• ۳ توصیه کلیدی درباره پوکی استخوان

  ۳ توصیه کلیدی درباره پوکی استخوان

  گروه سلامت الف، 

  سلول‌های موجود در استخوان‌ها به گونه‌ای هستند که استخوان‌های ضعیف و فرسوده را از بین برده و استخوان‌های جدید و قوی را جایگزین می‌کنند.

 • پوکی استخوان در زنان بیشتر از مردان

  پوکی استخوان در زنان بیشتر از مردان

  گروه سلامت الف، 

  کارشناس اداره کنترل بیمای‌های عضلانی _ اسکلتی وزارت بهداشت، با تاکید بر نقش مصرف کلسیم در رژیم غذایی خانواده‌ها، گفت:مصرف ویتامین D، لبنیات و ... به کاهش عوارض ناشی از پوکی استخوان کمک می‌کند.

 • مرگ‌ومیر ناشی از پوکی استخوان، بیشتر از برخی سرطان‌ها

  مرگ‌ومیر ناشی از پوکی استخوان، بیشتر از برخی سرطان‌ها

  گروه اجتماعی الف، 

  در نشست شبکه‌های ملی تحقیقات دیابت و استئوپروز کشور که با حضور نایب رییس کمیته ملی بیماری‌های غیرواگیر و معاون بهداشت وزارت بهداشت برگزار شد، بر لزوم شبکه‌سازی و بهره‌برداری از زیرساخت‌های مجازی برای آموزش و کنترل دیابت و پوکی استخوان تاکید شد.

 • پیشگیری از شکستگی لگن در زنان مسن با ورزش سبک
 • دو بیماری خاموش سنین بالای ۵۰ سال

  دو بیماری خاموش سنین بالای ۵۰ سال

  گروه سلامت الف، 

  نایب رییس کمیته ملی بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت با بیان علایم و شیوه های پیشگیری از بیماری پوکی استخوان و سارکوپنی گفت: این دو اختلال اسکلتی عضلانی عامل بسیاری از مرگ و میرها و ناتوانی‌ها در سنین بالا هستند و بیماران باید ضمن تشخیص زودهنگام، فرایند درمان خود را برای پیشگیری از عوارض این بیماری‌ها کامل کنند.

 • ناآگاهی مردم از ابتلاء به پوکی استخوان

  ناآگاهی مردم از ابتلاء به پوکی استخوان

  گروه سلامت الف، 

  دبیر علمی سمپوزیوم تازه‌های استئوپروز گفت: بخش قابل توجهی از افرادی که پوکی استخوان دارند از بیماری خود مطلع نیستند. افرادی که در معرض پوکی استخوان هستند باید به موقع برای تشخیص مراجعه کنند.

 • چگونه از پوکی استخوان پیش‌گیری کنیم؟

  چگونه از پوکی استخوان پیش‌گیری کنیم؟

  گروه سلامت الف، 

  پوکی استخوان بیماری است که در آن تراکم استخوان کاهش می‌یابد و شکننده می‌شود. این بیماری هیچ علائمی ندارد و باید با تغذیه مناسب و ورزش از آن پیش‌گیری کرد.

 • هشدار؛ این بیماری از درون شما را می‌خورد!

  هشدار؛ این بیماری از درون شما را می‌خورد!

  گروه سلامت الف، 

  خیلی آرام و بی سرو صدا می‌آید و طی چند سال از درون شما را می‌خورد. آنقدر از درون پوک و توخالی می‌شوید که با یک زمین خوردن ساده از ده جا ترک برمی‌دارید و می‌شکنید! این اتفاق دردناک شاید بعید به نظر برسد، اما دیر یا زود سراغ خیلی از ما می‌آید. خیلی از ماهایی که تحرک کافی نداریم، شیر و لبنیات مصرف نمی‌کنیم و با آفتاب غریبه‌ایم.