• فصل صید ماهی در خزر

  فصل صید ماهی در خزر

  گروه عکس الف، 

  صید ماهیان استخوانی دریای خزر در سه استان مازندران، گیلان و گلستان همه ساله از بیستم مهر ماه آغاز می شود و تا اواخر فروردین ماه سال بعد ادامه می یابد. كفال، سفید و كپور مهم ترین ذخیره از ۱۵ گونه ماهیان استخوانی دریای خزر هستند كه همه ساله در دو فصل پاییز و زمستان سفره ایرانی ها را رنگین می كنند و گاهی طعم و مزه ماهی سفید به عنوان برند دریای خزر در قالب سوغاتی شمال به آن سوی مرزها هم می رسد.

 • صید ماهی‌های غول پیکر

  صید ماهی‌های غول پیکر

  گروه عکس الف، 

  در منطقه آمازون صیادان ماهی‌هایی با وزن حدودی ۲۰۰ کیلوگرم و طول ۳ متر صید می‌کنند این گونه آبزی در حال انقراض است.

 • صید ماهی در دریای خزر

  صید ماهی در دریای خزر

  گروه عکس الف، 

  گونه‌های کفال، ماهی سفید و کپور عمده‌ترین ماهیان استخوانی دریای خزر هستند که توسط ماهیگران صید می‌شوند. صیادان مازندرانی تور‌هایی را با ارتفاع هفت تا ۱۰ متر و به طول یک هزار و ۲۰۰ متر به کمک یک قایق به صورت نیم دایره در فاصله مشخصی از ساحل دریا (۱۴ متری عمق دریا) پهن می‌کنند و منتظر انباشته شدن تور از ماهی می‌شوند./ منبع: میزان

 • آغاز صید ماهی استخوانی در دریای خزر

  آغاز صید ماهی استخوانی در دریای خزر

  گروه عکس الف، 

  صید ماهیان استخوانی آغاز شده و صیادان شمال کشور تور خود را برای صید ماهیان به دریای خزر انداخته اند. گونه‌های کفال، ماهی سفید و کپور عمده‌ترین ماهیان استخوانی دریای خزر هستند که توسط ماهیگران صید می‌شود. صیادان مازندرانی تور‌هایی را با ارتفاع هفت تا ۱۰ متر و به طول یک هزار و ۲۰۰ متر به صورت نیم دایره در فاصله مشخصی از ساحل دریا (۱۴ متری عمق دریا) پهن می‌کنند و منتظر انباشته شدن تور از ماهی می‌شوند.

 • نیروی دریایی سپاه ۷ کشتی ترال را متوقف کرد

  نیروی دریایی سپاه ۷ کشتی ترال را متوقف کرد

  گروه سیاسی الف، 

  نیروی دریایی سپاه از توقیف ۷ فروند کشتی صیادی ترال در منطقه جاسک خبر داد.

 • صید ماهی با سم ریزی در تالاب‌های جنوب +عکس

  صید ماهی با سم ریزی در تالاب‌های جنوب +عکس

  گروه اجتماعی الف، 

  حکایت دردناک جان دادن ماهیان در آبگیرهای جنوب کشور تمامی ندارد: ماهیانی که در پی سم‌ریزی سودجویان جان خود را از دست داده و به خوراکی مسموم در سفره هموطنان تبدیل می‌شوند.

 • صید ماهی با برق فشار قوی!

  صید ماهی با برق فشار قوی!

  گروه اقتصادی الف، 

  صد متر کابل می‌آورند به برق فشار قوی وصل می‌کنند و می‌اندازند توی رودخانه‌ای که زایشگاه ماهی‌هاست. وقتی چنین اتفاقی می‌افتد باید بدانیم که هزاران بچه ماهی که دیده نمی‌شوند هم می‌میرند.

 • صید ماهی

  صید ماهی

  گروه عکس الف، 

  یاسر متولد ۱۳۵۳ و اهل روستای می رود شهرستان بهنمیر استان مازندران است. او که راننده تاکسی است در آخر هفته ها به صیادی مشغول است تا کمک خرجی برای زندگی اش باشد.

 • ۲ کشتی با ۲۰ تن صید ماهی ترال توقیف شد

  ۲ کشتی با ۲۰ تن صید ماهی ترال توقیف شد

  گروه اقتصادی الف، 

  فرماندار کنارک (استان سیستان و بلوچستان) گفت: دو شب قبل، صیادان محلی کنارک که برای صید شبانه به دریا رفته بودند، خبر دادند دو کشتی در حال انجام صید ترال هستند که این موضوع از طریق دریابانی پیگیر شد و ۲ کشتی که هر کدام ۱۰ تن صید کرده بودند، توقیف شدند.

 • ماهی‌های توقیف شده صید ترال بین نیازمندان بوشهری توزیع شد

  ماهی‌های توقیف شده صید ترال بین نیازمندان بوشهری توزیع شد

  گروه اقتصادی الف، 

  فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه گفت: ماهی‌های توقیف شده از دو شناوری که در روزهای گذشته به صورت غیرمجاز نسبت به صید ترال در محدوده آب‌های استان بوشهر اقدام کرده بودند، با تحویل به کمیته امداد، بین ایتام و اقشار مستمند جامعه توزیع شد.