• «مادلین آلبرایت» چهره واقعی خون‌آشام آمریکا بود!

  «مادلین آلبرایت» چهره واقعی خون‌آشام آمریکا بود!

  گروه سیاسی الف،

  «عبدالباری عطوان»، روزنامه‌نگار فلسطینی‌الاصل و تحلیل‌گر مسائل جهان عرب به انتشار خبر مرگ «مادلین آلبرایت» واکنش نشان داد

 • عبدالباری عطوان: ایران قدرتمند است و برای دستیابی به توافق هسته‌ای عجله‌ای ندارد

  عبدالباری عطوان: ایران قدرتمند است و برای دستیابی به توافق هسته‌ای عجله‌ای ندارد

  گروه جهان الف،

  سردبیر روزنامه رأی الیوم با اشاره به شکست رژیم صهیونیستی در برابر جمهوری اسلامی ایران، تأکید کرد که تهران بزرگترین برنده مذاکرات لغو تحریمها در وین است.

 • تحلیل عبدالباری عطوان از چرایی سفر مشاور امنیت ملی امارات به تهران

  تحلیل عبدالباری عطوان از چرایی سفر مشاور امنیت ملی امارات به تهران

  گروه جهان الف،

  کشورهای عربی به این جمع‌بندی رسیده‌اند که نه آمریکا و نه رژیم صهیونیستی توانایی حمایت از آن‌ها را در سال‌های آتی ندارند و از این رو در پی افزایش همکاری‌ها با تهران بر آمده‌اند.

 • ترس تل آویو از همسویی فزاینده ایران و امارات

  ترس تل آویو از همسویی فزاینده ایران و امارات

  گروه سیاسی الف،

  تحلیلگر مشهور جهان عرب معتقد است افزایش قدرت منطقه ای ایران و شکست های پیاپی آمریکا از عوامل اصلی تحرکات اخیر منطقه و اقبال کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به گشایش روابط با ایران است.

 • واکنش عطوان به اعتراف ضعف رژیم صهیونیستی

  واکنش عطوان به اعتراف ضعف رژیم صهیونیستی

  گروه ویدئو الف،

  عبدالباری عطوان، تحلیلگر جهان عرب ضمن اشاره به اعترافات اخیر مسئولان اسرائیلی گفت: اسرائیل در وحشت به سر می برد، اسرائیل مانور نظامی برگزار کرده و خود را برای جنگ طولانی مدت و زندگی در پناهگاه های بدون آب و برق آماده کرده است؛ ایران امروز کشوری هسته ای و موشکی قدرتمند است و تمام هم پیمانان ایران به موشک مجهز شده اند.

 • اسرائیل با اطلاعات بدافزار جاسوسی پگاسوس چه خواهد کرد؟

  اسرائیل با اطلاعات بدافزار جاسوسی پگاسوس چه خواهد کرد؟

  جهان،

  سردبیر روزنامه "رای الیوم" طی یادداشتی در خصوص رسوایی مربوط به استفاده برخی کشورهای عربی از جاسوس افزار اسرائیلی"پگاسوس" نوشت، علی رغم انکارها و محکومیت‌ها تل آویو به زودی اسرار بسیاری را از دوستان خود برملا خواهد کرد.

 • خون و مرگ؛ هدیه آمریکا به متحدان خاورمیانه ای

  خون و مرگ؛ هدیه آمریکا به متحدان خاورمیانه ای

  جهان،

  آمریکا درحالی پس از ۲۰ سال نظامیان خود را از افغانستان خارج می‌کند که برخلاف همه وعده‌هایش، چیزی جز مرگ و خون برای افغان‌ها به بار نیاورد و باید دید اعراب از این پایان تلخ درس عبرت می‌گیرند.

 • فرار ساکنان اسرائیل به سمت اروپا و آمریکا

  فرار ساکنان اسرائیل به سمت اروپا و آمریکا

  ویدئو،

  عبدالباری عطوان، تحلیلگر مشهور و سردبیر روزنامه "رای الیوم": "اسرائیل در رعب و وحشت به سر می برد؛ بیشتر ساکنان اسرائیلی سرزمین های اشغالی تحمل وضعیت موجود را ندارند و به فکر فرار به اروپا و آمریکا هستند!"

 • پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

  پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

  جهان،

  تحلیلگر مشهور جهان عرب در مقاله‌ای ضمن بررسی وضعیت امروز رژیم صهیونیستی به ذکر خاطره ای ناگفته از یاسر عرفات پرداخته است که در آن عرفات به او گفته است فلسطینیان باید از حاکمان فریبکار عرب قطع امید و به تقویت مقاومت از درون فلسطین متکی باشند تا به پیروزی برسند. نکته ای که به گفته این تحلیلگر صحت آن بعد از سال ها به اثبات رسیده است.