• التهاب شدید قیمت‌ها با کاهش درآمد نفتی

  التهاب شدید قیمت‌ها با کاهش درآمد نفتی

  گروه اقتصادی الف، 

  افزایش جهش وار قیمتها به جای جهش تولید، تاثیر پذیری شدید اقتصاد از تحولات سیاسی، تداوم وابستگی بودجه به نفت و به طور کلی وضعیت وخیم شاخصهای کلان اقتصادی نشان می‌دهد، جهت‌گیری اصلی اقتصادی دولت در راستای قوی شدن اقتصاد نبوده است.

 • کاهش درآمد صادرات نفت عربستان

  کاهش درآمد صادرات نفت عربستان

  گروه اقتصادی الف، 

  کل درآمد صادرات نفت عربستان در سه ماهه اول سال جاری میلادی ۱۴۹.۹۵ میلیارد ریال بود در حالی که این کشور در سال گذشته در همین دوره ۱۹۲.۰۳ میلیارد ریال نفت صادر کرده بود. این به معنای ۲۱.۹ درصد کاهش درآمدهای حاصل از صادرات نفت است.

 • کرونا ۲.۶ میلیارد کارگر را با خطر بیکاری و کاهش درآمد مواجه کرد

  کرونا ۲.۶ میلیارد کارگر را با خطر بیکاری و کاهش درآمد مواجه کرد

  گروه جهان الف، 

  سازمان بین‌المللی کار اعلام کرد تعطیلی کسب‌وکارها برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا بیش از ۲.۶ میلیارد کارگر جهان را با خطر بیکاری یا کاهش شدید درآمد روبه‌رو کرده است.

 • کدام بخش‌ها مشمول مالیات مستقیم خواهند شد؟

  کدام بخش‌ها مشمول مالیات مستقیم خواهند شد؟

  گروه اقتصادی الف، 

  لایحه اصلاح مالیات‌های مستقیم که در آن مالیات سالانه املاک مسکونی، درآمد کشاورزی، مالیات بر درآمد املاک، مالیات بر عایدی املاک، مالیات سالانه خودروهای شخصی و ... تعیین شده و نیاز است تا این لایحه در مجلس بررسی و تصویب شود؛ زیرا تاثیرات مثبتی در افزایش درآمدهای دولت، کاهش فاصله طبقاتی و ثبات بازار مسکن در پی خواهد داشت.

 • ۳ راهکار عملیاتی برای جبران کاهش درآمدهای نفتی

  ۳ راهکار عملیاتی برای جبران کاهش درآمدهای نفتی

  گروه اقتصادی الف، 

  با تمرکز بر ظرفیت اقتصادی کشورهای همسایه، صادرات مواد پتروشیمی و استفاده از توان صادراتی معادن می‌توان کاهش درآمدهای نفتی کشور را جبران و مشکل کسری بودجه دولت را هم حل کرد.

 • جهانگیری: بودجه دولت به دلیل کاهش درآمدهای نفتی وضعیت خوبی ندارد!/ اقتصاد کشور سرپا ایستاده است

  جهانگیری: بودجه دولت به دلیل کاهش درآمدهای نفتی وضعیت خوبی ندارد!/ اقتصاد کشور سرپا ایستاده است

  گروه اقتصادی الف، 

  معاون اول رئیس جمهور گفت: به رغم آنکه بودجه دولت به دلیل کاهش درآمدهای نفتی وضعیت خوبی ندارد اما بحمدلله با صبوری و بزرگی مردم و تلاش مدیران کشور و همت بخش خصوصی، اقتصاد کشور با وجود کارشکنی ها و دشمنی های آمریکا سرپا ایستاده است و سیاست های آمریکایی ها برای فروپاشی اقتصاد ایران با شکست مواجه شده که بیانگر ظرفیت های بالا و توانمندی اقتصاد کشور است.

 • ارتباط کاهش درآمد و سلامت مغز

  ارتباط کاهش درآمد و سلامت مغز

  گروه سلامت الف، 

  حوزه سلامت جهان در هفته رو به پایان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که گزیده ای از مهم ترین آنها مرور می کنیم.