• کاهش قابل‌توجه مصرف بنزین سوپر در کشور

  کاهش قابل‌توجه مصرف بنزین سوپر در کشور

  گروه اقتصادی الف، 

  طبق اعلام مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه‌ها و مجتمع‌های خدماتی رفاهی و بین‌راهی، پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین، میزان مصرف بنزین سوپر تاحد قابل توجهی کاهش یافته است.

 • واکنش سفیر ایران در انگلیس به گرانی بنزین

  واکنش سفیر ایران در انگلیس به گرانی بنزین

  گروه سیاسی الف، 

  بعیدی‌نژاد سفیر ایران در لندن نوشت: با لیتری هزار تومان بنزین که با آن یک آبنبات و آدامس هم نمی‌دهند، خودمان و نسل آینده را دچار مرگ تدریجی کرده‌ایم، بنزین ارزان باعث شده خانواده‌ها به اتومبیل دوم و سوم روی آورده‌اند و خیابان‌ها جای راه رفتن نیست.

 • میزان مصرف بنزین در ایران و ترکیه

  میزان مصرف بنزین در ایران و ترکیه

  گروه اقتصادی الف، 

  مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: در همین کشور‌های همسایه مثل ترکیه با همین تعداد خودرو و جمعیتی مشابه ما تقریباً روزی ۱۵ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌شود، اما این رقم در کشور ما نزدیک به ۱۰۰ میلیون لیتر است.

 • تولید روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در کشور

  تولید روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در کشور

  گروه اقتصادی الف، 

  دبیرکل انجمن صنفی پالایشی‌ها از تولید روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در کشور خبر داد و گفت: مابه‌التفاوت مصرف روزانه بنزین به کشورهای منطقه صادر می‌شود.

 • یک مقام مسئول: قیمت بنزین به صورت ابلهانه‌ای ارزان است/ روزانه ۱۰۰میلیون لیتر بنزین مصرف می‌کنیم

  یک مقام مسئول: قیمت بنزین به صورت ابلهانه‌ای ارزان است/ روزانه ۱۰۰میلیون لیتر بنزین مصرف می‌کنیم

  گروه اقتصادی الف، 

  مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در کشور روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌شود، گفت: قیمت بنزین به صورت ابلهانه‌ای در کشور ما ارزان است.

 • قابلیت ثبت مصرف بنزین ایران در گینس!

  قابلیت ثبت مصرف بنزین ایران در گینس!

  گروه اقتصادی الف، 

  در حال حاضر ظرفیت تولید بنزین ایران حدود ۱۱۰ میلیون لیتر در روز و متوسط میزان مصرف حدود ۹۴ میلیون لیتر در روز اعلام شده است که طبق گفته‌های مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، این میزان مصرف با تعداد خودروهای موجود سازگاری ندارد و این عدد را می‌توان در گینس به عنوان آماری منفی ثبت کرد.

 • اینفوگرافی/ آمار مصرف سوخت در ایران

  اینفوگرافی/ آمار مصرف سوخت در ایران

  گروه اقتصادی الف، 

  تعداد خودروها در ایران به ازای هر ۱۰۰۰ نفر، ۲۴۰ دستگاه و متوسط مصرف روزانه بنزین در سال ۱۳۹۷ حدود ۸۸ میلیون لیتر بوده است. بر اساس اعلام مؤسسه مطالعات و کنترل ترافیک تهران، مصرف بنزین طی سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۷ کمی کمتر از ۵۰ درصد افزایش داشته است.

 • شکستن رکورد تاریخی مصرف بنزین در ایران

  شکستن رکورد تاریخی مصرف بنزین در ایران

  گروه اقتصادی الف، 

  ثبت رکورد مصرف ۱۳۵ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر در یک شبانه روز، رکورد جدیدی در تاریخ ایران در خصوص مصرف بنزین است و تا امروز هیچ گاه در یک شبانه روز، این میزان مصرف بنزین در کشور ثبت نشده بود.

 • مصرف روزانه ۸۷ میلیون لیتر بنزین در کشور

  مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش:مصرف روزانه ۸۷ میلیون لیتر بنزین در کشور

  گروه اقتصادی الف، 

  مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش با اشاره به اینکه با ادامه روند کنونی افزایش مصرف بنزین، به زودی مزیت صادرات بنزین را از دست می‌دهیم، گفت: هنوز تصمیمی در خصوص نرخ دوم بنزین گرفته نشده بنابراین در این شرایط کارت سوخت بی‌معنی است.