• مراسم چهلمین روز درگذشت حجّت‌الاسلام آژینی جمعه برگزار می‌شود
 • ناجا: ۱.۷ میلیون زائر اربعین به خاک ایران بازگشتند

  ناجا: ۱.۷ میلیون زائر اربعین به خاک ایران بازگشتند

  گروه اقتصادی الف، 

  معاون عملیات ناجا با بیان اینکه تعداد زائرانی که به ایران بازگشتند از مرز یک میلیون و ۷۵۰هزار نفر نیز عبور کرده است، گفت: پیش بینی می شود پیک ازدحام تردد درمرزهای کشور از عصر جمعه تشدید شود.

 • بازگشت ۱.۵میلیون زائر اربعین به کشور

  بازگشت ۱.۵میلیون زائر اربعین به کشور

  گروه اجتماعی الف، 

  معاون عملیات ناجا با اشاره به اینکه حجم زیادی از زائران در میدان اربعین پایانه مهران هستند، گفت: در پایانه برکت اتوبوس به اندازه کافی وجود دارد و زائران در حال بازگشت به استان‌های خود هستند.

 • نخستین زائر اربعین چه کسی بود؟

  نخستین زائر اربعین چه کسی بود؟

  گروه فرهنگی الف، 

  بسیاری از ما شنیده‌ایم، جابربن عبدالله انصاری صحابی رسول خدا(ص) که از مدینه به قصد زیارت قبر اباعبدالله الحسین(ع) و یاران فداکارش حرکت کرده بود، بیستم ماه صفر به کربلا رسید و اول کسی بود که امام(ع) را زیارت کرد. این روز مصادف با چهلمین روز واقعه عاشورا و شهادت اباعبدالله الحسین(ع) و اصحاب و نزدیکانش بود که دلیرانه تسلیم شهادت شدند.

 • خروج ۲ میلیون زائر اربعین از کشور

  خروج ۲ میلیون زائر اربعین از کشور

  گروه اجتماعی الف، 

  دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به خروج ۲ میلیون زائر اربعین حسینی از کشور گفت: تاکنون بیش از ۷۵۰ هزار نفر از زائران به کشور بازگشته‌اند.

 • ثبت حضور ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار زائر اربعین در سامانه «سماح»

  ثبت حضور ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار زائر اربعین در سامانه «سماح»

  گروه فرهنگی الف، 

  امسال تمامی حوزه‌های حمل ونقلی از جمله جاده‌ای، هوایی و ریلی تمامی ظرفیت‌های خود را نسبت به سال گذشته به کار گرفته‌اند، تا اربعین امسال با شکوه‌تر از سال گذشته برگزار شود.

 • خروج ۴۵۰ هزار زائر اربعین از مرزهای سه‌گانه

  خروج ۴۵۰ هزار زائر اربعین از مرزهای سه‌گانه

  گروه اجتماعی الف، 

  مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری با بیان اینکه ۴۵۰ هزار نفر از زوار اربعین از مرزها خارج شده و به سمت مقاصد زیارتی در کشور عراق در حال حرکت هستند، گفت: تا دیروز ۱۰۰ هزار نفر از زائران زیارت خود را انجام دادند و به کشور برگشتند.

 • ۴۰ هزار زائر اربعین از مرز میرجاوه وارد ایران شده‌اند

  ۴۰ هزار زائر اربعین از مرز میرجاوه وارد ایران شده‌اند

  گروه اجتماعی الف، 

  فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بابیان اینکه ۴۰ هزار زائر اربعین تا کنون از مرز میرجاوه وارد خاک ایران شده‌اند، گفت: این میزان زائر نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 • برنامه‌ریزی دولت برای سه میلیون زائر اربعین

  برنامه‌ریزی دولت برای سه میلیون زائر اربعین

  گروه اجتماعی الف، 

  وزیر کشور درباره تمهیدات دولت برای برگزاری مراسم اربعین گفت: با توجه به بازگشایی مرز خسروی و حذف روادید برای ۳ میلیون نفر زائر اربعین درحال برنامه‌ریزی هستیم و برای تعداد بیشتری زائر هم دولت آمادگی لازم را دارد.