• واکنش قائم مقام وزیر علوم به خبر احتمال آزادی دکتر سلیمانی

  واکنش قائم مقام وزیر علوم به خبر احتمال آزادی دکتر سلیمانی

  گروه اجتماعی الف، 

  پیرو مطرح شدن اخباری در رسانه‌ها مبنی بر احتمال آزادی دکتر سلیمانی دانشمند ایرانی دربند آمریکا، قائم مقام امور بین‌الملل وزیر علوم با تاکید بر اینکه خبر مطمئنی از آزادی دکتر سلیمانی دریافت نکردیم،‌ گفت: اگر در این زمینه خبر جدیدی دریافت کنیم به صورت عمومی اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا به اختلال بینایی دچار شد

  دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا به اختلال بینایی دچار شد

  گروه اجتماعی الف، 

  برادر دانشمند ایرانی زندانی‌شده در آمریکا گفت: ۴۸ ساعت قبل حافظ منافع به همراه یکی از وکلا برای رساندن دارو با استاد سلیمانی دیدار کردند اما ماموران آمریکایی اجازه انتقال دارو را ندادند، این در حالی است که دانشمند ایرانی اختلال بینایی هم پیدا کرده است.

 • وزیر علوم: آمریکا شرطی برای آزادی دکتر سلیمانی ندارد

  وزیر علوم: آمریکا شرطی برای آزادی دکتر سلیمانی ندارد

  گروه اجتماعی الف، 

  وزیر علوم در ارتباط با آخرین وضعیت دانشمند ایرانی بازداشت شده در امریکا گفت: امریکا هیچ شرطی برای آزادی دکتر سلیمانی ندارد.

 • آخرین وضعیت دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا

  آخرین وضعیت دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا

  گروه سیاسی الف، 

  برادر دانشمند ایرانی زندانی شده در آمریکا گفت: هفت سال پیش که مسعود سلیمانی برای یک پروژه تحقیقاتی به کالیفرنیا سفر کرد پیشنهادات بسیار خوبی برای همکاری داشت که با آن‌ها موافقت نکرد، با شناختی که از وی دارم حتی اگر در زندان بپوسد همکاری با ایالات متحده را قبول نخواهد کرد.

 • ادامه سکوت‌ها در قبال ۱۱ ماه بازداشت بی‌دلیل دانشمند ایرانی در آمریکا

  ادامه سکوت‌ها در قبال ۱۱ ماه بازداشت بی‌دلیل دانشمند ایرانی در آمریکا

  گروه سیاسی الف، 

  تعداد ایرانیانی که در زندان‌های خارج از کشور دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند و اسامی آن‌ها در کنسولگری‌های ایران در خارج از کشور به‌صورت رسمی ثبت شده، سه‌هزار و ۱۳۱ نفر است. این آماری است که دو سال پیش رسانه‌های معتبر داخلی منتشر کردند.

 • توضیحات وزیر علوم درباره دانشمند زندانی در آمریکا

  توضیحات وزیر علوم درباره دانشمند زندانی در آمریکا

  گروه اجتماعی الف، 

  وزیر علوم با تاکید بر اینکه برای آزادی دکتر سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکایی‌ها کار سختی در پیش داریم،‌ گفت: وزارت علوم به دلیل عدم دسترسی به این دانشمند،‌ وضعیت پیگیری را به وزارت امور خارجه محول کرده است.