• آتش سوزی و انفجار تانکر حامل سوخت مازوت

  آتش سوزی و انفجار تانکر حامل سوخت مازوت

  گروه عکس الف،

  یک دستگاه تانکر حامل سوخت مازوت شامگاه شنبه در نزدیکی شهر حسین آباد سنندج (کردستان) دچار حریق شد که در پی این حادثه تا کنون ۲ نفر فوت و ۶ نفر مصدوم شده اند، این آتش سوزی به تعدادی از منازل و خودروهای شخصی نیز خسارت جدی وارد کرده است.

 • سوخت مازوت مصرفی نیروگاه های کشور تا سال آینده سولفورزدایی شود

  معاون رییس جمهوری : سوخت مازوت مصرفی نیروگاه های کشور تا سال آینده سولفورزدایی شود

  گروه اقتصادی الف،

  معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به اینکه پنج نیروگاه تولید برق کشور به علت استفاده از سوخت مازوت پلمب شده اند، گفت: سوخت مازوت مصرفی نیروگاه های کشور باید تا سال آینده سولفورزدایی شود.

 • آلودگی هوا را گردن نمی‌گیرند

  آلودگی هوا را گردن نمی‌گیرند

  گروه اقتصادی الف،

  سطح آلودگی در هوای کلانشهرهای ایران دوباره اوج گرفته است. هرچند نفس شهروندان به تنگ آمده اما هیچ مقام مسئولی تصمیمی جدی نمی‌گیرند، گویا به روال گذشته همه به امید باران و باد نشسته‌اند.

 • مخازن مازوت در تهران پلمب است/ تشدید پایش‌ صنایع و نیروگاه‌ها

  مخازن مازوت در تهران پلمب است/ تشدید پایش‌ صنایع و نیروگاه‌ها

  گروه اجتماعی الف،

  در پی آغاز زودهنگام آلودگی هوا در فصل سرد و وجود نگرانی‌هایی از مصرف مازوت در نیروگاه‌ها و صنایع تهران معاون محیط زیست استان تهران می‌گوید: مخازن مازوت این واحدها در تهران پلمب است اما آیا صرف خودداری از مصرف این سوخت باعث کاهش آلودگی ناشی از منابع ثابت می‌شد؟

 • تایید «مازوت‌سوزی» در سه کلانشهر

  تایید «مازوت‌سوزی» در سه کلانشهر

  گروه اجتماعی الف،

  با شنیده شدن زمزمه‌های مصرف دوباره مازوت در برخی کلانشهرها زنگ خطر تشدید آلودگی هوا به صدا درآمده است. معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط‌ زیست مازوت‌سوزی در شهرهایی مانند تبریز، مشهد و همدان را تایید می‌کند.

 • به‌هیچ وجه اجازه مصرف «مازوت» را در تهران نخواهیم داد

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران:به‌هیچ وجه اجازه مصرف «مازوت» را در تهران نخواهیم داد

  گروه اجتماعی الف،

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: برنامه چهار ماهه ویژه‌ای برای پایش و کنترل آلودگی هوا در فصل سرما پیش‌بینی شده که شامل یک برنامه اجرایی نظارتی و اقدامات فرهنگی و اطلاع‌رسانی است که از ابتدای آبان ماه اجرا می‌شود.

 • تصمیمی برای مصرف مازوت در نیروگاه‌های تهران گرفته نشده است

  معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران:تصمیمی برای مصرف مازوت در نیروگاه‌های تهران گرفته نشده است

  گروه اقتصادی الف،

  درپی انتشار اخباری مبنی بر ارسال حداکثری سوخت مایع به نیروگاه‌ها با اولویت منطقه شمال شرق، استفاده حداکثری از نفت کوره در نیروگاه‌ها و مدیریت تأمین گاز، نگرانی‌ها بابت استفاده از مازوت در نیروگاه‌ها طی زمستان افزایش یافته است. معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران می‌گوید: تاکنون هیچ مکاتبه‌ای با ما نشده یا تصمیمی دال بر احتمال مصرف مازوت در نیروگاه‌های استان تهران طی زمستان گرفته نشده است.