آخرین اخبار از تجاوز نظامی آمریکا به سوریه/ دمشق: پایگاه‌های مورد هدف از چند روز قبل تخلیه شده بودند/روسیه: فرصت صلح از بین رفت/ بیانیه ایران

گروه جهان الف،   3970125035 ۵۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
آخرین اخبار از تجاوز نظامی آمریکا به سوریه/ دمشق: پایگاه‌های مورد هدف از چند روز قبل تخلیه شده بودند/روسیه: فرصت صلح از بین رفت/ بیانیه ایران

آمریکا، انگلیس و فرانسه، بامداد شنبه به وقت محلی سوریه، اهدافی را در این کشور هدف حمله موشکی قرار دادند.

به گزارش الف، این حمله به بهانه حادثه شیمیایی ادعایی در شهر دومای سوریه صورت گرفت. این در شرایطی است که دولت سوریه، در پی توافقی که در سال 2014 صورت گرفت، تمامی تسلیحات شیمیایی خود را به نمایندگان سازمان ملل متحد و سازمان منع سلاح های شیمیایی تحویل داده بود و تاکنون هیچ مدرکی دال بر نقض تعهدات دمشق ارائه نشده است.

دمشق: تجاوز ائتلاف آمریکایی به اهداف خود نرسید

دولت سوریه اعلام کرد که تجاوز سه‌گانه آمریکا، انگلیس و فرانسه علیه این کشور نتوانسته به اهداف خود برسد. بنا بر اعلام دولت سوریه حمله موشکی و هوایی بامداد امروز(شنبه) آمریکا، انگلیس و فرانسه به اهداف خود نرسیده و نباید در مورد آن بزرگنمایی کرد.

بنابر اعلام مسئولان سوری، بسیاری از موشک‌های شلیک شده از سوی کشتی‌های نظامی و جنگنده‌های متجاوزان، توسط سامانه پدافند هوایی سوریه هدف قرار گرفته و نابود شده است.

دولت سوریه با این حال اعلام کرد که برخی مراکز تحقیقاتی و پایگاه‌های نظامی این کشور هدف حملات موشکی متجاوزان قرار گرفته است.

یک مسئول در دولت سوریه نیز گفت: دولت سوریه و همپیمانان آن از حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه اطلاع داشتند و با توجه به هشداری که روسیه در این مورد داده بود، پایگاه‌های مورد هدف از چند روز قبل تخلیه شده بودند.

بیانیه ایران درباره حمله موشکی به سوریه

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حملات موشکی آمریکا و متحدانش به خاک سوریه را به شدت محکوم کرد و نسبت به آثار و تبعات منطقه ای و فرامنطقه ای آن هشدار داد. وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که «این تجاوز نقض آشکار قوانین و موازین بین المللی و نادیده گرفتن حق حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه است.

جمهوری اسلامی ایران بر اساس موازین شرعی، قانونی و اخلاقی مخالف کاربرد سلاح های شیمیایی است و در عین حال بهانه تراشی برای تجاوز به کشوری مستقل را به شدت غیر قابل قبول و محکوم می داند.

روسیه: فرصت صلح در سوریه از بین رفت

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، بمباران دمشق به منزله هدف قرار دادن پایتختی با حاکمیت مستقل است که سال‌هاست با تروریسم می‌جنگد. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در تمسخر رهبران آمریکا که خود را افرادی استثنایی می‌دانند نوشت، باید واقع استثنایی بود چراکه این حملات در لحظه‌ای دمشق را هدف گرفت که سوریه به سمت آینده‌ای مسالمت‌آمیز حرکت می‌کرد.

وی افزود، بهار عربی در ابتدا ملت سوریه را آزمایش کرد، بعد از آن داعش و الان موشک‌های هوشمند آمریکا. این حمله در این لحظه که سوریه مقابل آن قرار داشت غیرمنصفانه بود.

واکنش سفیر روسیه در آمریکا

سفیر روسیه در آمریکا در نخستین واکنش به حمله بامداد شنبه ائتلاف سه کشور غربی به سوریه گفت: توهین به رئیس جمهوری روسیه پذیرفتنی نیست. «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در آمریکا در نخستین واکنش به حمله بامداد شنبه ائتلاف سه کشور غربی به سوریه، در یک بیانیه نوشت: سناریویی از قبل طراحی شده در حال جریان است. یکبار دیگر هدف تهدید قرار گرفته ایم و هشدار داده بودیم که چنین اقداماتی بدون پیامد نخواهد بود.

در ابتدای این بیانیه آمده است: بزرگ‌ترین نگرانی‌ها محقق شد و هشدارهای ما بی‌نتیجه ماند. تمامی مسئولیت پیامدهای آتی متوجه واشنگتن، لندن و پاریس است. آنتونوف افزود: توهین به رئیس جمهوری روسیه پذیرفتنی نیست. آمریکا که بزرگ‌ترین زرادخانه تسلیحات شیمیایی را دارد، از منظر اخلاقی هیچ حقی برای سرزنش دیگر کشورها ندارد.

 حمله به سوریه پذیرفتنی نیست 

«آدام اسمیت» عضو ارشد کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا بامداد شنبه به وقت تهران گفت: با اقدام نظامی علیه بشار اسد رئیس جمهوری سوریه مخالفم.اسمیت تصریح کرد: مشخص نیست، اقدام نظامی در سوریه، اوضاع مردم این کشور را بهبود بخشد. عضو ارشد کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا همچنین گفت: ترامپ تاکنون نتوانسته است برای مقابله با اقدامات رژیم سوریه طرحی را ارائه دهد. اسمیت در پایان تصریح کرد: توئیت‌های ترامپ درباره سوریه باعث سرگردانی متحدان و دشمنان ما درباره سیاست‌های واشنگتن درباره دمشق شده است.

انگلیس حمله به سوریه را توجیه کرد

نخست وزیر انگلیس با صدور بیانیه ای، حمله بامداد شنبه ائتلاف غربی به سوریه را توجیه و تلاش کرد که آن را نه تجاوز به خاک یک کشور، بلکه اقدامی برای توسعه صلح جهانی نشان دهد. «ترزا می» این حمله را تنها واکنشی به حادثه شیمیایی اخیر در شهر دومای سوریه دانست و مدعی شد که هدف از آن «دخالت در جنگ داخلی و تغییر رژیم» نبوده است. وی در این بیانیه آورده است: عصر جمعه مجوز حمله مشترک و هدفمند نیروهای مسلح به توانمندی‌های شیمیایی سوریه و بازداشتن استفاده از آن‌ها را صادر کردم.

مِی با ادعای وجود مدارکی که ثابت می‌کند مسئولیت حمله شیمیایی اخیر در سوریه، متوجه دمشق است، ادامه داد: واقعیتِ این حمله نباید کسی را غافلگیر کند.

او با اشاره به وتوی اخیر قطعنامه پیشنهادی علیه دولت سوریه در شورای امنیت سازمان ملل متححد، مدعی شد که هدف از این حمله، تشدید تنش‌ها در منطقه نبوده و اقدامات لازم برای جلوگیری از تلفات انسانی صورت گرفته است. این در شرایطی است که پیش‌بینی می‌شود حمله بامداد شنبه، تبعات گسترده‌ای با خود به همراه داشته باشد.

نخست وزیر انگلیس در بخش پایانی بیانیه آورده است: ما بکارگیری راه‌حل‌های جایگزین را ترجیح می‌دادیم؛ اما در این مورد هیچ راه‌حل دیگری موجود نبود.

 ادعای وزیر دفاع آمریکا

وزیر دفاع و رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا می گویند سه کشور غربی در حملات خود به سوریه، مراکز نظامی این کشور را مورد حمله قرار داده اند. جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا با اشاره به آغاز حملات موشکی و هوایی سه کشور غربی به سوریه مدعی شد: حمله امشب عزم جامعه بین‌الملل برای جلوگیری از استفاده از سلاح‌های شیمیایی را نشان می‌دهد. وی افزود: تمامی کشورهای متمدن باید با حمایت از روند صلح ژنو برای پایان دادن به جنگ سوریه اقدام کنند.

در همین حال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در سخنانی ادعا کرد مراکزی که هدف گرفته، مرتبط با توانمندی تسلیحات شیمیایی دولت سوریه بوده اند.

تل‌آویو از حمله آمریکا به سوریه استقبال کرد

یک مقام ارشد کابینه رژیم صهیونیستی روز شنبه از حمله موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به چند نقطه در سوریه حمایت و تمجید کرد.

بنا بر گزارش کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی، وی گفت: «رئیس‌جمهور [دونالد] ترامپ پارسال به صراحت اعلام کرد که استفاده از تسلیحات شیمیایی خط قرمز اوست. امشب او به همراه انگلستان و فرانسه این خط قرمز را اعمال کرد.»

وزیر خارجه فرانسه:  حمله شیمیایی در سوریه قابل پذیرش نیست

عملیات نظامی در سوریه، مشروع و قانونی است و هدف از آن توقف نقض خطرناک قانون بین الملل است

بازگشت جنگ سرد
دبیرکل سازمان ملل متحد پیشتر در اظهاراتی مدعی «بازگشت جنگ سرد با نیت انتقام جویی» به عرصه بین المللی شده است.به گزارش بی بی سی، «آنتونیو گوترش» با هشدار دادن در مورد مخاطرات ناشی از تشدید تنشها بر سر سوریه گفت که «جنگ سرد با نیت انتقام جویی بازگشته است».

وی در ادامه گفت: «اما جنگ سرد امروز با جنگ سرد گذشته یک تفاوت دارد؛ مکانیسم ها و پادمان هایی که در گذشته برای مدیریت مخاطرات ناشی از تشدید تنشها وجود داشت، به نظر می رسد که امروزه در دسترس نیست». گوترش همچنین کشورها را به «اقدام مسئولانه در این شرایط خطرناک» ترغیب کرد.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲۸ فروردین ۱۳۹۷جزئیات جدید از مقابله پدافند هوایی سوریه با حمله موشکی
۲۸ فروردین ۱۳۹۷حمله موشکی جدید به سوریه و فرودگاه الشعیرات/ آمریکا: ما نبودیم
۲۶ فروردین ۱۳۹۷بیانیه فرانسه درباره مشارکت در تجاوز نظامی به سوریه
۲۶ فروردین ۱۳۹۷تصاویری از حمله آمریکا و متحدانش به سوریه   
۲۶ فروردین ۱۳۹۷دلایل و نتایج حمله نظامی آمریکا و اروپا به سوریه/ سناریوی آینده غرب برای دولت بشار اسد
۲۵ فروردین ۱۳۹۷«کوه جنگ ترامپ، موش زایید»؛ چرا حمله آمریکا به سوریه «خنثی» بود؟
۲۵ فروردین ۱۳۹۷هیلی: آماده حمله مجدد به سوریه هستیم
۲۵ فروردین ۱۳۹۷واکنش ولایتی به حمله آمریکا و متحدانش به سوریه
۲۵ فروردین ۱۳۹۷ترامپ: شب گذشته حمله تمام عیاری صورت گرفت/ بهتر از این نمی‌شد
۲۵ فروردین ۱۳۹۷پنتاگون: ۱۰۵ موشک به سه هدف در سوریه شلیک کردیم
۲۵ فروردین ۱۳۹۷فرانسه: اگر سوریه از خط قرمزها عبور کند، باز هم حمله می‌کنیم
۲۵ فروردین ۱۳۹۷واکنش رسمی سپاه پاسداران نسبت به حمله نظامی به سوریه

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۰۲۳۴۸۱۰:۲۸:۵۶ ۱۳۹۷/۱/۲۵
جاه طلبی غربی ها و شیطان بزرگ حد و مرز ندارد. بعد از شکست تروریست های دست پرورده آنها طبیعی است که وحشی گری نمایند. برای ما درس زیاد است. اگر امنیت می خواهیم باید قوی شویم.
ناشناس۳۰۲۵۰۵۱۲:۰۵:۴۴ ۱۳۹۷/۱/۲۵
ایران نباید در دام دسیسه ی بین المللی بیافته. ایران باید سعی کنه فعلاً بشکل مستقیم وارد جنگ نشه. مگر به ضرورت. _____________________________ حالا میتوان علت هشدارهای پی در پی دلسوزان و دلواپسان و عقلا و بصیرت پیشگان را فهمید‌. ______________________________ برجامیان شرمساران و سرافکندگان تاریخند.
ناشناس۳۰۲۶۴۳۱۳:۱۳:۵۰ ۱۳۹۷/۱/۲۵
اگر سردار نبود الان سوریه دست امریکای جهانخوار بود
ناشناس۳۰۲۷۴۶۱۴:۱۴:۱۲ ۱۳۹۷/۱/۲۵
ما قوی هستیم.
ناشناس۳۰۳۳۵۷۲۲:۵۱:۲۳ ۱۳۹۷/۱/۲۵
مرگ بر آمریکا ساده، دقیق، پیوسته و موثر.
محمد۳۰۲۳۵۰۱۰:۳۱:۵۸ ۱۳۹۷/۱/۲۵
دنیا دنیای زور است هرکس ضعیف باشد محکوم به نابودی است ، ما هم از این قاعده مستثنی نیست و باید حتی سلاح هسته ای نیز تهیه کنیم .
ناشناس۳۰۲۸۶۶۱۵:۲۱:۴۱ ۱۳۹۷/۱/۲۵
...عده ای که جنگ برایشان مثل بازی هست اصلا توجه ای ندارن به واقعیت ها .
ناشناس۳۰۲۳۵۴۱۰:۳۳:۳۵ ۱۳۹۷/۱/۲۵
مرگ بر آمریکا
ناشناس۳۰۲۳۶۰۱۰:۳۵:۳۲ ۱۳۹۷/۱/۲۵
همه توانت همین بود سگ زرد؟
ایلامی۳۰۲۳۶۸۱۰:۴۳:۵۸ ۱۳۹۷/۱/۲۵
وجود آمریکا مانع اقتدار دیکتاتورهای منطقه شده و می شود.
ناشناس۳۰۲۴۴۷۱۱:۳۷:۳۶ ۱۳۹۷/۱/۲۵
همه متحدان آمریکا در منطقه دیکتاتور هستند... عربستان سعودی اردن امارات قطر کویت بحرین
ناشناس۳۰۲۶۴۱۱۳:۱۲:۴۲ ۱۳۹۷/۱/۲۵
ترکیه را از قلم انداختی
رضا۳۰۳۰۳۶۱۷:۲۰:۰۴ ۱۳۹۷/۱/۲۵
ژاپن سریلانکا کره تایلند و ویتنام و هند چطور؟ ..
ناشناس۳۰۲۴۷۹۱۱:۵۳:۳۱ ۱۳۹۷/۱/۲۵
خیلی عجیبه نمی بینی بزرگترین و جنایتکار ترین دیکتاتورهای منطقه مانند عربستان و بحرین و قطر مورد حمایت امریکا هستند! کسانی که تروریست ها را به انواع امکانات و سلاح ها و دروغ ها مجهز می کنند!
ناشناس۳۰۲۵۰۲۱۲:۰۴:۰۴ ۱۳۹۷/۱/۲۵
به نام خدا- چقدر انسان باید ساده لوح و بی اطلاع باشد که وجود آمریکا را مانع دیکتاتور ها در منطقه بداند!!! در میزان ضریب هوشی چنین فردی باید شک جدی کرد.
ناشناس۳۰۲۵۳۷۱۲:۲۴:۵۳ ۱۳۹۷/۱/۲۵
البته دیکتاتور خوب داریم و دیکتاتور بد ،مثلا پادشاه عربستان دیکتاتور خوبه و باید همه جوره حمایت بشه چون خوب نوکری آمریکا رو میکنه
امیدی۳۰۳۳۴۶۲۲:۴۵:۲۷ ۱۳۹۷/۱/۲۵
چقدر ... هستید شما؟ حتی وزیران آمریکایی هم این مدلی م.....نیستند شما آمریکا را بهشت موعود خود می دانید و برای آنها له له می زنید
ناشناس۳۰۲۳۶۹۱۰:۴۴:۳۲ ۱۳۹۷/۱/۲۵
قاضی، هیات منصفه و مجری یکی است. او همان شیطان بزرگ آمریکاست. تنفر را دوست دارد. ما از آمریکا متنفریم.
ناشناس۳۰۲۸۷۰۱۵:۲۳:۰۱ ۱۳۹۷/۱/۲۵
دلیل تنفرت چیست ؟..
ناشناس۳۰۴۳۸۹۲۳:۰۴:۱۹ ۱۳۹۷/۱/۲۶
حمایت آمریکا از تروریسم
ناشناس۳۰۲۳۷۳۱۰:۴۵:۵۳ ۱۳۹۷/۱/۲۵
رجز خوانی روسیه..
ناشناس۳۰۲۴۲۵۱۱:۲۶:۱۲ ۱۳۹۷/۱/۲۵
روسیه وقتی جرات پاسخ نظامی به ترکیه پس از ساقط کردن هواپیماش رو نداشت در برابر غربی ها چه کاری ازش ساخته است؟
ناشناس۳۰۲۳۸۴۱۰:۵۵:۲۷ ۱۳۹۷/۱/۲۵
آن چیزی که بشدت جنجش آور است، دنباله روی تریزا می و مکرون از ترامپ دیوانه است.
ناشناس۳۰۲۳۹۱۱۱:۰۳:۲۳ ۱۳۹۷/۱/۲۵
دوباره که اس ۴۰۰ کار نکرد!
ناشناس۳۰۲۴۸۱۱۱:۵۵:۱۲ ۱۳۹۷/۱/۲۵
مطمئنی کار نکرد؟!
ناشناس۳۰۲۵۵۵۱۲:۳۲:۵۸ ۱۳۹۷/۱/۲۵
سوریه با کمک روسیه و با استفاده از سامانه های ضدموشکی دوران شوروی (فناوری 30 سال قبل!) بخش عمده موشکهای ترامپ پرمدعا را منهدم و یا منحرف کرد، کلیپهای متعدد رهگیری و هدف قرار گرفتن موشکهای آمریکایی توسط سیستم ضد موشکی سوریه در آسمان دمشق شبکه های فضای مجازی را پر کرده! تمام توان سگ زرد همین بود! 110 شلیک، بخش عمده ناموفق، آنهایی هم که اصابت کرده عمدتا به پادگانهای خالی اصابت کرده! 12 موشک به سمت فرودگاه نظامی الضمیر در شمال شرق دمشق شلیک شد، هر 12 موشک توسط سیستم ضدموشکی سوریه رهگیری و در آسمان منهدم شد، یعنی 100% موفقیت. یک شکست مفتضحانه دیگر برای ترامپ و ترامپ دوستان.
ناشناس۳۰۲۷۷۶۱۴:۲۷:۵۳ ۱۳۹۷/۱/۲۵
اس 400 فقط در بعضی مناطق سوریه هست که دمشق جزء اون نیست
ناشناس۳۰۲۳۹۷۱۱:۰۶:۲۴ ۱۳۹۷/۱/۲۵
همین!
ناشناس۳۰۲۴۱۵۱۱:۲۰:۳۸ ۱۳۹۷/۱/۲۵
روسیه فقط لفاظی میکنه تا منافعش به خطر نیافته. فقط حرف میزند و اقدامی نمیکند.
ناشناس۳۰۲۴۲۴۱۱:۲۵:۵۰ ۱۳۹۷/۱/۲۵
ترکیه از حملات آمریکا و متحدانش علیه سوریه استقبال کرده و آن را پاسخی مناسب خوانده است.
ناشناس۳۰۲۵۴۹۱۲:۳۰:۱۹ ۱۳۹۷/۱/۲۵
قطر هم حمایت کرد
ناشناس۳۰۲۴۴۰۱۱:۳۳:۴۹ ۱۳۹۷/۱/۲۵
دونالد توسک، رئیس شورای اروپا گفته است اتحادیه اروپا درکنار متحدانش قرار دارد. او گفته است حملات صورت گرفته توسط آمریکا، فرانسه و بریتانیا نشان داد که سوریه با روسیه و ایران نمی‌توانند به این فاجعه انسانی حداقل بدون تحمل هیچ هزینه‌ای ادامه دهند.
ناشناس۳۰۲۴۵۲۱۱:۳۹:۰۹ ۱۳۹۷/۱/۲۵
چرا400 -s روسیه نتوانست جلوی حمله موشکی امریکا را بگیرد؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۳۰۲۵۶۲۱۲:۳۷:۰۹ ۱۳۹۷/۱/۲۵
اولا مناطقی که تحت حفاظت سیستم اس 400 بودند (مانند لاذقیه و طرطوس) هدف حمله نبودند، ثانیا با همان سامانه های ضدموشکی دوران شوروی که ارتش سوریه در اختیار داره بخش عمده این موشکهای زیبا و هوشمند ترامپ (!) رهگیری و منهدم و یا منحرف شدند.
بخش عمده۳۰۲۷۶۸۱۴:۲۳:۴۷ ۱۳۹۷/۱/۲۵
از ۱۰۰ موشک شلیک شده ۱۳ تاش منهدم شد به این میگی بخش عمده
ناشناس۳۰۲۸۴۱۱۵:۰۲:۲۲ ۱۳۹۷/۱/۲۵
دوست عزیز, جهت اطلاع: برد اس ۴۰۰ حدود ۵۰۰ کیلومتره. پس اگر روسیه میخواست, میتوانست موشکها را رهگیری و نابود کند.
ناشناس۳۰۳۱۴۱۱۹:۲۳:۰۰ ۱۳۹۷/۱/۲۵
بخش عمده یعنی ۱۵ تا از ۱۰۰تا؟
ناشناس۳۰۲۸۳۷۱۵:۰۰:۴۲ ۱۳۹۷/۱/۲۵
بخاطر اینکه روسیه نخواست.
عدالت۳۰۲۴۷۵۱۱:۵۰:۲۲ ۱۳۹۷/۱/۲۵
قابل توجه کدخدا باوران اعلام کردند که فردای دنیا -فردای مذاکره است نه موشک و بدنبال مذاکره موشکی هستند جالب اینجاست همین اقایان که چنین افاضاتی می کردند وقتی در جمع مردم حاضر می شدند دهها محافظ با انواع سلاح می آیند گویی که مردم زامبی یا آدم خوار هستند اگر همین قدر که برای جان خودشان اهمیت قائل هستند برای امنیت کشورشان ارزش قائل بودند دم از مذاکره موشکی نمی زدند
ناشناس۳۰۲۶۳۱۱۳:۰۴:۲۷ ۱۳۹۷/۱/۲۵
سئوال : آیا در این قانون جنگل اگر هر کشوری بهانه ای پیدا کند میتواند به کشور دیگر حمله کند ؟ آیا این سه کشور خونخوار صلاحیت داشتن حق وتو را دارند ؟ آیا در مجمع عمومی نمیتوان صلاحیت حق وتو را به رای گذاشت ؟ سازمان ملل دقیقا چه کاربردی دارد آیا فقط ابزاری برای فشار آوردن و ابزار دست قدرتمندان جهت زورگویی به دیگر کشورهاست ؟ (اگر این سه کشور به هر کشوری حمله کردند عیب ندارد ولی بقیه باید تحریم شوند - این قوانین جای اعتراض ندارد) اگر مثلا ایران به این نتیجه برسد که سلاح های شیمیایی استفاده شده در سوریه کار اسرائیل بوده است میتواند با یک ائتلاف به اسرائیل 100 موشک بزند و پاسخگو هم نباشد (بالاخره این یک بدعتی است که میتواند هر جایی استفاده شود) ؟
سپهر۳۰۲۶۵۹۱۳:۲۲:۵۵ ۱۳۹۷/۱/۲۵
خوب پاسخ عملی ایران چیست؟؟ به نظر من این گزینه ها می تواند پاسخ ایران باشد: 1- حمله موشکی به یک پایگاه نظامی اسرائیل (ترجیحاً همان پایگاهی که جنگنده های حمله کننده به تی 4 از آن برخاستند) 2- تقویت چشمگیر حضور مستشاری با اعزام لشگر زرهی یا اعزام ناوگروه یا چند گردان پدافندی به سوریه 3- حمله محدود به پایگاه های آمریکا در شرق فرات در سوریه و اما پاسخ روسیه می تواند اینگونه باشد : 1- فروش سامانه پدافندی اس 400 به دمشق 2- تقویت حضور مستشاری و اعزام نیروی زمینی به سوریه 3- افزایش حمایت از دمشق در شورای امنیت سازمان ملل 4- حمله محدود به پایگاه های آمریکا در شرق فرات در سوریه و همچنین پاسخ سوریه به این تجاوز : *** برنامه ریزی برای آزادسازی ادلب یا درعا
ناشناس۳۰۲۸۸۲۱۵:۲۹:۴۲ ۱۳۹۷/۱/۲۵
و بعد ما مردم ایران در میان تحریم ها و هزینه جنگ ها به چکنم چکنم بیافتیم !چرا ؟چون توایران این دوستان قهرمان از امریکا نفرت دارن
ناشناس۳۰۲۸۹۶۱۵:۳۶:۰۱ ۱۳۹۷/۱/۲۵
بی شک چنین نخواهد شد
ناشناس۳۰۳۲۹۷۲۱:۴۲:۴۷ ۱۳۹۷/۱/۲۵
تخیل قوی ای داری. حمله ایران به پایگاههای امریکا؟؟؟ از 3 تا گزینه ای که برای ایران گذاشتی فرسنگها با واقعیت فاصله دارد
ناشناس۳۰۳۳۲۰۲۲:۱۳:۱۸ ۱۳۹۷/۱/۲۵
.. فقط جنگ رو کم داریم. البته مسولین خوب میدونن که نباید دخالت جدی داشته یاشند.
نیک گو۳۰۳۴۶۱۰۱:۳۶:۱۰ ۱۳۹۷/۱/۲۶
اگر بخواهی یک کشتی گیر زبده را خاک کنی اول باید خودت کشتی را خوب یاد بگیری حتی از خود همان کشتی گیر یاد بگیر.
ناشناس۳۰۳۵۹۲۰۸:۵۵:۵۶ ۱۳۹۷/۱/۲۶
خدا این مردم رو از شر ...حفظ کند...
ناشناس۳۰۲۷۰۲۱۳:۵۱:۲۶ ۱۳۹۷/۱/۲۵
علت این حمله وضعیت بده ترامپ در امریکا و دور کردن توجهات از ترامپ است. او در امریکا به دلیل رابطه جنسی با بازیگر فیلم های مستهجن و هم چنین پول دادن به دربان ساختمان خود برای مخفی نگه داشتن اطلاعات مربوط به فرزندی که از یک زن دیگر دارد تحت فشار هست. از طرف دیگر مولر نیز بر روی تاثیر روسیه در انتخابات در حال تحقیق است لذا به زودی نوبت خود ترامپ برای مواخذه می شود. چند روز پیش نیز دفتر وکیل ترامپ مورد بازرسی قرار گرفت و خلاصه او در وضعیت بدی است. لذا خواسته حواس مردم را از خود پرت کند.
ناشناس۳۰۲۷۵۹۱۴:۱۹:۴۸ ۱۳۹۷/۱/۲۵
آقایان که می‌گفتند حمله ای در کار نخواهد بود؟ معلوم میشود تحلیل گران ما کاملا سطحی مسئله را می‌بینند.
ناشناس۳۰۲۷۹۷۱۴:۳۵:۱۸ ۱۳۹۷/۱/۲۵
چهارشنبه سوری ما به مراتب خطرناکتر از این موشکبارون بود
ناشناس۳۰۲۸۴۲۱۵:۰۲:۳۰ ۱۳۹۷/۱/۲۵
غربیها بوضوح نشان دادن که به هیچ قانون بین المللی وقتی مخالف منافعشون باشه پایبند نیستند. ما باید به هر طریقی هرگونه سلاحی حتی هرگونه سلاحهای کشتار جمعی ای برای دفاع از خودمون داشته باشیم تا وقتی که آمریکا و دیگران چنین سلاحهایی دارند تا مانع حمله بشیم.
ناشناس۳۰۲۹۵۴۱۶:۱۱:۰۶ ۱۳۹۷/۱/۲۵
باید برای دفاع از حرم به پا خیزد
ناشناس۳۰۳۰۲۳۱۷:۰۵:۵۹ ۱۳۹۷/۱/۲۵
جنگ فاجعه است.از هر نوعی باشد، این زیاده خواهی...است که ملت ها را ب خاک سیاه کشانده
ناشناس۳۰۳۱۰۵۱۸:۴۸:۵۹ ۱۳۹۷/۱/۲۵
کامنتهای زیر نشون میده امریکا تو ایران خیلی نوکر داره
ناشناس۳۰۳۲۰۸۲۰:۲۶:۳۵ ۱۳۹۷/۱/۲۵
بشار اسد : کسی که میتوانست رشوه سعودی ها را قبول کند و زیر نوکری آنها برود ولی نرفت ترامپ : کسی که به یک کشور مخروبه از جنگ (و پیروز) حمله میکند و احساس غرور میکند بن سلمان : در حال دوشیده شدن پول خرج میکنه که انسانهای بیشتری در جهان کشته شوند ولی وای بحالش وقتی شیر نداشته باشه سرش را می برند مکرون و ترزا می : پول بدید هر کاری میکنند کلا با پول مزدور میشوند اردوغان : همه را متهم میکند با همه هم پیمان است و بخاطر منافع همواره با جهت وزش باد هم مسیر است

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزتجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. بازگرداندن سهمیه های المپیک وزنه برداری ایران با کدام دیپلماسی؟

 2. کاریکاتور بی‌قانون با عنوان شعار مسوولان  

 3. بیست کشور جهان با بالاترین کیفیت زیر ساخت های جاده ای  

 4. نبرد آسیایی پرسپولیس و ذوب آهن/ استقلال با روحیه مقابل پیکان 

 5. مقام آمریکایی: ترامپ و ماکرون درباره «نفوذ مخرب ایران در منطقه» صحبت می‌کنند 

 6. ظریف: در صورت لغو برجام فعالیت‌های هسته‌ای خود را با سرعت بیشتر از سر می‌گیریم 

 7. یک تصمیم بحث برانگیز روی میز شورای عالی مخازن نفت و گاز/میادین سپهر و جفیر چگونه واگذار شد؟

 8. طلایی: پا به سن گذاشته های ناکام در انتخابی، شانسی برای حضور در اردوها هم ندارند

 9. 20میلیون کاربر کروم در دام هکرها

 10. حاج‌رضایی: بحث حضور مربی داخلی یا خارجی در تیم امید منسوخ شده است

 11. اقدام جالب حمایت از محیط زیست در نماز جمعه تبریز +عکس

 12. کارگران چگونه خود را بیمه اختیاری کنند؟

 13. موشکافی بخشنامه ارزی بانک مرکزی/ ابلاغیه وارداتی جهانگیری دور زده شد

 14. ضوابط پرداخت حقوق سرباز معلمان اصلاح شد+سند

 15. درخواست وزارت ارشاد از ادمین کانال‌های تلگرامی +عکس

 16. احتمال قطعی برق در تابستان ۹۷ با تصمیم عجیب «نوبخت»

 17. تقسیط بدهی و بخشودگی جرائم مالیاتی تسهیل شد + سند

 18. بزرگداشت روز سعدی در شیراز  

 19. تصویر هوایی از دریاچه ارومیه توسط فضانورد روسی  

 20. پرویز هادی: سرباز تیم ملی هستم و هر کجا کادر فنی بگوید کشتی می‌گیرم

 21. رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی‌آزاد  

 22. چاره‌ قطع سرویس گوشی بعد از رجیستری

 23. آیا "زحل" در شکل‌گیری قمرهای مشتری نقش داشته است؟

 24. دومین روز سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر  

 25. حاتمی‌کیا: می‌خواهم همه ایرانیان پیام فیلم «به وقت شام»را درک کنند

پربحث‌های دیروز

 1. بحران آب در ایران/سد زاینده‌رود تا پایان تیر ماه خشک می‌شود

 2. «روسی» زبان دوم مدارس شود

 3. احمد توکلی: تاسیس سامانه ثبت حقوق برای دولت مشقتی جز رسوایی مدیران فاسد ندارد

 4. واکنش علم الهدی به نحوه برخورد اخیر گشت ارشاد: ناجا نباید با خطای یک مامور زیر سوال برود؛ آن هم بابت مقابله با یک منکر شرعی/ واکنش به اتفاقات جنجالی در برج سلمان مشهد

 5. لحظه ناباورانه ای که کروکودیل بعد از گرفتن غزال انجام می دهد  

 6. جانشین فرمانده سپاه: شمال و غرب اسرائیل در تقاطع‌ آتش است/ دست‌ها روی ماشه و موشک‌ها آماده‌اند زیبنده برخی نیست که مانند دشمنان با ما برخورد کنند

 7. طنز بی قانون با روحانی و وزرا  

 8. کاهش دوباره حجم آب دریاچه ارومیه

 9. واکنش عارف به ویدئوی برخورد گشت ارشاد

 10. پاسخ ظریف در واکنش به خروج ترامپ از برجام: در برجام و بیرون برجام انتخاب‌های گسترده‌ای داریم/ اقدام ایران و واکنش بین‌المللی برای آمریکا ناخوشایند خواهد بود

 11. وقتی که همسر شهید حججی روز پاسدار را به شوهرش تبریک گفت+عکس

 12. ناتالی پورتمن رژیم صهیونیستی را بایکوت کرد

 13. کاریکاتور/واکنشی به احتمال شهردار شدن عارف  

 14. ۵ ساله شدن هنرستان‌ها و تحصیل در دوره کاردانی پیوسته از سال ۹۸

 15. حق الزحمه بالای مشاوران املاک برای رهن و اجاره

 16. استعفای بی‌سروصدای قائم‌مقام آخوندی/خداحافظی مرد شماره یک قرارداد خرید هواپیماها

 17. پوتین به زودی سوار این لیموزین خواهد شد +تصاویر

 18. جمله نامتعارف پخش شده از تریبون مجلس، صداگذاری نبوده است

 19. 10 وزیر در راه مجلس/53 سوال 43 نماینده از وزرا

 20. هند، پیشتاز رشد اقتصادی در جهان + اینفوگرافیک

 21. خواننده زن خارجی ترانه‌های فیلم تازه اصغر فرهادی را خواند

 22. انتخاب خودرو در بازه قیمتی 190 تا 300 میلیون تومان  

 23. توده 4 کیلوگرمی را از شکم یک بیمار قمی  

 24. برگزاری آزمون استخدامی مجزا برای معلمان حق‌التدریس

 25. حقوق بگیران در سال ۹۷ چقدر باید مالیات بدهند؟ + جدول

پربحث‌های هفته

 1. واکنش‌ها به انتشار فیلمی از نحوه برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر/ دستور وزیر کشور/ پلیس: این رفتار مورد تایید ما نیست

 2. اقدام عجیب سیف/ رئیس کل بانک مرکزی معاون خود را با پاداش 1 میلیارد و 200 میلیونی بازنشسته می کند و بعد از یک هفته وی را به کار بازمی گرداند!

 3. حمله مشترک آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه/اهدافی که در تجاوز نظامی غرب بمباران شدند/ دانفورد: موج اول حملات پایان یافت/ متیس: حملات بیشتر در دستور کار نیست+فیلم و عکس

 4. چه کسی گفت دختر خوشگله/ نماینده مجلس: ممکن است صداگذاری شده باشد، ممکن است واقعیت داشته باشد

 5. آخرین اخبار از تجاوز نظامی آمریکا به سوریه/ دمشق: پایگاه‌های مورد هدف از چند روز قبل تخلیه شده بودند/روسیه: فرصت صلح از بین رفت/ بیانیه ایران

 6. واعظی: برخی عادت کردند تمام تعطیلات خود را خارج از کشور بروند، خب نروند، ارز مسافرتی متعلق به کل ملت است/مردم اگر جایی با ارز بالاتر از 4200 تومان روبرو شدند اطلاع دهند

 7. بحران آب در ایران/سد زاینده‌رود تا پایان تیر ماه خشک می‌شود

 8. درخواست نمایندگان برای پیگیری صدای خلاف شئونات اسلامی یک نماینده مجلس + صوت و تصویر نامه

 9. وزیر بهداشت: ما وزرا حقوقمان سه میلیون و حتی کمتر است/ حاضر نیستم به اسم تولید داخلی دو برابر پول به جنسی را بدهم که کیفیتش پایین‌تر است

 10. گاندی از تلگرام کوچ می‌کرد یا می‌ماند؟

 11. جشن جنجالی باغ قلهک

 12. یورو جایگزین دلار در ایران شد/ بانک مرکزی موظف شد نرخ برابری ریال در مقابل یورو را به صورت مستمر اعلام و مدیریت کند

 13. «روسی» زبان دوم مدارس شود

 14. احمد توکلی: تاسیس سامانه ثبت حقوق برای دولت مشقتی جز رسوایی مدیران فاسد ندارد

 15. انتشار کلیپ مرکز خرید مشهد که با واکنش دادستان مشهد روبه رو شد  

 16. ارز برای چه مواردی فروخته می‌‌شود؟

 17. مرتضوی کجاست؟/ لطفا او را گیر بیاورید

 18. روایت نوبخت از روند انتخاب دلار 4200 تومانی/برخی در جلسه نظرشان 4600 بود/ درامد جدید به خزانه واریز می شود/ هدف از این اقدام مدیریت عرضه و تقاضای دلار بود

 19. چرا برای اصلاح کشور با مشکل مواجهیم؟

 20. مرتضوی همچنان متواری است/ دادستان سابق تهران به دنبال اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری است

 21. پول ملی، قوی بهتر است یا ضعیف؟

 22. مدیر پیام‌رسان سروش: بعد از فتوای‌ رهبری، به درخواست‌های امنیتی پاسخ ندادیم

 23. نمره 5 اقتصاددان به عملکرد سیف در بانک مرکزی/ استاد تاخیر در اجرای سیاست‌های پولی و بانکی/بدون تسلط و برنامه بود/ اختیار کافی ندارد

 24. رقابت پیام‌رسان‌ها داخلی برای جذب افکار عمومی/ جایگزین تلگرام کدام اپلیکیشن‌ است؟

 25. واکنش علم الهدی به نحوه برخورد اخیر گشت ارشاد: ناجا نباید با خطای یک مامور زیر سوال برود؛ آن هم بابت مقابله با یک منکر شرعی/ واکنش به اتفاقات جنجالی در برج سلمان مشهد

پربحث‌های دیروز

 1. رایزنی اروپا با آمریکا برای ماندن در برجام/ هشدار ایران درباره پیامدهای خروج یک جانبه واشنگتن از توافق/ چالش تحریم بدلیل ضرب‌الاجل ترامپ افزایش یافته

 2. اطراف ترامپ کسی نیست که جلوی کارهای او را بگیرد

 3. کاخ سفید فروش سلاح‌های آمریکایی را آسان‌تر کرد

 4. روسیه از روند مذاکرات سوری سازمان ملل ناراضی است

 5. لیبرمن: تهران هشدارهای ما را جدی بگیرد

 6. ترامپ: قیمت نفت بسیار گزاف و ساختگی است

 7. نتانیاهو: در واکنش به تهدیدات ایران آماده مقابله هستیم

 8. جان بولتون: ترامپ به احتمال زیاد از برجام خارج می ‌شود

 9. تهدید وزیر صهیونیست به ازسرگیری ترور سران حماس

 10. هشدار چین به استرالیا

 11. یک ضد ایرانی دیگر در تیم حقوقی ترامپ

 12. تکرار ادعاهای بی‌اساس ائتلاف متجاوز سعودی علیه ایران

 13. دعوت ترامپ از پوتین برای سفر به آمریکا

 14. خط تماس اضطراری میان «این» و «اون» راه‌اندازی شد

 15. طرح‌های تشویقی آمریکا برای عربستان در ازای اعزام نیرو به سوریه

 16. هشدار روسیه نسبت به توقف پروازها میان این کشور و آمریکا

 17. دستگیری یکی از افراد کلیدی مرتبط با حملات ۱۱ سپتامبر

 18. شرط نتانیاهو برای برگزاری جشن «اشغال فلسطین»

 19. تیراندازی به یک ایست بازرسی در جنوب غرب عربستان / ۴ افسر سعودی کشته شدند

 20. دیدار «جان بولتون» و سفیر روسیه در آمریکا

 21. دوشنبه درباره صلاحیت «پامپئو» برای سمت وزارت خارجه آمریکا، رای‌گیری می‌شود

 22. مذاکره وزیر خارجه موقت آمریکا برای پایان دادن به جنگ یمن

 23. ترامپ: هر چه زودتر مایک پامپئو را به عنوان وزیر خارجه تایید کنید

 24. تعطیل شدن یک جزیره توریستی در فیلیپین برای ۶ ماه

 25. فروش قلم ۶۳ هزار یورویی پوتین در یک حراجی   

پربحث‌های هفته

 1. حمله مشترک آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه/اهدافی که در تجاوز نظامی غرب بمباران شدند/ دانفورد: موج اول حملات پایان یافت/ متیس: حملات بیشتر در دستور کار نیست+فیلم و عکس

 2. آخرین اخبار از تجاوز نظامی آمریکا به سوریه/ دمشق: پایگاه‌های مورد هدف از چند روز قبل تخلیه شده بودند/روسیه: فرصت صلح از بین رفت/ بیانیه ایران

 3. واکنش رسمی سپاه پاسداران نسبت به حمله نظامی به سوریه

 4. «کوه جنگ ترامپ، موش زایید»؛ چرا حمله آمریکا به سوریه «خنثی» بود؟

 5. پیامدهای حمله هوایی آمریکا و متحدانش به سوریه/ آینده جنگ در منطقه چه خواهد شد

 6. ایده جدید ترامپ و جان بولتون برای منطقه؛ تشکیل ارتش عربی برای مقابله با ایران و روسیه

 7. تصاویر/ واکنش صبحگاهی مردم دمشق به حمله موشکی شبانه امریکا  

 8. مقابله عربستان با ایران/کابوسی که سعودی ها خود را با آن محاصره کرده اند

 9. ظریف: در صورت خروج امریکا از برجام، پاسخ خواهیم داد / پاسخ ما اصلا خوشایند نخواهد بود

 10. اظهارات مداخله‌جویانه مرکل و مکرون درباره ایران

 11. حمله موشکی جدید به سوریه و فرودگاه الشعیرات/ آمریکا: ما نبودیم

 12. سفیر روسیه در آمریکا: حمله به سوریه بدون پیامد نخواهد بود

 13. دلایل و نتایج حمله نظامی آمریکا و اروپا به سوریه/ سناریوی آینده غرب برای دولت بشار اسد

 14. دبیرکل سازمان ملل: خویشتن‌داری کنید

 15. رهبر انقلاب:‌ حمله‌ی سحرگاه امروز به سوریه یک جنایت است/ رئیس‌جمهور آمریکا، رئیس‌جمهور فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایتکارند

 16. چرا اسد صبح روز حمله آمریکا، با خیال راحت به دفتر کارش رفت؟

 17. پوتین سال گذشته چقدر حقوق گرفت؟

 18. تونل‌های مجهز چند کیلومتری داعشی‌ها چگونه حفر می‎شود؟

 19. ناکامی اروپا در اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران/ اصرار انگلیس و فرانسه در مقابل مخالفت ایتالیا و اتریش/ ترامپ در برجام می ماند؟

 20. ادعای وال استریت ژونال درباره اهداف حمله آمریکا به سوریه که انجام نشد/ تلاش برای توجیه شکست واشنگتن و متحدانش

 21. حمله ای با طعم تقویت روحیه ناسیونالیستی شهروندان سوری

 22. ترامپ: شب گذشته حمله تمام عیاری صورت گرفت/ بهتر از این نمی‌شد

 23. ترزا می: راه دیگری جز حمله به سوریه نداشیم/ هدف تغییر رژیم اسد نیست

 24. روسیه: حملات آمریکا فرصت صلح در سوریه را از بین برد

 25. واکنش رسمی ایران به تجاوز موشکی به سوریه

آخرین عناوین