• خوش‌شانس‌ترین لاک‌پشت جهان

  خوش‌شانس‌ترین لاک‌پشت جهان

  گروه ویدئو الف،

  همه کسانی که تماشا می‌کردند فقط منتظر لحظه ناگوار بودند که یک فیل لاک‌پشت را شبیه یک صخره غیرمعمول دیده و روی آن قدم بگذارد. اما به طور معجزه آسایی این اتفاق نیفتاد.

 • فرار لاک‌پشت از حملات کوسه غول پیکر

  فرار لاک‌پشت از حملات کوسه غول پیکر

  گروه ویدئو الف،

  یک لاک پشت به لطف پوسته محکم خود موفق به فرار از میان آرواره‌های نهنگ غول پیکر شد. صخره دریایی نینگالو، جایی که این لحظه حماسی ثبت شد، کی از صخره‌های حاشیه‌ای مرجانی است که در سواحل غربی استرالیا و ثبت شده در میراث جهانی یونسکو است که خانه برخی از زیباترین موجودات دریایی از جمله کوسه نهنگ، نهنگ گوژپشت، لاک پشت و مرجان‌های رنگارنگ است.

 • یک مجتمع مسکونی پُرِ قصه

  «باخه یعنی لاک‌پشت»؛ الهام اشرفی؛ کتاب نیستانیک مجتمع مسکونی پُرِ قصه

  زهره مسکنی، گروه کتاب الف،

  مجموعه‌داستان «باخه یعنی لاک‌پشت» نوشتۀ الهام اشرفی شامل یازده داستان کوتاه است. آنچه خواننده را پس از خواندن دو سه داستان از این مجموعه برای خواندن سایر داستان‌ها کنجکاو میکند، پرداختن به شخصیت‌هایی است که همگی مثل حلقه‌های زنجیر از یک داستان به داستان دیگر وصل‌اند

 • خرید، فروش و حمل مار، سمندر و لاک‌پشت جرم است

  خرید، فروش و حمل مار، سمندر و لاک‌پشت جرم است

  گروه اجتماعی الف،

  مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه خرید، فروش و حمل حیواناتی مانند مار، سمندر و لاک پشت جرم است، اعلام کرد: در روزهای پایانی سال برخی سودجو اقدام به خرید و فروش این حیوانات در کنار ماهی‌های قرمز در اماکن عمومی می‌کنند که طبق قانون شکار و صید، جرم است و پیگرد قانونی دارد.