• اندروید ۱۰ منتشر شد

  اندروید ۱۰ منتشر شد

  گروه فناوری الف، 

  سیستم عامل اندروید ۱۰ منتشر شده است و از امروز در موبایل های شرکت گوگل عرضه می شود. البته برخی ویژگی های آن هم اکنون فعال نیستند.

 • جهرمی: نرم‌افزارهای بین‌المللی بر روی اندروید ایرانی قابل نصب است

  جهرمی: نرم‌افزارهای بین‌المللی بر روی اندروید ایرانی قابل نصب است

  گروه اجتماعی الف، 

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نه تنها تمام نرم افزارهای بین‌المللی بر روی اندروید ایرانی قابل نصب است بلکه دیگران نیز قادر به دستکاری گوشی و حذف نرم افزارها از گوشی ایرانی‌ها نیستند.

 • اندروید ایرانی، مردم را جذب می‌کند؟

  اندروید ایرانی، مردم را جذب می‌کند؟

  گروه فناوری الف، 

  گفته می‌شود حدود ۵۰۰ نمونه از یك گوشی ایرانی كه مجهز به سیستم‌عامل اندروید ایرانی است از سوی یك شركت داخلی به سفارش وزارت ارتباطات ساخته شده است، باید دید كه این تصمیم چقدر با اقبال مواجه خواهد شد.

 • توضیحات آذری‌جهرمی درباره طراحی اندروید داخلی

  توضیحات آذری‌جهرمی درباره طراحی اندروید داخلی

  گروه فناوری الف، 

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از طراحی و ارائه سیستم عامل اندروید ایرانی خبر داده بود، که این موضوع با واکنش کاربران فضای مجازی روبه‌رو شد. به همین جهت وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرام خود توضیحات تکمیلی را ارائه داد.

 • سیستم‌عامل هوآوی ۷۰۰میلیون کاربران اندروید را جذب می‌کند

  سیستم‌عامل هوآوی ۷۰۰میلیون کاربران اندروید را جذب می‌کند

  مهتاب جهاندار، گروه فناوری الف، 

  شرکت گوگل پس از اعلام تحریم ایالات متحده برای شرکت هوآوی، خبر از توقف اعطای مجوز اندروید به گوشی های هوشمند این شرکت را داد. موضوعی که دیگر شرکت های امریکایی را برآن داشت تا از همکاری با هوآوی دست بکشند.

 • چگونه از هک شدن گوشی جلوگیری کنیم؟

  چگونه از هک شدن گوشی جلوگیری کنیم؟

  گروه فناوری الف، 

  اندروید نسبت به بقیه سیستم‌های عامل‌ تلفن همراه کاربردهای بسیاری دارد؛ مخصوصاً میان کاربران ایرانی. در عین حال یکی از آسیب پذیرترین سیستم عاملها هم هست و هکرها به راحتی می‌توانند آن را هدف قرار دهند. به همین دلیل بسیاری از کاربران نگران هک شدن دستگاه‌های اندرویدی و از دست دادن اطلاعات مهم‌شان هستند.

 • هواوی با اندروید خداحافظی می‌کند

  هواوی با اندروید خداحافظی می‌کند

  گروه فناوری الف، 

  با توجه به آنکه شرکت چینی هواوی روز پنج شنبه در فهرست سیاه تجارت با آمریکا قرار گرفت، حالا گوگل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که قصد دارد ادامه همکاری و فعالیت خود را با این غول تکنولوژی بزرگ خاتمه بخشد.

 • مهم‌ترین ویژگی نسخه جدید اندروید چیست؟

  مهم‌ترین ویژگی نسخه جدید اندروید چیست؟

  گروه فناوری الف، 

  بدون شک از مهم‌ترین قابلیت‌های نسخه جدید سیستم عامل اندروید می‌توان به پشتیبانی از شبکه ۵G و گوشی‌های هوشمند تاشو و انعطاف پذیر اشاره کرد.