• صید ماهیان استخوانی در دریای خزر

  صید ماهیان استخوانی در دریای خزر

  گروه ویدئو الف، 

  صیادان شمال کشور تور خود را برای صید ماهیان استخوانی به دریای خزر انداخته اند. گونه‌های کفال، ماهی سفید و کپور عمده‌ترین ماهیان استخوانی دریای خزر هستند که توسط ماهیگران صید و در بازار عرضه می‌شود.

 • فصل صید ماهی در خزر

  فصل صید ماهی در خزر

  گروه عکس الف، 

  صید ماهیان استخوانی دریای خزر در سه استان مازندران، گیلان و گلستان همه ساله از بیستم مهر ماه آغاز می شود و تا اواخر فروردین ماه سال بعد ادامه می یابد. كفال، سفید و كپور مهم ترین ذخیره از ۱۵ گونه ماهیان استخوانی دریای خزر هستند كه همه ساله در دو فصل پاییز و زمستان سفره ایرانی ها را رنگین می كنند و گاهی طعم و مزه ماهی سفید به عنوان برند دریای خزر در قالب سوغاتی شمال به آن سوی مرزها هم می رسد.

 • صید ماهی‌های غول پیکر

  صید ماهی‌های غول پیکر

  گروه عکس الف، 

  در منطقه آمازون صیادان ماهی‌هایی با وزن حدودی ۲۰۰ کیلوگرم و طول ۳ متر صید می‌کنند این گونه آبزی در حال انقراض است.

 • صید ماهی در دریای خزر

  صید ماهی در دریای خزر

  گروه عکس الف، 

  گونه‌های کفال، ماهی سفید و کپور عمده‌ترین ماهیان استخوانی دریای خزر هستند که توسط ماهیگران صید می‌شوند. صیادان مازندرانی تور‌هایی را با ارتفاع هفت تا ۱۰ متر و به طول یک هزار و ۲۰۰ متر به کمک یک قایق به صورت نیم دایره در فاصله مشخصی از ساحل دریا (۱۴ متری عمق دریا) پهن می‌کنند و منتظر انباشته شدن تور از ماهی می‌شوند./ منبع: میزان

 • آغاز صید ماهی استخوانی در دریای خزر

  آغاز صید ماهی استخوانی در دریای خزر

  گروه عکس الف، 

  صید ماهیان استخوانی آغاز شده و صیادان شمال کشور تور خود را برای صید ماهیان به دریای خزر انداخته اند. گونه‌های کفال، ماهی سفید و کپور عمده‌ترین ماهیان استخوانی دریای خزر هستند که توسط ماهیگران صید می‌شود. صیادان مازندرانی تور‌هایی را با ارتفاع هفت تا ۱۰ متر و به طول یک هزار و ۲۰۰ متر به صورت نیم دایره در فاصله مشخصی از ساحل دریا (۱۴ متری عمق دریا) پهن می‌کنند و منتظر انباشته شدن تور از ماهی می‌شوند.

 • نیروی دریایی سپاه ۷ کشتی ترال را متوقف کرد

  نیروی دریایی سپاه ۷ کشتی ترال را متوقف کرد

  گروه سیاسی الف، 

  نیروی دریایی سپاه از توقیف ۷ فروند کشتی صیادی ترال در منطقه جاسک خبر داد.

 • صید ماهی با سم ریزی در تالاب‌های جنوب +عکس

  صید ماهی با سم ریزی در تالاب‌های جنوب +عکس

  گروه اجتماعی الف، 

  حکایت دردناک جان دادن ماهیان در آبگیرهای جنوب کشور تمامی ندارد: ماهیانی که در پی سم‌ریزی سودجویان جان خود را از دست داده و به خوراکی مسموم در سفره هموطنان تبدیل می‌شوند.