• عباس عبدی: عوارض اقتصادی قرنطینه را می‌پذیرید؟
 • دبی در قرنطینه کرونا

  دبی در قرنطینه کرونا

  گروه عکس الف، 

  تصاویری از شهر دبی در شب هنگام یکی از روزهای قرنطینه کرونا را می بینید.

 • خلوتی شهرهای جهان از بالا

  خلوتی شهرهای جهان از بالا

  گروه عکس الف، 

  واکنش جهانیان نسبت به شیوع “کرونا ویروس” به اندازه‌ای شدید است که تاثیر آن از فضا هم قابل مشاهده است. به نحوی‌که این تاثیر از دید ماهواره‌ها هم قابل رؤیت است. در این تصایر ماهواره‌ای شاهد برخی از شلوغ‌ترین نقاط جهان هستیم که هم‌اکنون به دلیل شیوع بیماری “کووید-۱۹” بسیار خلوت و تقریبا خالی از انسان است.

 • زالی: از قرنطینه غول بی‌شاخ و دم ساختند/ قرار نیست در کشور قحطی بیاید

  زالی: از قرنطینه غول بی‌شاخ و دم ساختند/ قرار نیست در کشور قحطی بیاید

  گروه اجتماعی الف، 

  فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر ضرورت تحقق الزامات در خانه ماندن مردم و با تاکید بر اینکه اگر سطح مداخلات افزایش نیابد اپیدمی تا پایان خردادماه به طول می‌انجامد، گفت: ما با یک رخداد بسیار پیچیده بیولوژیک روبرو هستیم که تقابل با آن مانند یک جنگ تمام عیار فرسایشی است که ممکن است مدت آن هم طولانی‌تر از چیزی باشد که انتظار می‌رود.

 • قرنطینه شهرهای اسپانیا

  قرنطینه شهرهای اسپانیا

  گروه عکس الف، 

  دولت اسپانیا دو هفته وضعیت اضطراری اعلام کرد تا آمد و شد در سراسر کشور به پایین‌ترین حد ممکن برسد. بر اساس این طرح، کلیه مدارس، رستوران‌ها، هتل‌ها و سایر کسب‌وکارهای غیرضروری در این مدت تعطیل خواهد بود. به علاوه، مردم تنها در موارد ضروری نظیر ضرورت‌های پزشکی، کارهای بانکی و خرید آذوقه می‌توانند از خانه خارج شوند.

 • فرمانده ناجا: پلیس برنامه‌ای برای قرنطینه شهرها ندارد

  فرمانده ناجا: پلیس برنامه‌ای برای قرنطینه شهرها ندارد

  گروه جهان الف، 

  فرمانده ناجا گفت: اتاق جنگ روانی دشمنان با القای قرنطینه، به دنبال تحریک مردم برای خرید و اخلال در نظام توزیع اقلام اساسی است؛ در حالی که ستاد ملی مقابله با کرونا هیچ برنامه‌ای برای قرنطینه شهرها نداشته و پلیس هم چنین اقدامی را در دستور کار ندارد.

 • تجربیات کشورهای جهان در قرنطینه خانگی چیست؟

  تجربیات کشورهای جهان در قرنطینه خانگی چیست؟

  گروه ویدئو الف، 

  قرنطینه خانگی و محدودیت های خودخواسته شهروندان یکی از راهکارهای قطع زنجیره انتقال ویروس کروناست که در بسیاری شهرهای درگیر شیوع این ویروس رعایت شده، اما اینکه کشورهای دیگر چه تجربه هایی از این کار داشته اند سوالی است که محسن مصلحی، قائم مقام سازمان نظام پزشکی اصفهان در این ویدئو پاسخ می دهد.

 • روحانی: چیزی به نام قرنطینه نداریم/ نیازهای بهداشتی درمانی و ارزاق عمومی زندگی مردم تامین است

  روحانی: چیزی به نام قرنطینه نداریم/ نیازهای بهداشتی درمانی و ارزاق عمومی زندگی مردم تامین است

  گروه سیاسی الف، 

  رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مرجع تصمیم گیری درباره هرگونه ایجاد محدودیت، فقط ستاد ملی مبارزه با کرونا در تهران است، برخی شایعه ها درباره قرنطینه تهران و یا شماری از شهرها، فروشگاهها و برخی مشاغل را رد کرد و گفت: همه تلاش ما این است که حتی‌الامکان مردم بیشتر در خانه بمانند، در جایی اجتماع نکنند و یا اگر اقدامی انجام می‌گیرد، در چارچوب یک پروتکل بهداشتی باشد.

 • نماینده مجلس: برای جلوگیری از سفر مردم، باید حکومت‌نظامی اعلام شود/ مردم توصیه و خواهش را گوش نمی‌کنند

  نماینده مجلس: برای جلوگیری از سفر مردم، باید حکومت‌نظامی اعلام شود/ مردم توصیه و خواهش را گوش نمی‌کنند

  یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: شهرهایی که بیشتر درگیر شیوع کرونا هستند باید قرنطینه شوند. حتی باید در این شهرها حکومت‌نظامی اعلام شود که مردم به سفر نروند. رادیو و تلویزیون اعلام می‌کند که سفر نکنید، اما مردم گوش نمی‌کنند. متاسفانه مردم به جان خودشان رحم نمی‌کنند.

 • درخواست قرنطینه شهرها در چهارشنبه سوری

  درخواست قرنطینه شهرها در چهارشنبه سوری

  گروه اجتماعی الف، 

  رئیس بیمارستان سوانح سوختگی مطهری ضمن خواهش از مردم برای عدم برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری پر خطر گفت: ما حتی این پیشنهاد را مطرح کرده‌ایم که دولت برای جلوگیری از حوادث احتمالی روز چهارشنبه سوری را قرنطینه اعلام کند.

 • جهانپور: تعطیلی پمپ بنزین‌ها و قرنطینه شهرها در دستور کار نیست

  جهانپور: تعطیلی پمپ بنزین‌ها و قرنطینه شهرها در دستور کار نیست

  گروه اجتماعی الف، 

  سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شایعاتی در فضای مجازی گفت: شایعاتی نظیر قرنطینه کامل شهر، تعطیلی پمپ بنزین‌ها و ... صحت ندارد و در دستورکار وزارت بهداشت و کشور نیست و قطعا مردم می‌توانند از پمپ بنزین‌ها و فروشگاه‌ها و ... برای تامین مایحتاج خود استفاده کنند.

 • دو راهی سخت کرونا ؛ قرنطینه شود یا نه؟!

  دو راهی سخت کرونا ؛ قرنطینه شود یا نه؟!

  گروه اجتماعی الف، 

  با شدت گرفتن روند ابتلا به کرونا در ایران موضوع قرنطینه شهرهای آلوده بار دیگر موضوع بحث و اظهار نظر قرار گرفته است. اگر چه وزارت بهداشت این روش را غیرعلمی و قدیمی نامیده بود اما همزمان در چین و ایتالیا چنین سیاستی در پیش گرفته شد.

 • تشکیل کمیته‌ای برای تصمیم‌گیری درباره قرنطینه شهرها/ ادعای وجود دو نوع ویروس در کشور/ کرونا؛ حمله بیوتروریستی یا شیوع طبیعی یک بیماری

  تشکیل کمیته‌ای برای تصمیم‌گیری درباره قرنطینه شهرها/ ادعای وجود دو نوع ویروس در کشور/ کرونا؛ حمله بیوتروریستی یا شیوع طبیعی یک بیماری

  گروه سیاسی الف، 

  هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

 • شهرهای ایتالیا در قرنطینه

  شهرهای ایتالیا در قرنطینه

  گروه عکس الف، 

  دولت ایتالیا با صدور حکمی ۱۶ میلیون نفر را در لومباردی و ۱۴ استان دیگر این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا در قرنطینه قرار داد.

 • آیا تجربه چین در قرنطینه شهرها موفق بود؟

  آیا تجربه چین در قرنطینه شهرها موفق بود؟

  گروه اجتماعی الف، 

  سختگیری‌های بیش از اندازه دولت چین بابت کنترل این بیماری باعث شده تا بسیاری از تجار چینی از وضع موجود شکایت داشته باشند.

 • ۱۴ استان ایتالیا تحت قرنطینه اجباری قرار گرفت

  ۱۴ استان ایتالیا تحت قرنطینه اجباری قرار گرفت

  گروه جهان الف، 

  دولت ایتالیا اعلام کرد برای مهار شیوع ویروس کرونا ۱۴ استان این کشور را تحت قرنطینه قرار داده که در کل شامل ۱۶ میلیون نفر می‌شود.

 • ایتالیا «میلان» و «ونیز» را قرنطینه می کند

  ایتالیا «میلان» و «ونیز» را قرنطینه می کند

  گروه جهان الف، 

  خبرگزاری فرانسه از تصمیم مقامات ایتالیا برای قرنطینه کردن دو شهر میلان و ونیز و برخی مناطق دیگر به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.