• عاقبت پرندگان تالاب «میانکاله» بهشهر

  عاقبت پرندگان تالاب «میانکاله» بهشهر

  عکس،

  میانکاله برای دوّمین سال پیاپی شاهد مرگ تعداد زیادی از پرندگان مهاجر بوده است. در سال ۹۸ بیش از ۵۰ هزار پرنده مهاجر در تالاب میانکاله به دلیل مسمویت سم بوتولیسم از بین رفتند، مجموع تلفات پرندگان مهاجر جمع آوری شده تا تاریخ ۲۰ اسفند ۹۹ به ۳۷ هزار و ۲۴۱ قطعه رسیده است. عکس؛ مصطفی کاظمی/ ایسنا

 • روند کاهشی تلفات پرندگان در میانکاله

  روند کاهشی تلفات پرندگان در میانکاله

  اقتصادی،

  مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به روند کاهشی تلفات پرندگان در میانکاله گفت: با توجه به بررسی‌های انجام شده احساس می‌کنیم که تلفات جدید نداریم.

 • مرگ پرندگان مهاجر در میانکاله

  مرگ پرندگان مهاجر در میانکاله

  عکس،

  مرگ و میر تلخ پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله به دلیل آنچه که سم بوتولیسم گفته می‌شود دوباره شدت گرفته است. یک فعال محیط زیست و موسس گروه مشورتی میانکاله می‌گوید که هنوز تحقیقات و بررسی‌ها درباره علت تولید سم بوتولیسم در میانکاله ادامه دارد اما یکی از دلایل و فرضیه‌های مهم، ورود میزان قابل توجهی رسوب به تالاب پس از سیل سال گذشته و عریض و عمیق کردن رودها و نهرهای منتهی به میانکاله است.

 • عبور تلفات پرندگان در میانکاله و خلیج گرگان از ۲۰ هزار قطعه

  عبور تلفات پرندگان در میانکاله و خلیج گرگان از ۲۰ هزار قطعه

  اجتماعی،

  طی ۳۳ روز گذشته مجموع تلفات پرندگان مهاجر جمع‌آوری شده در تالاب میانکاله و خلیج گرگان به عدد ۲۰ هزار و ۴۹۲ قطعه رسیده است.

 • علت مرگ پرندگان میانکاله اعلام شد

  علت مرگ پرندگان میانکاله اعلام شد

  اجتماعی،

  دامپزشکی کشور با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که پس از انجام تمامی آزمایش‌ها، تحلیل داده‌ها و طرح فرضیات مختلف به این نتیجه قطعی رسیده است که علت مرگ مشکوک پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله بیماری بوتولیسم بوده‌است.

 • آخرین جزئیات از تلفات پرندگان مهاجر در میانکاله

  آخرین جزئیات از تلفات پرندگان مهاجر در میانکاله

  اجتماعی،

  مجموع تلفات پرندگان مهاجر جمع‌اوری شده در تالاب میانکاله طی ۲۴ روز گذشته، به عدد ۱۲ هزار و ۸۳۵ قطعه رسیده است.