• بازنشستگی «پلیس جهان» فرا رسیده است!

  بازنشستگی «پلیس جهان» فرا رسیده است!

  گروه جهان الف،

  دولت آمریکا، چندین دهه است که با تکیه با مفهوم "هژمونی آمریکایی" و به بیان ساده تر این گزاره که آمریکا پلیس جهان است، سعی داشته تا به هر نحو ممکن، بازیگری تعیین کننده در خاورمیانه باشد اما به نظر می رسد زمان بازنشستگی این پلیس یا دستکم پایان ماموریتش در غرب آسیا فرا رسیده است!

 • نظم ایرانی در منطقه

  نظم ایرانی در منطقه

  گروه جهان الف،

  «هیچ عجیب نیست که می بینیم سطح جوسازیهای تبلیغاتی و اقدامات مخرب میدانی از سوی کشورهای غربی علیه ایران در ماه های اخیر افزایش قابل ملاحظه ای یافته است. مساله ای که تا حد زیادی تحت تاثیر وحشت آن ها از تحقق "نظمی ایرانی" در منطقه خاورمیانه است.»

 • زنگ ها برای اسرائیل به صدا درآمده است!

  زنگ ها برای اسرائیل به صدا درآمده است!

  گروه جهان الف،

  «پس از وقوع کودتای اخیر در روسیه توسط گروه واگنر، برخی مقام های روسی از جمله مدیر شبکه راشا‌ تودی به صراحت از دست داشتن اسرائیل در کنار آمریکا و انگلیس در ارائه کمک های اطلاعاتی به شورشیان خبر داده‌اند. مسئله ای که می توانند روابط پرتنش اسرائیل و روسیه را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و البته که این موضوع عاری از تبعات منطقه ای نیز نمی باشد.»

 • «شهر خودمختار» آمریکا در دلِ کشور لبنان !

  پایگاه خبری گلوبال تایمز بررسی کرد «شهر خودمختار» آمریکا در دلِ کشور لبنان !

  گروه جهان الف،

  پایگاه خبری گلوبال تایمز می نویسد: «پس از اتمام مجموعه سفارتخانه آمریکا در لبنان، آمریکا می‌تواند نه تنها بخش قابل توجهی از اطلاعات نظامی را از خاورمیانه و از طریق سفارت خانه اش جمع آوری کند بلکه همچنین آن را به مثابه یک پایگاه خیلی مهم برای نیروهای عملیات ویژه خود نیز در نظر می گیرد.»