• میراث "احمقِ محبوبِ میلیونرها" در حکمرانی بریتانیا

  میدل ایست آی بررسی کردمیراث "احمقِ محبوبِ میلیونرها" در حکمرانی بریتانیا

  گروه جهان الف،

  پایگاه خبری "میدل ایست آی" در گزارشی نوشت: «بوریس جانسون را باید "احمقِ محبوبِ میلیونرها" دانست. وی قراردادهای قابل ملاحظه و پُر سودی را به آن ها پیشکش کرد. در عین حال، برای آن ها انحصارهایِ خاصی را نیز پدید آورد و این میلیونرها در دوره وی، دسترسی‌های قابل ملاحظه ای به ساختارهای دولتی داشتند.»

 • پرسش عجیبی که شهروندان صهیونیست پاسخی برای آن ندارند

  پرسش عجیبی که شهروندان صهیونیست پاسخی برای آن ندارند

  گروه جهان الف،

  پایگاه خبری میدل ایست آی در گزارشی می نویسد: «مکان های بسیار کمی در جهان وجود دارند که در آن ها مردم از خود بپرسند آیا کشورشان از همین حالا، تا چند سال یا دهه آینده دوام خواهد آورد و همچنان وجود خواهد داشت؟ مردم آلمان، آلبانی و یا توگو و چاد، یکچنین سوالی را از خود نمی پرسند. این پرسش فقط مختص شهروندان اسرائیلی است.»

 • میدل ایست آی: بایدن در قبال ایران مطیع سیاست‌های ترامپ است

  میدل ایست آی: بایدن در قبال ایران مطیع سیاست‌های ترامپ است

  گروه سیاسی الف،

  یک وبگاه خبری تحلیلی انگلیسی در گزارشی با انتقاد از رویکرد دولت جو بایدن در قبال حل و فصل مسئله توافق هسته‌ای، آن را دنباله‌رو سیاست‌های مخرب دونالد ترامپ در منطقه، به ویژه در قبال ایران دانست.

 • چگونه بریتانیا به اسرائیل به دلیل جنایات جنگی اش پاداش می دهد؟ 

  پایگاه خبری میدل ایست آی گزارش می دهد چگونه بریتانیا به اسرائیل به دلیل جنایات جنگی اش پاداش می دهد؟ 

  گروه جهان الف،

  «پاکسازی قومیتی فلسطینی ها پس از ۷۴ سال از آغاز اشغالگری اسرائیلی ها در اراضی فلسطینی، هنوز به درستی مخاطب قرار نگرفته. در این میان، جالب اینکه بریتانیا از یک سو اقدامات اسرائیل را در اشغالگری فلسطین به طور ظاهری محکوم می کند اما از سوی دیگر، قراردادهای تجاری گسترده ای را با اسرائیلی ها منعقد می سازد و عملا به این رژیم و جنایاتش علیه فلسطینی ها پاداش می دهد». 

 • میدل ایست آی: دختران افغان برای تحصیل به ایران می روند

  میدل ایست آی: دختران افغان برای تحصیل به ایران می روند

  گروه جهان الف،

  نشریه میدل ایست آی در گزارشی نوشت، از زمانی که طالبان به وعده خود مبنی بر بازگرداندن دختران به کلاس درس عمل نکردند، بسیاری از خانواده های افغان برای تحصیل دختران شان به ایران نقل مکان کرده اند.

 • باز هم سکوت بی‌شرمانه غرب

  پایگاه خبری میدل ایست آی گزارش می دهد: باز هم سکوت بی‌شرمانه غرب

  گروه جهان الف،

  پایگاه خبری میدل ایست آی در گزارشی می نویسد: «همزمان با تلاش های رژیم اسرائیل در توجیه کردنِ اقداماتش نظیر به شهادت رساندن شیرین ابوعاقله(خبرنگار فلسطینی)، آمریکا و انگلیس به نحوی بی شرمانه در برابر این جنایت سکوت می کنند. با این حال، ملت فلسطین سکوت نخواهد کرد.»

 • پیش بینی اولین گام بن‌سلمان پس از پادشاهی

  پیش بینی اولین گام بن‌سلمان پس از پادشاهی

  گروه اجتماعی الف،

  منابع عبری زبان اعلام کردند که رژیم صهیونیستی پیش بینی می‌کند ولیعهد عربستان به محض اینکه بر تخت پادشاهی نشست عادی سازی روابط با تل‌آویو را آشکار کند.

 • چرا اقدام دولت آمریکا در قتل رهبر داعش بی فایده است؟

  چرا اقدام دولت آمریکا در قتل رهبر داعش بی فایده است؟

  گروه جهان الف،

  پایگاه خبری میدل ایست آی در گزارشی نوشت: «در سطح کلان، بهترین راهبرد جهت شکست دادن داعش، تاکید بر ضرورت تداومِ حملات آمریکایی ها علیه این گروه نیست بلکه باید راهکاری سیاسی برای جنگ سوریه و آغاز فرآیند بازسازی این کشور اندیشید».

 • تحلیل پایگاه خبری "میدل ایست آی" از سفر ابراهیم رئیسی به روسیه 

  تحلیل پایگاه خبری "میدل ایست آی" از سفر ابراهیم رئیسی به روسیه 

  علی اباذری، گروه سیاسی الف،

  پایگاه خبری "میدل ایست آی" در گزارشی می نویسد: «اگر توافقی در جریان سفر رئیسی به مسکو منعقد شود، تسلیحات آفندی و پدافندی جدیدِ روسیه که در دستان ایران قرار خواهند گرفت تا حد زیادی توان بازدارندگی ایران را در برابر تهدیداتی که به ویژه از سوی اسرائیل علیه این کشور عرضه می شوند، تقویت خواهند کرد.»

 • چرا اسرائیل مدام به دنبال تنش زایی و جنگ طلبی است؟

  چرا اسرائیل مدام به دنبال تنش زایی و جنگ طلبی است؟

  گروه جهان الف،

  پایگاه خبری "میدل ایست آی" در گزارشی می نویسد: «اسرائیل از بدوِ ایجاد شدنش، از حربه مظلوم نمایی استفاده کرده و حالتی از جنگ دائمی را خلق کرده تا بتواند از طریق آن، جاه طلبی ها و توسعه قلمرو اشغالی خود را در دستورکار قرار دهد و برای اقدامات مجرمانه اش، بهانه های کافی را در اختیار داشته باشد».

 • روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

  روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

  گروه جهان الف،

  "مارکو کارنِلوس" دیپلمات سابق ایتالیایی در گزارشی می نویسد: «همزمان با ازسرگیری مذاکرات هسته ایِ وین، گمانه زنی های مختلفی مطرح می شود که آمریکا علی رغمِ بدبینی‌های اسرائیل، شدیدا به دنبال دستیابی به توافق با ایران، حتی در مقیاسی بسیار کوچک و محدود است».

 • ارتش آمریکا اصلی‌ترین عامل آلودگی زیست محیطی خاورمیانه

  ارتش آمریکا اصلی‌ترین عامل آلودگی زیست محیطی خاورمیانه

  گروه جهان الف،

  همزمان با برگزاری نشست آب و هوایی سازمان ملل متحد در گلاسکو؛ پژوهشگران اعلام کردند که ارتش آمریکا یکی از اصلی ترین منابع آلوده کننده منطقه خاورمیانه، به شمار می رود.

 • روایت "میدل ایست آی" از پیروزی بزرگ حزب الله لبنان

  روایت "میدل ایست آی" از پیروزی بزرگ حزب الله لبنان

  گروه جهان الف،

  "پیتر اوبورن" تحلیلگر پایگاه خبری "میدل ایست آی" می نویسد: «اقدام حزب الله لبنان در واردات سوخت از ایران از طریق سوریه، به صراحت و علنا تمایلاتِ طبقه سیاسی حاکم لبنان و همچنین ایالات متحده آمریکا را به چالش می کشد. با این همه، جسارت سید حسن نصرالله کارساز بوده و از اکنون می توان چشم انداز سیاسی جدیدی را که به سرعت در خاورمیانه پدیدار می شود مشاهده کرد.»

 • دروغ تمام عیار آمریکا درباره مبارزه با تروریسم

  پایگاه خبری "میدل ایست آی" بررسی می کند: دروغ تمام عیار آمریکا درباره مبارزه با تروریسم

  گروه جهان الف،

  پایگاه خبری "میدل ایست آی" در گزارشی راجع به دروغ بودن ماهیت شعار اصلی دولت آمریکا پس از حادثه ۱۱ سپتامبر مبنی بر جنگ علیه تروریسم می نویسد: «منافع راهبردی آمریکا در منطقه خاورمیانه همواره مبتنی بر حمایت از رژیم های استبدادی و دیکتاتوری بوده است. در این چهارچوب، دفاع از مردم آمریکا در برابر تهدید تروریسم، هیچگاه اولویت اصلی و اولیه واشنگتن نبوده است».