• بهترین میوه‌ها برای افراد مبتلا به دیابت

  بهترین میوه‌ها برای افراد مبتلا به دیابت

  گروه سلامت الف، 

  افراد مبتلا به دیابت باید به مصرف میوه خود توجه داشته باشند اما به طور کلی، میوه همچنان بخش مهم و سالمی از هر رژیم غذایی برای مدیریت دیابت محسوب می شود.

 • سرانه مصرف میوه ایرانیان چقدر است؟

  سرانه مصرف میوه ایرانیان چقدر است؟

  گروه اقتصادی الف، 

  رییس اتحادیه فروشندگان میوه سبزی تهران در خصوص گرانی میوه و سبزی به گفت:  میوه و سبزی سهم بزرگی در سبد خانوار دارد و هر گونه نوسان قیمت محصولات کشاورزی می تواند بر هزینه نهایی سبد خانوار بیفزاید.

 • نکاتی برای شست‌وشوی میوه و سبزی در پی شیوع کرونا

  نکاتی برای شست‌وشوی میوه و سبزی در پی شیوع کرونا

  گروه سلامت الف، 

  از آنجایی که ویروس کرونا دارای ابعاد ساختاری بزرگ تری نسبت به سایر ویروس‌ها است، ماندگاری بیشتری بر روی سطوح خواهد داشت. از طرفی هم خرید کردن برای رفع نیاز تغذیه روزانه موضوعی اجتناب ناپذیر در روزهای فعلی است؛ در این میان اما خرید میوه و سبزی و دقت در شست‌وشوی آنها اهمیتی دو چندان دارد.

 • روزانه چقدر «میوه» مصرف کنیم؟

  روزانه چقدر «میوه» مصرف کنیم؟

  گروه سلامت الف، 

  متخصص تغذیه با بیان اینکه روزانه باید ۲ تا ۵ واحد میوه مصرف کنیم،گفت: هر واحد میوه شامل ۱۰۰ گرم است ؛البته اگر در مصرف میوه زیاده‌روی کنیم، فروکتوز آن باعث افزایش تری‌گلیسیرید بدن می‌شود.

 • خطر پوسیدگی دندان با قند میوه‌ها

  خطر پوسیدگی دندان با قند میوه‌ها

  گروه سلامت الف، 

  دندانپزشک متخصص ترمیمی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با گفت: بر خلاف تصور عموم، قند میوه ها نیز در پوسیدگی دندان ها تاثیر به سزایی دارد و تنها، مصرف شیرینی و قند زمینه پوسیدگی زایی را فراهم نمی آورد.

 • چرا میوه و سبزی برای روده مفید است؟

  چرا میوه و سبزی برای روده مفید است؟

  گروه سلامت الف، 

  در یک مطالعه جدید متخصصان دانشگاه داکوتای جنوبی که ابتدا قرار بود آسپیرین را به عنوان یک درمان پیشگیرانه برای سرطان روده بزرگ بررسی کنند، تصادفا به اطلاعات بیشتری درباره چگونگی تاثیر میوه‌ها و سبزیجات بر پیشگیری از این سرطان دست یافتند.

 • در روزهای آلودگی هوا «شیر» و «سیب» مصرف کنید

  در روزهای آلودگی هوا «شیر» و «سیب» مصرف کنید

  گروه سلامت الف، 

  مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: مردم برای مقابله با ضررهای ناشی ازآلاینده‌های هوا میوه و سبزیجات بیشتری مصرف کرده و مصرف سیب و یک لیوان شیر را در برنامه روزانه خود داشته باشند.

 • درمان افسردگی با تغذیه سالم

  درمان افسردگی با تغذیه سالم

  گروه سلامت الف، 

  مصرف میوه‌ها و سبزیجات فوائد بی‌شماری برای سلامتی و مقابله با انواعی از بیماری‌ها دارد که می‌توان افسردگی را نیز در این فهرست قرار داد.