• از محدوده امن خود خارج شوید

  «بی حد و مرز»؛ جان سی.مکسوِل؛ ترجمه رضا رایان راد و سیدطاهر شریعت پناهی؛ نشر آریانا قلماز محدوده امن خود خارج شوید

  مارال مختارزاده، 

  بی ‌حد و مرز کتابی است در زمینه توسعه فردی که تا حد زیادی رنگ و بوی خودآگاهی دارد. همان‌طور که از نامش پیداست، دغدغه این کتاب رفع حصارها و موانعی است که خودمان برای خود ایجاد می‌کنیم و سپس بی‌آنکه از وجود آن‌ها آگاه باشیم، به مسیر ادامه می‌دهیم و احتمالاً نتیجه را می‌توان حدس زد!

 • شرکت‌های برتر چگونه نوآوری می‌کنند؟

  «ده گونه نوآوری»؛ لری کیلی، رایان پیکل، برایان کوئین و هلن والترز؛ ترجمه گروهی؛ نشر آریانا قلمشرکت‌های برتر چگونه نوآوری می‌کنند؟

  مارال مختارزاده، 

  این کتاب تمام ساختار ذهنی شما از نوآوری را در هم می‌شکند و ممکن است با یک‌بار مطالعه، شما را در دریای اطلاعات و مثال‌های مربوط به نوآوری غرق کند. ده گونه نوآوری کتابی است که در عین سادگی، نمی‌توان خوابیده خواند، باید با تمرکز بالا و حواس‌جمع به سراغش رفت و حتی گاهی برای به یاد آوردن مرز ظریف بین دو گونه، به عقب برگشت و مطالب را مرور کرد

 • دستیابی به هدف، هنر می‌خواهد!

  «هنر دستیابی»؛ برنارد راث؛ ترجمه سیدساجد متولیان؛ نشر آریانا قلمدستیابی به هدف، هنر می‌خواهد!

  مارال مختارزاده، 

  نویسنده کتاب «هنر دستیابی» روش‌هایی را برای رهایی از بن‌بست حل مسئله ارائه می‌دهد و به ما می‌آموزد گاهی حذف مسئله کنونی بهترین راه برای حل آن است، مخصوصاً وقتی با مسئله اشتباهی روبه‌رو هستیم. اگر تختتان خراب است و صدای قیژقیژ آن خواب آسوده را از شما سلب کرده است، احتمالاً به فکر پیچ و مهره و ساختار کلی آن می‌افتید اما مسئله زمانی حل می‌شود که تصمیم بگیرید تخت جدیدی بخرید!