• بازدید هوایی رئیس جمهور از هورالعظیم

  بازدید هوایی رئیس جمهور از هورالعظیم

  رئیس جمهور بصورت هوایی از هورالعظیم بازدید و در جریان وضعیت آن قرار گرفت و در ادامه پروژه آبرسانی به روستاهای جفیر از خط انتقال آب غدیر با حضور وی به بهره‌برداری رسید.

 • ابتکار: در سال ۸۹ آب را روی هورالعظیم بستند
 • تالاب هورالعظیم، میزبان شادی کودکان مرزنشین

  تالاب هورالعظیم، میزبان شادی کودکان مرزنشین

  ویدئو،

  رهاسازی روزانه ۱۷۰ متر مکعب آب از سد کرخه، رودخانه‌های پایین دست آن را تقریبا پر آب کرد و خنده به تالاب هورالعظیم بازگشت. همچین طرح‌هایی در دست احداث است که مشکلات و تنش‌های آبی خوزستان را تا حد زیادی حل خواهد کرد.

 • کارِ کیست؟!

  کارِ کیست؟!

  عباس مدحجی،
 • بازدید نماینده ویژه آیت‌الله رئیسی از کرخه/ احیاء تالاب هورالعظیم در اولویت دولت سیزدهم است

  بازدید نماینده ویژه آیت‌الله رئیسی از کرخه/ احیاء تالاب هورالعظیم در اولویت دولت سیزدهم است

  سیاسی،

  نماینده ویژه آیت‌الله رئیسی در بازدید از حوزه آبی کرخه گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی وزارت نیرو در دولت سیزدهم رهاسازی آب در تالاب و تعیین حریم تالاب هورالعظیم با روش‌های نوین در مدیریت آبی خواهد بود.

 • رهاسازی آب سد کرخه، از سوسنگرد تا هورالعظیم

  رهاسازی آب سد کرخه، از سوسنگرد تا هورالعظیم

  عکس،

  بیش از سه هفته از تنش آبی در استان خوزستان و به خصوص حمیدیه ، سوسنگرد و بستان می گذرد که این امر باعث تلف شدن بخشی از دام و احشام همچنین کم‌آبی و بی‌آبی در این مناطق شد. پس از ۲۰ روز از تنش آبی، با رهاسازی آب از سد کرخه آب به رفیع، بستان، سوسنگرد، هورالعظیم و روستاهای حاشیه رودخانه کرخه رسید.

 • آب‌تنی گاومیش‌ها در آب هورالعظیم

  آب‌تنی گاومیش‌ها در آب هورالعظیم

  ویدئو،

  تصاویری از جاری شدن آب در هورالعظیم را ببینید.

 • مشکل بزرگ خوزستان نامهربانی اقلیم نیست، افتضاح مدیریتی است

  مشکل بزرگ خوزستان نامهربانی اقلیم نیست، افتضاح مدیریتی است

  اجتماعی،

  مشکل حوضه‌های آبریزی که به خوزستان ختم می‌شوند، این است که حوضه‌های آبریز از استان‌های مختلف سرچشمه می‌گیرند و استان خوزستان پایین‌دست‌ترین نقطه این حوضه‌هاست. چه رودخانه کرخه که از کردستان شروع می‌شود و همدان، کرمانشاه، ایلام و... است و در انتها استان خوزستان است و درنهایت هورالعظیم است و کارون هم از چهارمحال‌وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و نهایتا به استان خوزستان ختم می‌شود.

 • تلف شدن دام‌ها در گمبوعه و هورالعظیم از بی‌آبی / فکری به حال بی‌آبی خوزستان شود

  نماینده ولی فقیه در خوزستان عنوان کردتلف شدن دام‌ها در گمبوعه و هورالعظیم از بی‌آبی / فکری به حال بی‌آبی خوزستان شود

  اجتماعی،

  خوزستان نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به وضعیت فضای مجازی و رسانه‌ای شدن و تحریک برخی افراد در خصوص برخی مسائل، گفت: امروز در منطقه گمبوعه حدود ۲۰۰ راس و در منطقه تالاب هورالعظیم نیز تعدادی از احشام مردم به دلیل نبود آب تلف شدند.

 • هورالعظیم در اغما

  هورالعظیم در اغما

  عکس،

  بسته شدن منابع آب هورالعظیم در بالادست کرخه، منابع جانوری و گیاهی یکی از بزرگترین تالاب‌های ایران را به خطر انداخته است. فاجعه زیست‌محیطی زمانی چند برابر می‌شود که نشت فاضلاب شهری و صنعتی در طول این مسیر و پراکندگی ریزگرد‌های سمی با خسارات فراوان به کشاورزی و دامداری مردم محلی همراه خواهد شد.

 • آخرین وضعیت تالاب بین المللی هور العظیم

  آخرین وضعیت تالاب بین المللی هور العظیم

  عکس،

  در پی بروز وضع حاد برای تالاب مرزی هورالعظیم در غرب استان خوزستان و احتمال بروز بحران زیست محیطی ناشی از خشکسالی و نرسیدن حق آبه به این تالاب بین المللی که باعث مرگ تدریجی حیات وحش در هورالعظیم شده بود، رها سازی آب از سد کرخه و آبگیری ۵۰ درصدی این تالاب، باعث شد تا این تالاب از نفس افتاده، جان دوباره به خود بگیرد.

 • بازدید از هورالعظیم با اتوبوس سازمان محیط زیست

  بازدید از هورالعظیم با اتوبوس سازمان محیط زیست

  عکس،

  کاریکاتوریست : مهدی آزادبخت

 • آمار متناقض حق آبه هورالعظیم

  آمار متناقض حق آبه هورالعظیم

  ویدئو،

  با وجود اینکه این روزها تالاب هورالعظیم شرایط سختی دارد ولی آمارهای دقیقی در خصوص میزان آبگیری این تالاب در شرایط فعلی وجود ندارد. شرایط سخت و کم آب تالاب هورالعظیم باعث نابودی حیات وحش منطقه شده است در حالی مسئولان آمارهای متناقضی از میزان آبگیری این تالاب ارائه می‌کنند.

 • فیلمی از فاجعه تلف شدن هزاران قطعه ماهی در هورالعظیم

  فیلمی از فاجعه تلف شدن هزاران قطعه ماهی در هورالعظیم

  ویدئو،

  فعالان محیط زیست، با انتشار تصاویری از «شط عِلی» هویزه در غرب استان خوزستان، از تلف شدن هزاران قطعه ماهی خبر دادند. در فیلم زیر، بخشی از ماهی‌های تلف شده در تالاب هورالعظیم را مشاهده می‌کنید.

 • محیط زیست هیچ کاری برای "هورالعظیم" نکرده است / تصاویر مرگ ماهیان دل انسان را به درد می‌آورد

  عضو هیات رئیسه مجلس:محیط زیست هیچ کاری برای "هورالعظیم" نکرده است / تصاویر مرگ ماهیان دل انسان را به درد می‌آورد

  اجتماعی،

  خوزستان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتشار تصاویر مرگ ماهیان و تشنگی گاومیش‌ها در تالاب خشک هورالعظیم گفت: سازمان حفاظت محیط زیست یک تشکیلات عریض و طویل دارد که خروجی آن صفر است و هیچ اقدامی برای هورالعظیم نکرده است در صورتی که این سازمان باید مطالبه‌گر حق‌آبه زیست محیطی تالاب هورالعظیم باشد.

 • پایان زندگی در هورالعظیم

  پایان زندگی در هورالعظیم

  عکس،

  تالاب هورالعظیم، آخرین بازمانده تالاب‌های بین النهرین در جنوب غربی کشور در استان خوزستان قرار دارد. یک سوم این تالاب در ایران و دو سوم در عراق واقع است. در سال‌های اخیر خشکسالی و مهم‌تر از آن نرسیدن حقابه کافی به این تالاب بین المللی، به زیستگاه و حیات وحش موجود در تالاب آسیب جدی و غیر قابل جبرانی را وارد کرده است. این روز‌ها صدای مرگ حیات وحش در هورالعظیم بیش از سال‌های گذشته شنیده می‌شود.

 • پرنده نادر آفریقایی در ایران تلف شد

  پرنده نادر آفریقایی در ایران تلف شد

  عکس،

  باکلان مارگردن، یکی از زیباترین و کمیاب ترین پرندگان ایران، زیستگاه اصلی این پرنده آفریقا می باشد. جمعیت بسیار محدودی از این گونه در تالاب هوراالعظیم وجود دارد که یکی از این ها به دلیل اینکه توری به نوک این پرنده چسبیده بود و محیط بانان نتوانستند او را آزاد کنند جان داد. این تصاویر را رضا نیک فلک در اینستاگرامش منتشر کرده است.

 • پرندگان تالاب «هورالعظیم»

  پرندگان تالاب «هورالعظیم»

  عکس،

  هورالعظیم به معنای تالاب بسیار بزرگ، یکی از بزرگ‌ترین تالاب‌های ایران است. تالاب در مرز ایران و عراق واقع شده است. حدود یک سوم این تالاب در ایران و دوسوم آن در کشور عراق است. تالاب هورالعظیم از مهمترین زیستگاه‌های پرندگان مهاجر است که هر ساله در سرشماری زمستانه پرندگان، پذیرای بیشترین تعداد پرنده است.

 • دانه ریزی برای پرندگان مهاجر در تالاب هورالعظیم

  دانه ریزی برای پرندگان مهاجر در تالاب هورالعظیم

  گروه عکس الف،

  اولین مرحله دانه ریزی برای پرندگان مهاجر در تالاب هورالعظیم در استان خوزستان انجام شد.