانشین فرمانده کل قوا در ناجا گفت: ضروری است تمهیداتی اندیشیده شود تا این نوع اقدامات صورت نگرفته و با متخلفان به سرعت برخورد شود.

دستور وزیر کشور به پلیس برای برخورد با ماموران خاطی گشت ارشاد

انتقادات نسبت به رفتار ماموران

لعیا جنیدی، معاون حقوقی رییس جمهور نیز در ارتباط با فیلم برخورد مامور گشت ارشاد با یک دختر جوان گفت: فیلمی در روز پنجشنبه 30 فروردین 1397 در شبکه های اجتماعی پخش شد که مربوط به برخورد تند ماموران گشت ارشاد با یک دختر جوان در یکی از پارکهای تهران بود. رفتار ماموران با توهین و برخورد فیزیکی همراه بود. پخش این فیلم موجب بروز واکنش های فراوانی از سوی مردم و مسئولان و نیز جریحه دار شدن احساسات عمومی شد. بررسی اصول قانون اساسی نشان می دهد که اقدام ماموران یادشده با اصول مختلف این قانون از جمله بند 14 اصل 3، اصل های 8، 20، 32، 37، 39 ، بند 4 اصل 156 و به ویژه نصوص اصول 22 و 36 مغایرت آشکار دارد.

واکنش‌ها به انتشار فیلمی از نحوه برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر/ دستور وزیر کشور/ پلیس: این رفتار مورد تایید ما نیست

وی ادامه داد: بی تردید همه شهروندان باید از امنیت حقوقی و حق زندگی توام با رعایت حق کرامت، حیثیت و احترام برخوردار باشند و هیچ شخص خصوصی یا دولت، حق تعرض به زندگی، کرامت، شرافت و حقوق شخص دیگر ندارد (اصل 20 و 22 قانون اساسی).

جنیدی گفت: ماموران گشت ارشاد مجاز نیستند که به طور همزمان هم نقش ضابط انتظامی و هم نقش قاضی را ایفا کنند و در همه حال باید اصل حاکمیت قانون، حق امنیت حقوقی شهروندان اعم از زن و مرد (بند 14 اصل 3 واصل 20 قانون اساسی)، و در نتیجه، شان و منزلت فرد رعایت گردد.

محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی نیز از کتک زدن یک زن از سوی گشت ارشاد انتقاد کرده و از پیگیری فراکسیون امید درباره این موضوع خبر داده است.

واکنش عارف به ویدئوی برخورد گشت ارشاد

واکنش علم الهدی به نحوه برخورد اخیر گشت ارشاد: ناجا نباید با خطای یک مامور زیر سوال برود؛ آن هم بابت مقابله با یک منکر شرعی/ واکنش به اتفاقات جنجالی در برج سلمان مشهد

واکنش کیهان به فیلم برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر

سیاوشی: مامور خاطی نیروی انتظامی در وضعیت انتظار خدمت قرار گرفت

طیبه سیاووشی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویدئوی پخش شده درباره ضرب و شتم یک زن توسط مامور انتظامی گفت: در این قضیه عده ای ما را متهم به دفاع از بدحجابی می کنند اما بحث اصلا این نیست بلکه بحث بسیار مهم، امنیت زنان است که نباید در جامعه خدشه دار شود. سیاوشی ادامه داد: من با ناجا درباره قضیه پیش آمده صحبت کردم و آنها گفتند قرار نبوده چنین کاری صورت گیرد و رویه اینطور بوده که اگر شخصی پوشش خیلی خلاف عرفی داشت به او تذکر داده شود. ضمن اینکه مامور خاطی در وضعیت' انتظار خدمت' قرار گرفته است.

وی گفت: البته خوشبختانه اتفاقی هم در این رابطه افتاد که از دید مردم مغفول ماند. آن اینکه وزیر کشور تلویحا از جامعه عذرخواهی کرد و ناجا هم اعلام کرد که برخورد این مامور غلط بوده است.

ذوالنور: قطعا با خانمی که دوتار مویش بیرون است برخورد نمی شود

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور در واکنش به انتشار فیلمی از برخورد نامناسب نیروی انتظامی با یک خانم، گفت: قطعا نیروی انتظامی با خانمی که دو تار مویش بیرون آمده برخورد نمی‌کند بلکه با کسانی که حالت هنجارشکنی دارند و در مقابل قانون مقاومت می‌کنند، برخورد می‌نماید. از آن طرف اگر پلیس سر چهارراه به ماشینی برای عبور نکردن از چراغ اخطار داد و او به ایست پلیس توجه نکرد و بعد یقه پلیس را گرفت قطعا پلیس دیگر او را ناز نمی‌کند.

ذوالنور: نیروی انتظامی برای برخورد با ماموران متخلف حساسیت لازم را دارد

ذوالنور با اشاره به محتوای فیلم منتشر شده از برخورد نیروی انتظامی با یک فیلم، گفت: فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده حاوی بخش‌های گزینشی و تقطیع شده از اتفاقی است که رخ داده چون طرف مقابل برخورد و درگیری داشته به شکلی که انگشت مامور شکسته و صورتش با چنگ زدن خون می‌افتد. همچنین عده‌ای هم از این جریان دفاع می‌کنند.

 اقتدار پلیس نباید آسیب ببیند / هر دو طرف درگیری خطا داشتند

علی مطهری نیز در خصوص ویدیوی منتشره شده از برخورد مامور نیروی انتظامی با یک دختر جوان در یکی از پارک‌های تهران که بحث هایی را به دنبال داشته است، اظهار داشت: در این ویدیو چند نکته قابل توجه است. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: مقاومت این دختر همراه با توهین و هجوم در مقابل فرمان پلیس و عکس العمل پلیس در مقابل این مقاومت که البته توام با تندی و توهین بوده از نکات قابل توجه است و درواقع از هر دو طرف خطا داشته اند.

واکنش مطهری به ویدئوی گشت ارشاد:اقتدار پلیس نباید آسیب ببیند/هر دو طرف درگیری خطا داشتند

وی با بیان اینکه به نظر من پلیس باید مراقب باشد در اینگونه دام‌هایی که برای او پهن می‌کنند، گرفتار نشود، گفت: ممکن است بسیاری از این مسائل دام‌هایی باشندکه برای پلیس می‌گسترانند تا فیلم‌هایی را تهیه و در فضای مجازی قرار دهند، بهتراست که پلیس در اینگونه موارد به تذکر، آن هم با لحن ملایم و نرم اکتفا کند.

مطهری با تاکید بر اهمیت حفظ اقتدار پلیس  ادامه داد: اقتدار پلیس نباید آسیب ببیند، وقتی پلیس به شهروندی دستوری می‌دهد-حال اینکه این دستور درست یا غلط باشد- آن شهروند باید اطاعت کرده و گوش کند و اگر تخلفی هم از پلیس می بیند، باید شکایت کند نه اینکه با توهین مقاومت کرده و احیانا حمله ور شود.

نمی‌گذارند طرح استیضاح وزیر کشور به صحن برسد

پروانه سلشحوری، نماینده تهران نیز از استیضاح رحمانی فضلی سخن گفت. سلحشوری درباره جمع‌آوری امضا و مطرح کردن استیضاح وزیر کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: نامه‌ای در خصوص استیضاح وزیر کشور از سوی نمایندگان امضا شده بوداما برخی از همکاران امضای خود را پس گرفتند و حتی به من هم اصرار کردند که امضایم را پس بگیرم که پس نگرفتم.

نماینده تهران در پاسخ به این سوال که طرح استیضاح وزیر قبل انتشار فیلم برخورد مامور گشت ارشاد بوده است،‌ گفت: بله،‌ این امضا جمع کردن قبل از قضیه انتشار فیلم بود و خیلی وقت است که این نامه را امضا کردیم.

سلشحوری خاطرنشان کرد: این سومین بار است که بحث استیضاح وزیر کشور مطرح می‌شود، اما هیچ کدام به صحن نمی‌رسد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۱۶ اردی‌بهشت ۱۳۹۷توضیح پلیس درباره حادثه پارک طالقانی/ در فیلم مشخص است که آن دو خانم بدحجاب در جواب تذکر مامور ما با کلمات زشت و رکیک به آنها حمله می‌کنند/ کوتاه نمی‌آییم
۱۵ اردی‌بهشت ۱۳۹۷کیهان: سلبریتیهای بیسواد که به گشت ارشاد حمله کردند،چرا در برابر برخورد پلیس فرانسه با یک ایرانی ساکتند؟
۱۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷تقدیر فرمانده ناجا از مامور زن گشت ارشاد
۱۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷پلیس تهران: تعلیق مامور زن گشت ارشاد صحت ندارد
۵ اردی‌بهشت ۱۳۹۷آیت الله جنتی: تسلیم هجمه ها نشویم؛ باید از ماموران ناجا در برخورد با منکرات حمایت کنیم
۵ اردی‌بهشت ۱۳۹۷صدور حکم ارتداد در مجلس؟ / جدال لفظی دو نماینده در خانه ملت
۴ اردی‌بهشت ۱۳۹۷نقوی حسینی: مامور گشت ارشاد با یک سناریو از پیش تعیین شده روبرو شد
۲ اردی‌بهشت ۱۳۹۷کیهان: فرمانده نیروی انتظامی باید از مامور گشت ارشاد وظیفه‌ شناس تقدیری شایسته کند
۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷واکنش مطهری به ویدئوی گشت ارشاد:اقتدار پلیس نباید آسیب ببیند/هر دو طرف درگیری خطا داشتند
۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ذوالنور: نیروی انتظامی برای برخورد با ماموران متخلف حساسیت لازم را دارد
۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷دستور وزیر کشور به پلیس درباره برخورد گشت ارشاد: نتیجه برای عموم منتشر شود
۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷دستور وزیر کشور به پلیس برای برخورد با ماموران خاطی گشت ارشاد

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۱۲۴۱۱۰۷:۳۶:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲
آقای مطهری شما دیگر نماینده من نیستی رایم را پس بده!
ناشناس۳۱۲۷۷۴۱۱:۵۳:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲
البته آقای مطهری تغییر نکردن،تا جایی ک من فهمیدم ایشون مواضع ثابتی دارن چ موضوع حصر چ موارد دیگه.میتونین درباره ی سخنان گذشته شون تحقیق کنید.متاسفانه مردم ما فقط یک جنبه رو میبینن و براساس همون تصمیم میگیرن و الگو میسازن
رحمت۳۱۳۰۱۵۱۴:۱۸:۳۸ ۱۳۹۷/۲/۲
خیل هم حرف درستی زده . دمت گرم اقای مطهری . با دوربین اماده میان به مامور توهین میکنن و طرف هک رفتار غلطی ازش سر میزنه . بعد هم فیلم رو منتشر میکنن و جنجال .....
ناشناس۳۱۳۴۴۹۲۰:۳۹:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲
دست از این شعار بی معنی و کودکانه رای منو پس بده برداید، واقعا حرف بی معنی هست. چیزی به نام پس دادن رای معنی نداره، شما میتونید دور بعد به ایشون رای ندید.
سیامک۳۱۳۴۶۳۲۰:۴۸:۳۸ ۱۳۹۷/۲/۲
خب اون مامور بیچاره بخاطر فضا سازی‌ها اخراج شد با اون دختر بی ادب و فحاش چه شد!؟؟!
ناشناس۳۱۲۴۳۱۰۸:۰۱:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲
حالا هرکی این وسط دنبال ماهی گیری خودشه اسم این گشتها هم اصلا منطقی نیست ارشاد وظیفه پلیس نیست اقدام قانونی باید انجام بدن منتهی بلد نیستن قوانینشون هم نابسامانه ۲ تا آمار بدن بگن چند درصد از کسانیکه این گشتها ارشاد کردند سربراه شدن در این چندسال؟ گمانم هیچ درصد! عملکردشون سرتاپا سلیقه ای شده عوارض این روش بیشتر از فوایدشه لجبازی را داره در جامعه نهادینه میکنه روش از اساس غلطه
ناشناس۳۱۲۴۳۴۰۸:۰۵:۳۱ ۱۳۹۷/۲/۲
اگه فیلم این حادثه در نمیومد هم به شکایت اون دخترها کسی رسیدگی میکرد؟ بعید میدونم متلسفانه ماموران نیروی انتظامی از نظر آموزش نحوه برخورد بسیار ضعیف هستند.
ناشناس۳۱۲۹۶۵۱۳:۴۵:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲
آموزش میبینن ولی چون خودشون رو بالاتر از هر قدرتی میدونن و از نظر قضائی و شکایت مصونیت کامل دارن بصورت ارباب و رعیتی با مردم برخورد میکنند .
ناشناس۳۱۲۴۷۵۰۸:۳۶:۴۵ ۱۳۹۷/۲/۲
طراحی و برنامه همه جانبه اصلاح طلبا برای افساد طلبی.
ناشناس۳۱۳۰۸۴۱۵:۱۹:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲
اصلا اون دو تا دختر و حتی مامور از اسرائیل آمده بودند تا فتنه ایجاد کنند
قدرتی۳۱۲۴۹۵۰۸:۵۰:۳۸ ۱۳۹۷/۲/۲
متاسفانه وزیر کشور و دیگران در دام نقشه های حساب شده دشمنان این ملت انقلابی افتادند!!! عنقریب خواهید دید که فساد و بی بند و باری خیابانهای تهران و دیگر شهر ها را در اشغال خود در خواهد اورد!!! با این همه هجمه های ناجوانمردانه چه توقعی از نیروی انتظامی و دیگر ارگانهای امنیتی خواهید داشت!!! الفاتحه
ناشناس۳۱۲۵۱۰۰۹:۰۱:۵۱ ۱۳۹۷/۲/۲
گفتمان اصلاح طلبی: هنجارشکنان! راحت باشید.. ما از هنجارشکنی شما حمایت سیاسی می کنیم .. در عوض شما هم به ما رای بدهید و به ژن خوبامون و حقوق های نجومی و رشت الکتریک ها و لیست ۲ میلیاردی کاری نداشته باشید. همه عناوین درشت مثل« شجاع » و « مبارز» مال شما.. رشت الکتریک ها مال ما !
پیما۳۱۳۳۹۰۱۹:۴۱:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲
متاسفانه دقیقا حقیقت غم انگیزی هست.
ناشناس۳۱۲۵۱۷۰۹:۰۵:۲۱ ۱۳۹۷/۲/۲
چرا تعلیق شد؟ مامور مظلوم وظیفشو انجام داد؟ با این روند دیگه اقتدار پلیس از بین می ره
ناشناس۳۱۲۸۷۲۱۲:۴۷:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲
دوست عزیز مامور باید هوشیار باشه. ممکنه نوع پوشش دختر خانم ، در یک شهر مذهبی و در نزدیکی اماکن مذهبی هنجار شکنانه باشه و لی در پارکی در تهران مثل طالقانی که 99 در صد خانمها با پوششی مشابه ایشون و یا حتی کمتر رفت و آمد می کنند چرا باید مامور به یک دختر کم سن گیر بده؟ و وارد درگیری لفظی و فیزیکی بشه؟ مگه شان پلیس درگیر شدن با مردمه؟ اینجوری برداشت مردم لجبازی و کینه توزی ماموران نسبت به خودشون تلقی میشه. شما می تونی برای اون دختری که کتک می خوره و در معرض دید مردم در ملا عام آسیب میبینه توضیح بدی که دخترم کتکی که خوردی به نفعت بوده؟
ناشناس۳۱۳۴۱۶۲۰:۱۱:۱۶ ۱۳۹۷/۲/۲
نمردیم و معنای مظلوم رو هم فهمیدیم.
ناشناس۳۱۳۴۲۹۲۰:۲۹:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲
وزیر کشور هم وظیفه اش رو انجام داد.
حجت۳۱۲۵۳۹۰۹:۲۱:۲۱ ۱۳۹۷/۲/۲
پس آن خانمی که اینهمه توهین می کرد چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چه آدمای عجیب و غریبی در مملکت داریم ما که با دست خودشان دارند پلیس را تخریب می کنند انوقت انتظار امنیت هم دارند.خب فردا اگه یه اتفاقی بیفته پلیس از ترس تعلیق خودش رو کنار بکشه کی می خواد بیاد مسائل رو جمع کنه .انوقت آن سلبریتی بی سواد دوباره صدای اعتراضش درمیاد که های هوی ...پلیس انجا بود و هیچ کاری نکرد.بنظر من نظام دیگه نباید در مقابل این اراجیف کوتاه بیاد.توی کشور آمال و ارزوهای اینها یعنی امریکا که با پوتین می زنند دهن خانمها رو می شکنند.
ناشناس۳۱۲۹۲۹۱۳:۱۷:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲
پلیس باید خودرا از این داستان بگیر وببند بی نتیجه دور نگه دارد کسی منکر اقتدار پلیس دربرخورد با جرائم تعریف شده نیست...
ناشناس۳۱۳۴۱۷۲۰:۱۲:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲
امنیت توسط کسی تخریب میشه که دختر مردم رو تو خیابون کتک میزنه.
ناشناس۳۱۳۴۴۵۲۰:۳۸:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲
دختره بچه بود،می فهمی این رو؟!
ناشناس۳۱۳۶۹۱۰۴:۲۵:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۳
تخلف معنیش با اقتدار فرق داره... طرف خلاف کرده و مجرم... اینجوری قاتل های زنجیره ای از فردا میرند پلیس میشند و هر تخلفی می کنتد.. توهین به پلیس هم جرمش چیه؟ جرمش کتک کاری؟ جرم توهین به افراد و کتک کاری فوقش یه جریمه است نه کتم زدن طرف...در ضمن کسی با پوتین بزنه فک کسی رو بشکنه تو امریکاش جرم و اون فرد می تونه شکایت کنه و شهر مجبور مبلغ زیادی به اون فرد تحویل بده... من امریکا هستم و خبر رو هم از همه جا می خونم بهتر اطلاع ندارید نظر ندیدی...
ناشناس۳۱۲۵۸۹۱۰:۰۰:۱۰ ۱۳۹۷/۲/۲
یک سئوال: اگر این مامور پلیس به جای یک خانم با یک مرد درگیر شده بود؛ بازهم واکنش جامعه به همین شکل بود؟ بله، امنیت و عزت تمام شهروندان مهم است؛ اگر مامور اشتباه کرده باید توبیخ شود. ولی کسی حق فریاد زدن بر سر این مامور را دارد، که اگر خودش در جای او بود، واکنش بهتری نشان می‌داد. خدا وکیلی چند درصد از ما در شرایط مشابه خودمان را کنترل می‌کنیم و در مقابل توهین و حمله‌ی طرف مقابل کنترل‌مان را از دست نمی‌دهیم؟
ناشناس۳۱۳۴۱۹۲۰:۱۴:۲۶ ۱۳۹۷/۲/۲
چه هنگامی اون دختر خانم فریاد زد؟ زمانی که داشت کتک میخورد؟ دقیقا بگو ثانیه چند ویدیو اون دختر به مامور حمله کرد؟
ناشناس۳۱۲۶۱۰۱۰:۱۶:۳۸ ۱۳۹۷/۲/۲
گشت ارشاد اسمش با خودش حق برخورد و حق بازداشت ندارد حکم جلب را قوه قضاییه و قاضی صادر می کند
ناشناس۳۱۲۷۰۷۱۱:۱۹:۴۷ ۱۳۹۷/۲/۲
یه بار تو پارک لاله 4-5 دختر 15- 16 ساله اومدن توو آلاچیق نشسته بودن داشتن با هم حرف میزدن ون گشت ارشاد اومد بردشون بنده خداها همشون شکه شده بودن تو همدان دور میدون آرامگاه خانمه رو که خواستن ببرن تو ون (همراه با توهین های مامور آقای همراه ون) خانمه از هوش رفت. مورد های دیگه هم دیدم مردم آزاری می کنن بعد میگن به حرف پلیس احترام بزارید . دختره بیچاره تو خیابون راه بره بیان دستگیرش کنن ببرند وزرا چند ساعت بازداشت باشه به خانواده طرف دم در وزرا توهین بشه که چی ؟؟؟
ناشناس۳۱۲۷۴۱۱۱:۳۶:۴۰ ۱۳۹۷/۲/۲
اقتداری که از کتک زدن مردم عادی بدست میاید، اقتدار پوشالی است
ناشناس۳۱۲۷۵۲۱۱:۴۲:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲
انسان در کشور خودش احساس بی پناهی میکند. نماینده مردم بجای اینکه طرفدار کتک خورده مظلوم باشد از ستمگر و مهاجم دفاع میکند!
ناشناس۳۱۲۷۸۱۱۱:۵۷:۰۳ ۱۳۹۷/۲/۲
با برخورد خشونت بار وغیر اخلاقی موقعیت اجتماعی تضعیف شده وخواهد شد نه با انتقاد از عملکرد غلط آن جناب مطهری
ناشناس۳۱۲۸۷۶۱۲:۵۰:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲
باید بحال این مسولین تاسف خورد مامور دولت مورد هجوم و توهین قرار می گیره و مجازات میشه کاش یکم از پلیس امریکا و انگلیس یاد می گرفتین که چطور با خاطی ها برخورد می کنند
ناشناس۳۱۳۵۶۷۲۳:۱۳:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۲
پلیس آمریکا و انگلیس هرگز با یه خانم بی آزار کاری نداره
محمد تكريت11۳۱۳۰۶۶۱۵:۰۶:۲۱ ۱۳۹۷/۲/۲
این مامور وظیفه شناس لایق بهترین تقدیرهاست چنانکه مسوولین ذیربط جوگیر شده و تحت تاثیر عوامل ضدانقلاب قرارگرفته و مشارالیها را تعلیق نماید در واقع جزای سنمار داده است و دیگر هیچ ماموری از ترس مجازات با مجرمان مقابله نخواهد کرد و باعث هرج و مرج خواهد شد.
ناشناس۳۱۳۰۸۶۱۵:۲۰:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲
یعنی این همه سال برخورد جواب داده است که باز همان طور ادامه می دهیم؟
شیوا۳۱۳۳۷۶۱۹:۲۱:۰۵ ۱۳۹۷/۲/۲
برخورد پلیس با مردم در خیلی از موارد مورد تائید مردم نیست.
علی کریمی۳۱۳۴۶۰۲۰:۴۴:۵۵ ۱۳۹۷/۲/۲
تعلیق از خدمت این مامور گشت ارشاد اصلا عادلانه نیست زیرا ایشان مجری یک رویه در یک سیستم می باشند. ماموریت و رویه گشت ارشاد باید مورد بازنگری جدی قرار گیرد.
ناشناس۳۱۳۶۵۲۰۱:۲۱:۴۴ ۱۳۹۷/۲/۳
برخورد نه تنها در مورد عدم رعایت حجاب بلکه اساساً هر برخوردی مبتنی بر تحمیل احکام اسلامی در مسائل شخصی بر مردم مسلمان، سبب ساز تضاد بین مردم مسلمان و دین اسلام، تشیع، شعائر اسلامی، روحانیت و نظام اسلامی می شود. این فرایند با آغاز تحمیلات از نزدیک به چهل سال در برخی مسایل حتی جزیی اغاز شده لذا سال به سال بر میزان افراد معترض افزوده گردیده و اکنون شبیهه دیگ بخار عظیمی است که بخار در آن حبس شده و در طی زمان بر تراکم بخار همچنان افزوده می گردد. گفتن از ما، تجزیه و تحلیل اصالت و صداقت از شما !
سفرستان

پربحث‌های اخیر

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 3. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 4. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 5. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 6. واکنش دختر شفر به مقایسه چهره مادرش با خانم بازیگر  

 7. آتش گرفتن ناگهانی یک خودرو حین حرکت در تهران + تصاویر

 8. چه‌چیزی از چشم ۲ میلیارد بیننده مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس پنهان ماند؟

 9. روحانی:گروهمان سخت است اما قبلا با تیم‌های بزرگ‌تر هم بازی کرده‌ایم/ کی روش: برای ما در جام جهانی دعا کنید

 10. ۸ شرکت اروپایی ایران را ترک کردند

 11. روسیه از نخستین نیروگاه هسته‌ای شناور جهان رونمایی کرد

 12. نشست ِ«به احترام معلم» در تاکستان برگزار شد

 13. اهدای پیراهن شماره 12 تیم ملی به روحانی+تصاویر  

 14. سرود رسمی تیم ملی در جام جهانی رونمایی شد + دانلود

 15. زمان پرداخت حقوق و افزایش حقوق بازنشستگان

 16.  روند کاهش سطح کشت و تولید ۱۰ محصول اساسی کشاورزی طی ۵ سال 

 17. 90 میلیارد در حساب بچه 7 ساله/ تراکنش مالی 120 میلیاردی زنی که فوت کرده!  

 18. دغدغه «سائرون» ؛ تسویه حساب با برخی ائتلاف‌ها یا تشکیل دولت؟ 

 19. ثلاث یک قدم مانده به چوبه دار/ دعوت از خانواده شهیدان ناجا برای حضور در دادسرا 

 20. درمان مشکلات معده کودکان به کمک زنجبیل 

 21. سرنوشت مبهم «فریحا»/نمی‌خواهم سوژه «ماه عسل» شوم+عکس 

 22. چه شرکت‌هایی محصولات خود را گران کردند؟

 23. واشنگتن: نگرانی‌های مشترک درباره ایران می‌تواند مبنای همکاری با اروپا باشد 

 24. شرایط روزه‌داری برای دختران روزه اولی/ روزه سربازان چگونه است؟ 

 25.  اثر افزایش وام مسکن باز هم خنثی شد/ سهم 14 درصدی تسهیلات 80 میلیونی از قیمت+ جدول 

پربحث‌های دیروز

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 3. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 4. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 5. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

 6. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 7. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 8. ظریف: ایران در توافق هسته‌ای پیروز شد/ برجام در حال مرگ است

 9. پوپولیست تلگرامی

 10. مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس چقدر آب خورد + عکس

 11. صحبت‌های وحید-م بعد از دستگیری: ۵ دقیقه تا ترکیه فاصله داشتم/ به من می‌گویند عقاب ایران

 12. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 13. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 14. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 15. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 16. آقای روحانی! با این همه نقض، ۸۰ درصد برجام اجرا شده؟

 17. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 18. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 19. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 20. گزارش وزارت اطلاعات: ۱۱۲ مدیر "دوتابعیتی" هستند/ حضور ۴۷ دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی

 21. خبری جدید از بن‌سلمان اما بدون پوشش در خبرگزاری رسمی عربستان 

 22. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 23. تیغ زدن میلیونی مردم توسط سلبریتی‌ها/ حساب یک فوتبالیست و ۳ بازیگر مسدود شد

 24. تلویزیون در سیطره خواننده‌های جوان‌پسند بازاری/ از مسیح و آرش تا حمید هیراد

 25. معاون‌قضایی دادستان کشور: فیلتر تلگرام با موفقیت پیش می‌رود/ نظام هر زمان اراده کند فیلتر شکن‌ها مسدود خواهند شد

پربحث‌های هفته

 1. اطلاعیه دولت:آنان که باید عذرخواه مواضع نادرست خود در گذشته باشند،طلبکارانه به دستاوردهای ملی می‌تازند/ مدیریت مسئولانه کشور، عرصه تناقض گوئی نیست/ برجام یک دستاورد بی‌نظیر است

 2. روحانی: باید در ارزیابی دستاوردها، بین برجام و نبود برجام مقایسه انجام دهیم/ ۸۰ درصد اهداف برجام محقق شد/ باید روشن شود چه کسی مستحق ملامت است

 3. دولت مخالف افزایش حقوق کارمندان است؛ اما 200 مدیر دولتی پاداش 600 میلیونی گرفتند

 4. بازگشت ظریف از تور برجامی بدون اخذ تضمین های لازم/ اعلام آمادگی اروپا برای مسدود کردن تحریم های آمریکا

 5. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 6. سیدصالحی: مردم به سروش اعتماد کردند و اکنون نوبت مسئولان است/ بیش از 10 میلیون کاربر عضو سروش شدند+فیلم

 7. جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"

 8. تضمین روحانی به موگرینی باعث خروج ترامپ از برجام شد

 9. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 10. صادق زیباکلام: برجام به کل منتفی می شود/ نامزد اصولگرایان در انتخابات 1400 پیروز می‌شود

 11. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 12. واکنش مطهری به نامه مجلس خبرگان رهبری درباره برجام

 13. خبر محرمانه درباره مرگ بن‌سلمان در تیراندازی‌های کاخ پادشاهی

 14. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 15. درگیری خونین در خوابگاه دانشگاه خوارزمی/ ورود یکی از دانشجویان پسر به خوابگاه دختران

 16. گزارشی تکان‌دهنده از جراحانی که سرجان مردم معامله می کنند و از شرکت‌ها رشوه می‌گیرند

 17. چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

 18. توکلی: سپاه توانست کاری انجام دهد که بانک مرکزی نتوانست/ ۷۰ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها استمهال وام‌های قبلی و پوچ است/ تغییر رویه در فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام

 19. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 20. زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

 21. عبرت های برجام و پاسخ به چند سوال/ دستگاه دیپلماسی به دنبال چه تضمین‌هایی است؟

 22. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 23. قاسم افشار گوینده پیشکسوت صدا و سیما درگذشت

 24. آمریکا سیف را تحریم کرد

 25. افشای جزئیات بسته پیشنهادی اروپا به ظریف

پربحث‌های اخیر

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 3. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 4. کمیته حقیقت‌یاب مجلس به کازرون اعزام می‌شود

 5. رئیس سازمان زندانها: بقایی در زندان اوین است

 6. دستور روحانی برای فروکش کردن اعتراضات در شاهرود

 7. برنامه فراکسیون نمایندگان ولایی برای انتخابات هیئت رئیسه مجلس

 8. سخنگوی وزارت خارجه: درباره هیچ موضوعی فراتر از برجام مذاکره نمی کنیم

 9. اصلاحیه «پالرمو» به شورای نگهبان ارجاع شد

 10. ترافیک طرح‌های فوریت‌دار در نوبت صحن مجلس/ مطهری: طرح‌ها به نوبت مطرح می‌شود

 11. تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

 12. دادستان تهران: در مورد حصر برخی اخباری منتشر می‌شود که واقعی نیست/ ارسال پرونده محمد ثلاث به اجرای احکام دادسرا

 13. پلیس: ۴۰ درصد دستگیرشدگان حوادث کازرون، سابقه کیفری دارند / آنها با برنامه‌ریزی دشمنان به اغتشاش دعوت شدند

پربحث‌های دیروز

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 3. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 4. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

 5. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 6. ظریف: ایران در توافق هسته‌ای پیروز شد/ برجام در حال مرگ است

 7. پوپولیست تلگرامی

 8. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 9. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 10. آقای روحانی! با این همه نقض، ۸۰ درصد برجام اجرا شده؟

 11. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 12. گزارش وزارت اطلاعات: ۱۱۲ مدیر "دوتابعیتی" هستند/ حضور ۴۷ دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی

 13. معاون‌قضایی دادستان کشور: فیلتر تلگرام با موفقیت پیش می‌رود/ نظام هر زمان اراده کند فیلتر شکن‌ها مسدود خواهند شد

 14. عراقچی: تردید داریم اروپا بدون آمریکا برجام را ادامه دهد/ نمی‌توان به اروپا مطمئن بود

 15. ولایتی: بعضی از کشورهای اروپا یکی به نعل می‌زنند و یکی به میخ/ تناقض‌گویی مقامات اروپایی شک برانگیر است

 16. واعظی: ابراز پشیمانی از رای به روحانی، کار مخالفانش است

 17. دبیر کارگروه فیلترینگ: خبر دستور لغو فیلتر تلگرام کذب است

 18. تشکیل کمیته ویژه در کمیسیون انرژی برای مدیریت سامانه عرضه سوخت و سی ان جی

 19. مقاومت‌‌های «گسترده‌» در برابر خروج از تلگرام + عکس

 20. صدور مجوز دسترسی دستگاه‌ها به فیلترشکن بدون اختلال

 21. روزنامه ایران: آتش کازرون را نماینده این شهر در مجلس به پا کرد

 22. کمیته حقیقت‌یاب مجلس به کازرون اعزام می‌شود

 23. رئیس سازمان زندانها: بقایی در زندان اوین است

 24. دستور روحانی برای فروکش کردن اعتراضات در شاهرود

 25. برنامه فراکسیون نمایندگان ولایی برای انتخابات هیئت رئیسه مجلس

پربحث‌های هفته

 1. اطلاعیه دولت:آنان که باید عذرخواه مواضع نادرست خود در گذشته باشند،طلبکارانه به دستاوردهای ملی می‌تازند/ مدیریت مسئولانه کشور، عرصه تناقض گوئی نیست/ برجام یک دستاورد بی‌نظیر است

 2. روحانی: باید در ارزیابی دستاوردها، بین برجام و نبود برجام مقایسه انجام دهیم/ ۸۰ درصد اهداف برجام محقق شد/ باید روشن شود چه کسی مستحق ملامت است

 3. دولت مخالف افزایش حقوق کارمندان است؛ اما 200 مدیر دولتی پاداش 600 میلیونی گرفتند

 4. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 5. جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"

 6. تضمین روحانی به موگرینی باعث خروج ترامپ از برجام شد

 7. صادق زیباکلام: برجام به کل منتفی می شود/ نامزد اصولگرایان در انتخابات 1400 پیروز می‌شود

 8. واکنش مطهری به نامه مجلس خبرگان رهبری درباره برجام

 9. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 10. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 11. عبرت های برجام و پاسخ به چند سوال/ دستگاه دیپلماسی به دنبال چه تضمین‌هایی است؟

 12. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 13. نامه سرگشاده سید حسین موسویان به لاریجانی / من دو تابعیتی نیستم

 14. ۱۰ تضمینی که باید از اروپا گرفت

 15. ریابکوف: بدون امتیازدهی ایران، حفظ برجام غیرممکن است

 16. تحلیل عجیب حجاریان از آینده روحانی/ پشت پرده حوادث کازرون/ خاطره کنایه آمیز سعید جلیلی/ انتقاد قالیباف از احمدی نژاد/ پیشنهاد برجامی حسین الله کرم به دولت چه بود؟

 17. چرایی استمرار شعار مرگ بر آمریکا

 18. انتشار برای اولین بار/ جزئیات توافق دولت با دوروف در تهران

 19. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

 20. اسامی ۱۰۰ مدیر دوتابعیتی تصمیم‌ساز به دادستانی کشور ارسال شد

 21. درگیری در کازرون و به آتش کشیده شدن مقر پلیس

 22. موسویان در برنامه مناظره بی بی سی: اروپا به تعهداتشان عمل کنند، ایران هم در برجام می‌ماند/اروپا اراده سیاسی دارد، اما ظرفیت ایستادگی در مقابل تحریم‌های آمریکا را ندارد

 23. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 24. قالیباف: پیش کسوتان اصولگرا نیازی نمی بینند حرف بقیه را گوش کنند/ تا زنده هستم جهادی کار می‌کنم

 25. تقابل فراکسیون امید با لاریجانی/ اتمام پروژه روحانی و میزان شانس جهانگیری برای انتخابات بعدی/ هشتگ جدید ضرغامی/ جوالدوز شرق به اصلاح طلبان/ ادامه حاشیه های بیانیه آیت الله جنتی

آخرین عناوین