• توضیح معاون سازمان استاندارد درباره تاثیر بنزین در آلودگی هوا

  توضیح معاون سازمان استاندارد درباره تاثیر بنزین در آلودگی هوا

  گروه اجتماعی الف، 

  معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران درباره علت آلودگی هوا با وجود کیفیت مناسب بنزین توضیحاتی ارائه داد.

 • رئیس سازمان استاندارد: کیفیت بنزین در فصل سرد سال هم مشکلی نداشت

  رئیس سازمان استاندارد: کیفیت بنزین در فصل سرد سال هم مشکلی نداشت

  گروه اقتصادی الف، 

  رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه نتایج بررسی بنزین تولیدی و مصرفی کشور در فصل سرد سال تاکنون نشان می‌دهد که هیچ مشکلی از نظر آلایندگی وجود نداشته، از بازرسی ٨٠ هزار و ٨١٣ نازل در سراسر کشور در سال جاری خبر داد و گفت: از بین این تعداد ١٩١٧ نازل بنزین مشکل فنی و کم فروشی داشتند.

 • نماینده تهران: کیفیت بنزین ارتباطی به آلودگی هوا ندارد

  نماینده تهران: کیفیت بنزین ارتباطی به آلودگی هوا ندارد

  گروه اقتصادی الف، 

  نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «طبق گزارشات رسیده کیفیت بنزین تأثیری بر آلودگی هوا ندارد»، گفت: طبق توضیحات سازمان محیط زیست استفاده از سوخت جایگزین در کارخانه‌ها و همچنین فرسودگی خودروها باعث تشدید آلودگی هوا در تهران شده است.

 • عامل آلودگی هوا چیست؛ گوگرد بنزین یا کیفیت خودرو؟

  عامل آلودگی هوا چیست؛ گوگرد بنزین یا کیفیت خودرو؟

  گروه اقتصادی الف، 

  موضوع آلودگی هوا این روزها در صدر اخبار قرار گرفته و توپ این ماجرا بین سازمان‌های مختف رد و بدل می‌شود. در حالی که مسوولان نفتی، سوخت را عامل آلودگی هوا ندانسته و کیفیت خودروها را در این مساله بی‌تقصیر نمی‌دانند، سازمان‌هایی هستند که انگشت اتهام خود را به سمت وزارت نفت نشانه گرفته‌اند.

 • طرحی برای افزایش کیفیت بنزین

  طرحی برای افزایش کیفیت بنزین

  گروه اقتصادی الف، 

  به گفته رییس پژوهشگاه صنعت نفت، در این پژوهشگاه، برنامه‌های متعددی برای افزایش کیفیت بنزین و گازوییل وجود دارد که مهم‌ترین آن کاهش ترکیبات گوگرد است.

 • واکنش شرکت کنترل کیفیت هوا به تکذیب گوگرد بالای بنزین در تهران

  واکنش شرکت کنترل کیفیت هوا به تکذیب گوگرد بالای بنزین در تهران

  گروه اقتصادی الف، 

  درحالی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی غلظت بالای گوگرد در بنزین تهران طی بهار و تابستان امسال را تکذیب می‌کند که به گفته مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران این آزمایش تحت نظارت موسسه استاندارد و در آزمایشگاه‌های معتبر انجام شده است.

 • آیا مقدار گوگرد بنزین توزیعی تهران در حد مجاز است؟

  آیا مقدار گوگرد بنزین توزیعی تهران در حد مجاز است؟

  گروه اقتصادی الف، 

  معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت:بر اساس نمونه‌برداری‌های انجام شده توسط سازمان ملی استاندارد، مقدار گوگرد در بنزین توزیعی تهران در حد مجاز است.

 • جزئیات کیفیت بنزین توزیعی در تهران

  جزئیات کیفیت بنزین توزیعی در تهران

  گروه اقتصادی الف، 

  روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد تمام بنزین توزیعی در کلانشهر تهران دارای استاندارد یورو ۴ بوده و گوگرد آن زیر ۵۰ ppm است.

 • وضعیت کیفیت بنزین در کشور چگونه است؟

  وضعیت کیفیت بنزین در کشور چگونه است؟

  گروه اقتصادی الف، 

  تا چند سال پیش میزان تولید بنزین یورو در ایران صفر بود، اما اکنون حدود ۹۰ میلیون لیتر با بالاترین استانداردهای زیست محیطی تولید می‌شود و آن‌طور که وزیر نفت گفته برنامه‌های متعددی برای افزایش کیفیت بنزین در پالایشگاه‌های اصفهان، تهران و آبادان در نظر گرفته شده است که با اجرای این طرح‌ها، کیفیت مابقی بنزین تولیدی کشور نیز ارتقا می‌یابد، اما اکنون نیز در کلانشهرها بنزین باکیفیت در حال توزیع شدن است.