• ادامه پیک کرونا تا یک ماه دیگر/ احتمال جهش جدید ویروس در ایران
 • نمکی: در مرحله سرازیری قله‌های پیک چهارم هستیم

  نمکی: در مرحله سرازیری قله‌های پیک چهارم هستیم

  ویدئو، 

  سعید نمکی وزیر بهداشت درباره پیک چهارم کرونا گفت: اجازه ندادیم حتی یک بیمار پشت در بیمارستان ها سرگردان باشد. در پیک چهارم درمان‌های سرپایی را به شکل گسترده شروع کردیم وکمیته‌های ترخیص را تشکیل دادیم.

 • شلوغی پارک جمشیدیه در پیک چهارم کرونا

  شلوغی پارک جمشیدیه در پیک چهارم کرونا

  عکس، 

  با توجه به شیوع ویروس کرونا و اعلام تمدید محدودیت‌ها برای سومین هفته متوالی و رکورد ابتلا و فوتی در تهران و شهر‌های نارنجی و قرمز متاسفانه شاهد رعایت نکردن پروتکل‌ها و تجمع مردم در بوستان‌ها توسط پایتخت نشینان هستیم.

 • سخنگوی وزارت بهداشت: کشور به قله پیک چهارم کرونا رسیده است

  سخنگوی وزارت بهداشت: کشور به قله پیک چهارم کرونا رسیده است

  سلامت، 

  سخنگوی وزارت بهداشت گفت: آمار بستری و ترخیص بیماران تقریباً برابر شده و به نظر می‌رسد روند نزولی از قله پیک چهارم کرونا آغاز شده اما بسیاری از استان‌ها در روند صعودی قرار دارند.

 • تراژدی پیک چهارم کرونا در تهران

  تراژدی پیک چهارم کرونا در تهران

  عکس، 

  در هفته‌های اخیر ایران وارد موج چهارم کرونا شده است که به نظر می‌رسد از موج‌های قبلی به‌مراتب گسترده‌تر است و شامل ابتلا به انواع جهش‌یافته ویروس کرونا می‌شود. سه‌شنبه ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۰، با ثبت ۳۵۰ مورد مرگ که ۱۵۰ مورد آن به دلیل ابتلا به کرونا بوده است، رکورد مرگ و میر در تهران در یک روز شکسته شد. جولان مرگ در پیک چهارم کرونا، روز‌های بسیار تلخی را برای بهشت زهرای تهران رقم زده است.

 • واعظی: عامل اصلی پیک چهارم کرونا سفرهای نوروزی نیست/ مردم ریاکاری‌ها را تشخیص می‌دهند

  واعظی: عامل اصلی پیک چهارم کرونا سفرهای نوروزی نیست/ مردم ریاکاری‌ها را تشخیص می‌دهند

  اجتماعی، 

  رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه عامل اصلی پیک چهارم کرونا بر خلاف تبلیغاتِ جهت دار سفر نیست، گفت: ویروس جهش یافته، خرید های عیدانه و دورهمی ها و رعایت کمتر دستور العمل ها می باشد ولی سفرها می تواند یکی از فاکتورها باشد.

 • زنگ خطر پیک چهارم کرونا به صدا درآمد

  زنگ خطر پیک چهارم کرونا به صدا درآمد

  اجتماعی، 

  سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد با شروع سفرهای نوروزی و کاهش پروتکل های بهداشتی، زنگ خطر پیک چهارم کرونا به صدا درآمده است.

 • زالی: در آستانه شکل‌گیری شبه طغیان ملی کرونا هستیم

  زالی: در آستانه شکل‌گیری شبه طغیان ملی کرونا هستیم

  اجتماعی، 

  فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران بزرگ با بیان اینکه در آستانه شکل گیری شبه طغیان ملی کرونا هستیم، گفت: خوشبختانه منطقه ۱۹ موفق‌ترین الگوی اجرای طرح شهید سلیمانی است.

 • بیمارستان‌ها دوباره شلوغ شد/ پیک چهارم کرونا آغاز شده؟!

  بیمارستان‌ها دوباره شلوغ شد/ پیک چهارم کرونا آغاز شده؟!

  اجتماعی، 

  کادر درمان بیمارستان‌های دولتی تهران می‌گویند در روزهای گذشته با افزایش قابل توجه میزان مراجعه بیماران سرپایی و بستری کرونا مواجه بوده‌اند.

 • حریرچی: ویروس انگلیسی کشنده‌تر است/ هنوز درباره لغو سفر‌های نوروزی تصمیم‎ گیری نشده/ نشانه‌های پیک چهارم کرونا ظاهر شده است

  حریرچی: ویروس انگلیسی کشنده‌تر است/ هنوز درباره لغو سفر‌های نوروزی تصمیم‎ گیری نشده/ نشانه‌های پیک چهارم کرونا ظاهر شده است

  اجتماعی، 

  معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه ویروس انگلیسی بسیار مسری‌تر و کشنده‌تر است و جوانان را هم درگیر می‌کند گفت: نشانه‌های اولیه پیک چهارم کرونا ظاهر شده است.

 • آغاز پیک جدید کرونا در خوزستان

  آغاز پیک جدید کرونا در خوزستان

  اجتماعی، 

  رییس مرکز و پایگاه تحقیقات بیماری‌های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور ایران ضمن تشریح وضعیت کرونا در ایران و اشاره به آغاز پیک جدید اپیدمی در استان خوزستان، گفت: این در حالی است که احتمال تشدید پیک چهارم کرونا متاثر از نوع جهش یافته ویروس وجود دارد.

 • ایران در آستانه ورود به موج چهارم کرونا

  ایران در آستانه ورود به موج چهارم کرونا

  اجتماعی، 

  بر اساس آمارها، شواهد و گفته های متولیان نظام سلامت، موج چهارم کرونا در برخی استان های کشور آغاز شده است. صاحبنظران نظام سلامت، هشدار داده اند که این موج تازه بیماری می تواند خیلی سریع تر از امواج قبلی بیماری، همه کشور را فرا بگیرد.

 • هشدار؛ آغاز موج چهارم کرونا با ادامه عادی‌انگاری‌ها

  هشدار؛ آغاز موج چهارم کرونا با ادامه عادی‌انگاری‌ها

  اجتماعی، 

  پس از عادی‌انگاری‌ها در موضوع کرونا در هفته‌های اخیر، از چند روز پیش شاهد خیز مجدد این بیماری و آغاز پیک چهارم کرونا در کشور هستیم.

 • عوامل خطر پیک چهارم کرونا در کشور

  عوامل خطر پیک چهارم کرونا در کشور

  اجتماعی، 

  یک اپیدمیولوژیست با اشاره به آثار جهش‌هایی که تاکنون ویروس کرونا داشته، در عین حال توضیحاتی در مورد خطرناک‌ترین جهش‌های کرونا و همچنین عوامل خطر پیک چهارم کرونا ارائه کرد.

 • پیک چهارم کرونا در راه است؟ / رنگبندی جدید شهرهای کشور

  پیک چهارم کرونا در راه است؟ / رنگبندی جدید شهرهای کشور

  سلامت، 

  رنگبندی جدید شهرستان های کشور از ۱۸ بهمن توسط وزارت بهداشت اعلام شد. بر این اساس، جزایر جنوبی قشم و کیش طی دو هفته از آبی به نارنجی تغییر کرده اند. شهرستانهای نارنجی (پرخطر) از ۱۸ به ۳۶ مورد افزایش پیدا کرد. شهرستانهای زرد (خطر متوسط) از ۱۳۰ به ۱۷۸ مورد افزایش یافت و شهرستانهای آبی (کم خطر) از ۳۰۰ به ۲۳۴ مورد کاهش یافت.  

 • چرا پیک چهارم کرونا خطرناک‌تر است؟

  چرا پیک چهارم کرونا خطرناک‌تر است؟

  اجتماعی، 

  عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا ضمن تشریح چرایی خطرناک تر بودن موج جدیدی از بیماری کووید-۱۹، گفت: اگر دچار پیک جدیدی در کشور شویم، امکان دارد که میزان شیوع، مبتلایان و مرگ و میر ناشی از بیماری افزایش یابد؛ چراکه ممکن است ویروس جهش یافته و مقاوم شود.

 • وقوع پیک چهارم کرونا درصورت عادی انگاری

  وقوع پیک چهارم کرونا درصورت عادی انگاری

  گروه اجتماعی الف، 

  رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری هرگونه عادی انگاری شرایط و بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌ها و اصول بهداشتی را منجر به وقوع پیک‌های بعدی بیماری در زمستان عنوان کرد و گفت: تجربه ثابت کرده که هر بار به دنبال عادی انگاری شرایط و عدم رعایت‌ها، پیک‌های شدید بیماری رخ داده و هر پیک نسبت به پیک قبلی بیماری شدیدتر بوده است.