• بحران زیست محیطی در جزیره موریس

  بحران زیست محیطی در جزیره موریس

  گروه عکس الف، 

  نشت نفت به آب‌های جزیره موریس ادامه دارد. صد‌ها تن نفت به آب‌های بسیار زلال نشت کرده و به سواحل موریس رسیده است. اکنون خطر غرق شدن کشتی اِشو Echoue وجود دارد. نفت، صد‌ها کیلومتر از سواحل را آلوده کرده است. آب‌های زلال به لجن زار تبدیل شده است و اکنون با تصاویر موریس در گذشته که به کارت پستال شبیه بود، تفاوت بسیاری دارد.

 • نشت نفت در کیوسک عابر بانک صحت ندارد

  نشت نفت در کیوسک عابر بانک صحت ندارد

  گروه ویدئو الف، 

  مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در خصوص فیلم منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر نشت نفت در یکی از کیوسک‌های عابر بانک در مسجد سلیمان گفت: این فیلم ساختگی است و به هیچ عنوان صحت ندارد.

 • سواحل شرقی مکزیک درگیر فاجعه‌ای دیگر

  سواحل شرقی مکزیک درگیر فاجعه‌ای دیگر

  گروه عکس الف، 

  در سواحل شرقی مکزیک لکه‌های نفتی دیده شد که منبع آن‌ها نا مشخص است. نهادهای مرتبط گفته‌اند هیچ گزارشی مبنی بر نشت نفت از روی سکو یا کشتی اعلام نشده است. این لکه‌ها حدود ۸ کیلومتر از سواحل شهرهای لاس فلور را پوشانده است. مسئولان درحال تحقیق درباره تاثیر این مواد بر روی گونه‌های جانوری هستند.

 • فاجعه نشت نفت در سواحل برزیل

  فاجعه نشت نفت در سواحل برزیل

  گروه عکس الف، 

  براساس گزارش "انستیتوی محیط زیست و منابع طبیعی تجدیدپذیر برزیل" (IBAMA) بقایای آلودگی نفتی ضخیم و چسبناک که از ابتدای سپتامبر سال جاری میلادی (۲۰۱۹) در ۱۳۹ نقطه ساحلی مختلف این کشور نشت کرده در بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر از سواحل ۹ ایالت برزیل گسترش یافته است. این واقعه بزرگ‌ترین حادثه زیست محیطی است که تاکنون در برزیل ثبت شده است.