• کدام بخش‌ها مشمول مالیات مستقیم خواهند شد؟

  کدام بخش‌ها مشمول مالیات مستقیم خواهند شد؟

  گروه اقتصادی الف، 

  لایحه اصلاح مالیات‌های مستقیم که در آن مالیات سالانه املاک مسکونی، درآمد کشاورزی، مالیات بر درآمد املاک، مالیات بر عایدی املاک، مالیات سالانه خودروهای شخصی و ... تعیین شده و نیاز است تا این لایحه در مجلس بررسی و تصویب شود؛ زیرا تاثیرات مثبتی در افزایش درآمدهای دولت، کاهش فاصله طبقاتی و ثبات بازار مسکن در پی خواهد داشت.

 • جزئیات لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم

  جزئیات لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم

  گروه اقتصادی الف، 

  بررسی جزئیات پیش نویس لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم نشان می‌دهد مالیات شرکت‌ها از ۲۵ درصد به ۱۰ درصد کاهش خواهد یافت و از خانه‌های بالای ۵ میلیارد تومان و خودروهای بالای ۵۰۰ میلیون تومان مالیات اخذ می شود.

 • حذف درآمد ۳۵ هزار میلیارد تومانی دولت به نفع ثروتمندان/ حساب‌های میلیاردی در اختیار حدود ۵۰۰ هزار نفر

  حذف درآمد ۳۵ هزار میلیارد تومانی دولت به نفع ثروتمندان/ حساب‌های میلیاردی در اختیار حدود ۵۰۰ هزار نفر

  گروه اقتصادی الف، 

  وزارت اقتصاد با حذف مالیات بر سود سپرده های بانکی از لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، درآمد مالیاتی ۳۵ هزار میلیارد تومانی دولت از این محل را حذف کرد.

 • مقدم: حذف معافیت‌های مالیاتی مطبوعات و رسانه‌ها، یک گام به سمت تعطیل کردنشان است

  مقدم: حذف معافیت‌های مالیاتی مطبوعات و رسانه‌ها، یک گام به سمت تعطیل کردنشان است

  گروه اجتماعی الف، 

  در روزهای اخیر موضوع پیش نویس لایحه قانون مالیات بر مجموع درآمد یا اصلاحیه قانون مالیاتهای مستقیم خبر ساز شده است. یکی از نکات مهم این پیش نویس بحث حذف و یا کاهش بسیاری از معافیت‌ها از جمله معافیت‌های مالیاتی مربوط به فعالیت های مطبوعاتی است. بیژن مقدم، مدیر مسئول سایت خبری «الف» معتقد است کسانی که تصمیم به حذف معافیت مالیاتی رسانه ها می گیرند قاعدتاً ارزش رسانه و افکار عمومی را نمی دانند.