• بانک جهانی رشد ۲.۱ درصدی را برای اقتصاد ایران پیش بینی کرد

  بانک جهانی رشد ۲.۱ درصدی را برای اقتصاد ایران پیش بینی کرد

  گروه اقتصادی الف،

  بانک جهانی در آخرین گزارش خود درباره اقتصاد های خاور میانه و شمال آفریقا از رشد خوب اقتصادی ایران برای سال جاری خبر داد و پیش بینی کرد که رشد اقتصادی ایران به ۲.۱ درصد برسد.

 • سه راهکار ضد فساد در منطقه خاورمیانه به روایت صندوق بین‌المللی پول

  سه راهکار ضد فساد در منطقه خاورمیانه به روایت صندوق بین‌المللی پول

  اقتصادی،

  صندوق بین‌المللی پول سه راهکار ضد فساد را برای منطفه خاورمیانه پیشنهاد کرده که می‌تواند باعث اصلاح موسسات دولتی و اعتماد مردم به آنها حتی در دوران پساکرونا باشد.

 • رژیم صهیونیستی؛ همسایه جدید ایران !

  رژیم صهیونیستی؛ همسایه جدید ایران !

  گروه تحلیلی نخ*،

  منطقه غرب آسیا از دیرباز موردتوجه همه بازیگران مهم بین‌المللی بوده است. جغرافیای سیاسی خاص، ذخایر عظیم از منابع فسیلی و همچنین وجود مراکز مذهبی سه دین بزرگ الهی به این منطقه رنگ‌وبوی خاصی بخشیده است که آن را برای ابرقدرت‌ها مهم می‌کند. هرکسی که کنترل این منطقه را در دست داشته باشد، در تنظیم سازوکارهای بین‌المللی نقشی تعیین‌کننده خواهد داشت.

 • نشنال اینترست: ایران حتی بدون سلاح اتمی، بازیگر قدرت در خاورمیانه است

  نشنال اینترست: ایران حتی بدون سلاح اتمی، بازیگر قدرت در خاورمیانه است

  گروه جهان الف،

  یک نشریه آمریکایی با اشاره به تنش های کنونی در خاورمیانه و تاثیر برجام بر برنامه های هسته ای ایران می نویسد جمهوری اسلامی ایران بدون سلاح هسته ای هم بازیگر موثر قدرت در منطقه است.

 • چرا عربستان نگران دوره بایدن است؟

  چرا عربستان نگران دوره بایدن است؟

  گروه جهان الف،

  دوره بعد از خروج دونالد ترامپ از کاخ سفید و ورود جو بایدن به دولت جدید آمریکا شرایط پیچیده‌ای را برای عربستان رقم زده که مجبور است برای رهایی از آن به اقدامات ناگهانی دست بزند.

 • ظریف: هیچ مذاکره‌ای با آمریکا و اروپا درباره منطقه انجام نمی‌شود

  ظریف: هیچ مذاکره‌ای با آمریکا و اروپا درباره منطقه انجام نمی‌شود

  گروه سیاسی الف،

  وزیر امور خارجه کشورمان در توئیتی نوشت: همسایگان عزیز، چرا باید از ایالات متحده و تروئیکای اروپایی بخواهید که در مذاکرات با ایران گنجانده شوید: الف) هیچ صحبتی درباره منطقه ما با آنها انجام نخواهد شد زیرا آنها خود مشکل هستند. ب) ما می توانیم بدون دخالت خارجی به طور مستقیم درباره منطقه خودمان صحبت کنیم. تلاش صلح هرمز (#HOPE) هنوز روی میز است.

 • توئیت ظریف خطاب به همسایگان در خلیج فارس

  توئیت ظریف خطاب به همسایگان در خلیج فارس

  گروه سیاسی الف،

  وزیر خارجه کشورمان در توئیتی به زبان عربی خطاب به کشورهای همسایه در خلیج فارس، نوشت: به نظر می‌رسد برخی کشورهای همسایه از غرب درخواست کرده‌اند که بخشی از روند مذاکره با ایران باشند. ما با غرب در خصوص منطقه مذاکره نمی‌کنیم. مشکل اصلی، مداخله‌های آنان است. ما همیشه آماده مذاکره با همسایگان هستیم و طرح‌هایی همچون امنیت منطقه ای ۱۹۸۶، مجمع گفت‌وگوی منطقه‌ای ۲۰۱۶ و ابتکار صلح هرمز ۲۰۱۹ بیانگر این موضوع است.

 • رئیسی: قبلا میز مذاکره تعیین کننده مناسبات بود و امروز ابتکار عمل در دست جریان مقاومت است

  رئیسی: قبلا میز مذاکره تعیین کننده مناسبات بود و امروز ابتکار عمل در دست جریان مقاومت است

  گروه سیاسی الف،

  رئیس قوه قضاییه گفت: در گذشته میز‌های مذاکره و سازمان‌های آزادیبخش برای منطقه تصمیم گیری می‌کردند، ولی امروز مردم احساس می‌کنند که ابتکار عمل در دست جریان مقاومت و مجاهدان در میدان قرار دارد و میز‌های مذاکره و قول و قرار‌های سیاسی دیگر کارساز نیستند.