• گفتگوی ویدئو کنفرانسی ظریف با همتای چینی

  گفتگوی ویدئو کنفرانسی ظریف با همتای چینی

  گروه سیاسی الف، 

  وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و چین در ادامه رایزنی های مستمر سیاسی دو کشور، امروز بصورت ویدئویی دیدار و در مورد تحولات روابط دوجانبه، تشدید یکجانبه گرایی آمریکا و آخرین وضعیت برجام گفتگو کردند.

 • پیام شفاهی وزیر خارجه چین برای ظریف

  پیام شفاهی وزیر خارجه چین برای ظریف

  گروه جهان الف، 

  وزیر خارجه چین در پیامی شفاهی برای همتای ایرانی خود، بار دیگر بر آمادگی پکن برای تقویت همکاری‌های دوستانه با ایران در همه زمینه‌ها تأکید کرده است.

 • چین: آمریکا عامل اصلی بحران برجام است

  چین: آمریکا عامل اصلی بحران برجام است

  گروه جهان الف، 

  وزیر خارجه چین در دیدار با همتای ایرانی خود ضمن تأکید بر چالش‌های پیش روی برجام تأکید کرد که اقدامات واشنگتن، دلیل ریشه‌ای و اصلی اوضاع پرتنشی است که برای توافق هسته‌ای به وجود آمده است.

 • توئیت چینی ظریف درباره نتایج سفر به پکن

  توئیت چینی ظریف درباره نتایج سفر به پکن

  گروه سیاسی الف، 

  محمدجواد ظریف با اشاره به رایزنی‌هایش با همتای چینی خود در توئیتی نوشت: «با دوست خوبم «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین گفت‌وگوی مفصل و سازنده‌ای داشتم. درباره موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و جهانی دیدگاهی مشترک داریم. یک نقشه راه ۲۵ ساله برای تحکیم شراکت جامع راهبردی و نقش‌آفرینی فعال در ابتکار «یک پهنه، یک راه» پیشنهاد کردم.»

 • ظریف با همتای چینی خود دیدار کرد

  ظریف با همتای چینی خود دیدار کرد

  گروه سیاسی الف، 

  «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر امروز دوشنبه به وقت محلی در پکن با «وانگ یی» وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین دیدار و در خصوص مهمترین مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفت و گو و تبادل نظر کرد.