• تغییرات سفر به عتبات پس از ۲۰ ماه وقفه/ اعزام کاروان‌های زیارتی از کِی آغاز می‌شود؟

  تغییرات سفر به عتبات پس از ۲۰ ماه وقفه/ اعزام کاروان‌های زیارتی از کِی آغاز می‌شود؟

  گروه فرهنگی الف،

  رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به شیوه جدید سفر رسمی به عتبات گفت: ویترینی از چگونگی ارائه خدمات‌رسانی به زائران در عراق به نمایش گذاشته می‌شود و افراد با هر سلیقه و توان مالی می‌توانند نحوه خدمات را انتخاب کنند.

 • سفر رسمی عتبات چرا برقرار نمی‌شود؟

  سفر رسمی عتبات چرا برقرار نمی‌شود؟

  گروه فرهنگی الف،

  با وجود وعده مسؤولان برای برقراری سفرهای زیارتی به عتبات بعد از ماه صفر، همچنان خبری از برقراری اعزام زائران در قالب کاروان‌های حج و زیارت نیست و برخی عاشقان حسینی برای زیارت عتبات با کاروان‌های غیرمجاز همراه می‌شوند.

 • سفر به عتبات در دهه اول محرم/ لغو ویزا اعزام به کربلا را تسهیل می‌کند؟

  سفر به عتبات در دهه اول محرم/ لغو ویزا اعزام به کربلا را تسهیل می‌کند؟

  در حالی که کم‌تر از یک هفته تا ماه محرم مانده، مسؤولان با توجه به شرایط موجود اطلاعی از زمان برقراری سفر به عتبات ندارند. با این وجود کاروان‌های غیرمجاز و حتی برخی موکب‌ها با تبلیغات گسترده در حال جذب زائر برای دهه اول محرم هستند.

 • آزمایش کرونا از زائران ایرانی در فرودگاه بغداد و نجف لغو شد + سند

  آزمایش کرونا از زائران ایرانی در فرودگاه بغداد و نجف لغو شد + سند

  در روزهای گذشته طرف عراقی برای ورود زائران خارجی به این کشور قرار بود ۶۰ هزار دینار بابت تست کرونا در فرودگاه بغداد و نجف اخذ کند که با رایزنی مسؤولان، اتباع ایرانی از پرداخت این هزینه و انجام آزمایش کرونا در فرودگاه معاف شدند.

 • اعزام زائران به کربلا در عرفه با مخالفت ستاد کرونا منتفی شد

  اعزام زائران به کربلا در عرفه با مخالفت ستاد کرونا منتفی شد

  فرهنگی،

  با توجه به آمادگی سازمان حج و زیارت برقراری سفر به عتبات، وزارت ارشاد از رئیس جمهور خواست تا وضعیت سفر به عتبات را بررسی کنند که ستاد کرونا باز هم با ازسرگیری سفر به عتبات مخالفت کرد و در تیرماه هم هیچ اعزامی صورت نمی‌گیرد.

 • سفر به عتبات عالیات از سر گرفته می‌شود

  سفر به عتبات عالیات از سر گرفته می‌شود

  سیاسی،

  سخنگوی وزارت امور خارجه خبر داد که سفر به «عتبات عالیات» به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سر گرفته می شود.

 • موافقت وزیر بهداشت با برقراری سفر به عتبات

  موافقت وزیر بهداشت با برقراری سفر به عتبات

  فرهنگی،

  رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به موافقت کلی وزیر بهداشت با اعزام زائران به عتبات به صورت محدود و براساس پروتکل‌های بهداشتی، گفت: مذاکرات برای ازسرگیری اعزام‌ها در کمیسیون مشترک ایران و عراق نیز صورت گرفته است.

 • احتمال از سرگیری سفر به عتبات در هفته‌های آینده

  احتمال از سرگیری سفر به عتبات در هفته‌های آینده

  فرهنگی،

  سفر به عتبات به دلیل شیوع کرونا متوقف شده است، اما به نظر می‌رسد با موافقت ستاد مبارزه با کرونا ,و مسؤولان عراقی، سفرهای زیارتی به کربلا در هفته‌های آینده از سر گرفته می‌شود.

 • استقبال عراق برای ازسرگیری سفر به عتبات

  استقبال عراق برای ازسرگیری سفر به عتبات

  اجتماعی،

  در دیدار سفیر عراق در تهران با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، طرفین از آغاز مجدد سفرهای زیارتی در قالب توافق مسئولان ذی ربط دو کشور استقبال کردند.