• بلعیدن عجیب کوسه توسط اختاپوس

  بلعیدن عجیب کوسه توسط اختاپوس

  گروه ویدئو الف، 

  یک پژوهش علمی به تازگی ثابت کرده است که اختاپوس‌ها عجیب‌تر و قدرتمند‌تر از آن هستند که تصور می‌شد. آزمایش‌های علمی که روی DNA این نرم‌تنان انجام شده است نشان می‌دهد که تبار آن‌ها با هیچ‌ یک از جانداران روی زمین شباهت ندارد.

 • سفر به عمق آب‌ها

  سفر به عمق آب‌ها

  گروه عکس الف، 

  کوسه‌ها بیش از ۴۰۰ میلیون سال است که در آب‌های اقیانوس‌ها و دریاهای کره زمین فرمانروایی می‌کنند، اغلب گونه‌های کوسه ماشین‌های شکار هستند و در رأس چرخه غذایی دریاهای زمین قرار دارند. این روزها نسل انواع کوسه‌ها در خطر انقراض قرار گرفته است. در این گزارش از کوچکترین تا بزرگترین کوسه‌ها را ببینید.

 • ماجرای طبخ سوپ باله کوسه در رستوران‌های لاکچری تهران

  ماجرای طبخ سوپ باله کوسه در رستوران‌های لاکچری تهران

  گروه اجتماعی الف، 

  برای هر نیم کیلو از باله کوسه ۸ کوسه کمیاب سلاخی می شوند. این خبری بود که همراه با تصاویری مبهم در فضای مجازی منتشر شد و دوباره دغدغه صید بی ویه و غیر قانونی این ماهیان بزرگ جثه را بر سر زبان ها انداخت.

 • نسل‌کشی کوسه‌ها در خلیج‌فارس!

  نسل‌کشی کوسه‌ها در خلیج‌فارس!

  گروه اجتماعی الف، 

  «کشتار بی‌رحمانه کوسه های سرچکشی در حاشیه خلیج‌فارس اتفاق می‌افتد، تصاویر آن منتشر می‌شود. همه به نوعی ناراحت و نگران هستند اما کسی آن را گردن نمی‌گیرد. عدم نظارت یا ضعف در اجرای قانون؟ همه استان‌های خلیج‌فارسی باید مسئولیت چنین فاجعه‌ای را بپذیرند. صیادانی که برای تامین معیشت و یا کسب سود بیشتر به تخریب گسترده منابع طبیعی و محیط زیست می پردازند...»

 • متخلف کشتار کوسه سرچکشی شناسایی شد/ شرایط نامناسب نظارت بر صید

  متخلف کشتار کوسه سرچکشی شناسایی شد/ شرایط نامناسب نظارت بر صید

  گروه اجتماعی الف، 

  مدیرکل دفتر حفاظت از زیست بوم های دریایی و سواحل دریایی سازمان محیط زیست از شناسایی متخلف کشتار کوسه های سرچکشی خبر داد و گفت: شرایط نظارت بر صید در دریاها مناسب نیست.