• آمریکا رهبری جهانی را فراموش کند / انتخاب مجدد ترامپ به نفع مردم آمریکا نیست

  پایگاه خبری آمریکایی: آمریکا رهبری جهانی را فراموش کند / انتخاب مجدد ترامپ به نفع مردم آمریکا نیست

  گروه جهان الف، 

  حتی اگر در جریان انتخابات آتی ریاست جمهوری در آمریکا ، دونالد ترامپ از سِمت خود برکنار شود، آن نوع از همکاری در عرصه بین المللی که تحت رهبری آمریکا باشد، به این زودی ها محقق نخواهد شد. با این حال، اگر دونالد ترامپ بار دیگر در سمت خود ابقا شود، فقط و فقط اوضاع را به سمت وخیم شدن هر چه بیشتر رهنمون خواهد کرد. 

 • پایان شوروی گونه آمریکا ؟

  پایگاه خبری پراجکت سیندیکیت گزارش می دهد:پایان شوروی گونه آمریکا ؟

  گروه ترجمه الف، 

  همچون اتحاد جماهیر شوروی در آخرین سال های عمرش، ایالات متحده آمریکا از بحران های فاجعه باری نظیر بحران رهبری و سرکوبِ دراز مدت چالش های اجتماعی و اقتصادی خود رنج می برد. بحران هایی که به نظر می رسد به نقطه اوج خود رسیده اند. برای بقیه کشورهای جهان، مهمترین تحول این است که هژمونی دلار آمریکا در عرصه معادلات اقتصادی جهان احتمالا به پایان خواهد رسید.

 • گزارش پایگاه خبری پراجکت سیندیکیت از "ایالات متحده یِ ناامیدی"

  گزارش پایگاه خبری پراجکت سیندیکیت از "ایالات متحده یِ ناامیدی"

  گروه جهان الف، 

  در برهه کنونی، ایالات متحده آمریکا خود را درگیر با دو اپیدمیِ چالش زا می بیند. این دو اپیدمی، افزایش و گسترشِ "مرگ های از رویِ ناامیدی" در میانِ سفیدپوستانِ طبقه کارگر و، نرخ مرگ و میر بالاترِ اپیدمی ویروس کرونا در میان آفریقایی-آمریکایی های این کشور است. اینگونه به نظر می رسد که این دو بحران در مجموع، به کاهشِ ادامه دارِ "امید به زندگی" در ایالات متحده آمریکا، همچان کمک کنند.

 • کدام بسته محرک اقتصادی در بحبوحه بحران کرونا کارگشا است؟

  پایگاه خبری پراجکت سیندیکیت گزارش می دهدکدام بسته محرک اقتصادی در بحبوحه بحران کرونا کارگشا است؟

  گروه اقتصادی الف، 

  پایگاه خبری پراجکت سیندیکیت به بررسی این نکته پرداخته است که اساسا اتخاذ و اجرای چه نوع بسته محرک اقتصادی در شرایط بحران اپیدمی ویروس کرونا، می تواند کارگشا باشد.

 • آیا رهبران زن در بحران ها عملکرد بهتری دارند؟

  پایگاه خبری پراجکت سیندیکیت گزارش می دهدآیا رهبران زن در بحران ها عملکرد بهتری دارند؟

  گروه جهان الف، 

  اگرچه مولفه های متعددی بر نتایج و بروندادهای بحرانِ پاندمی ویروس کرونا اثرگذارند، با این حال، بدون تردید گزاره رهبری، یکی از مهمترینِ این مولفه هاست. در این میان، آنچه که از اهمیت فراوانی برخوردار است این نکته است که رهبران سیاسی در کشورهای مختلف سعی می کنند خود را بسیار کارآمد نشان دهند. در این راستا، رهبرانِ زن عملکرد قابل توجهی را از خود نشان داده اند.

 • روایت پژوهشگر برجسته آمریکایی از شکست مفتضحانه مولفه "رهبریِ سیاسی" در جهان

  پراجکت سیندیکیت گزارش می دهد:روایت پژوهشگر برجسته آمریکایی از شکست مفتضحانه مولفه "رهبریِ سیاسی" در جهان

  گروه جهان الف، 

  در زمان های بحرانی، کارآمدترین رهبران آن هایی هستند که قادرند به مردم در مورد منافعشان آگاهی دهند و موجب ایجاد اتحاد و همبستگی شوند. متاسفانه در مورد بحران شیوع ویروس کرونا، رهبران دو اقتصاد بزرگ جهان(چین و آمریکا)، دقیقا در مسیر مخالف حرکت کرده اند. مساله ای که در نوع خود به عمیق تر شدن هر چه بیشتر بحران کمک خواهد کرد.

 • بازسازیِ جهان پساکرونا آسان نخواهد بود

  پایگاه خبری پراجکت سیندیکیت گزارش می دهد:بازسازیِ جهان پساکرونا آسان نخواهد بود

  گروه ترجمه الف، 
 • مضحک است که پیشرفته‌ترین کشورهای جهان کمترین آمادگی را در برابر کرونا دارند

  پایگاه خبری پراجکت سیندیکیت: مضحک است که پیشرفته‌ترین کشورهای جهان کمترین آمادگی را در برابر کرونا دارند

  گروه جهان الف، 

  اپیدمی جهانیِ ویروس کرونا، پیشرفته ترین تمدن بشری در تاریخ را تنها ظرف چند هفته، به زانو درآورده است. این بحران نشان می دهد که نهادهای سیاسی ما از کارایی لازم برخوردار نیستند و باید مورد اصلاح و بازسازی قرار گیرند.

 • لیبرال دموکراسی از بحران شیوع ویروس کرونا جان سالم به در می برد؟

  پایگاه خبری پراجکت سیندیکیت گزارش می دهد:لیبرال دموکراسی از بحران شیوع ویروس کرونا جان سالم به در می برد؟

  گروه جهان الف، 

  حتی اگر رهبرانِ غربی در مدیریتِ محدودسازیِ تبعاتِ منفی شیوع ویروس کرونا موفق عمل کنند، این مساله از ارزش چندانی بدون تلاش هایِ آینده نگرانه با هدفِ تقویتِ نظام های لیبرال دموکرات از داخل، برخوردار نخواهد بود.چنین ناکامی تضعیفِ جدی لیبرال دموکراسی را به دنبال خواهد داشت.

 • گزارش پراجکت سیندیکیت از وحشت‌افکنی‌های سیاستمداران در بحران‌های بهداشتی

  گزارش پراجکت سیندیکیت از وحشت‌افکنی‌های سیاستمداران در بحران‌های بهداشتی

  گروه ترجمه الف، 

  ترس و وحشتی که اغلب در جریانِ یک بحرانِ مرتبط با بهداشت و سلامت و یا در پیِ یک فاجعه و حادثه طبیعی بوجود می آید، می تواند منجر به افزایش خشونت های غیرمنطقی شود. در این فضا، فقدانِ اطلاع رسانی صادقانه و درست می تواند منجر به گسترشِ تئوری های توطئه ای شود که وقتی سیاستمداران و رسانه ها به عمد آن ها را تحریک کنند، برای جامعه مهلک و کشنده خواهد بود.

 • تحلیل رییس شورای روابط خارجی آمریکا از طرح معامله قرن

  تحلیل رییس شورای روابط خارجی آمریکا از طرح معامله قرن

  رئیس شورای روابط خارجی آمریکا که خود از مقام های ارشد وزارت امور خارجه آمریکا بوده است معتقد است ترامپ به قدری در مساله منازعه فلسطینی ها و اسرائیل، جانبِ اسرائیل را گرفته که حیثیت ادعایی آمریکا به عنوان یک واسطه بی طرف را خدشه دار کرده است.