• انتقاد روزنامه جوان از مجری صداوسیما

  انتقاد روزنامه جوان از مجری صداوسیما

  گروه فرهنگی الف، 

  «در برنامه شبکه سوم به جای به رخ کشیدن افتخارات دایی و بیان این که رکوردی از خودش به جا گذاشته که یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال دنیا هنوز به آن نرسیده، شروع می‌کنیم با تمسخرآمیز‌ترین ادبیات به توهین به دایی و به او پیشنهاد می‌کنیم که بیاید شناسنامه اش را کوچک کند و باز هم برای ایران گل بزند تا رونالدو رکوردش را نزند.»

 • روزنامه اصولگرا: با بدحجاب‌ها، دوستانه برخورد کنید

  روزنامه اصولگرا: با بدحجاب‌ها، دوستانه برخورد کنید

  گروه فرهنگی الف، 

  انجام امر به معروف در فضایی دوستانه و حتی‌الامکان به صورتی غیرمستقیم، واقعیت دیگری است که باید در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.

 • پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

  پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

  گروه سیاسی الف، 

  به گزارش‌ الف دکتر عبدالله گنجی در پاسخ به ادعاهای محمدرضا خاتمی مبنی بر تقلب 8 میلیونی در انتخابات 88 طی نامه‌ای به وی ادعاهای او را مورد نقد قرار داد متن کامل نامه به شرح زیر است :

 • آیا مصر و پاکستانِ هم‌پیمان امریکا امروز از ایران توسعه یافته‌ترند؟

  آیا مصر و پاکستانِ هم‌پیمان امریکا امروز از ایران توسعه یافته‌ترند؟

  گروه سیاسی الف، 

  آمریکا از زمان فروپاشی رقیب قدرتمند شرقی خود تاکنون چهار الگو را درباره کشور‌هایی که بیشترین اختلاف یا اشتراک را داشته به کار گرفته است که هر چهار الگو می‌تواند مسیر پنجمی را به روی ما بگشاید.

 • پرسشهای مدیر مسئول روزنامه جوان از سرلشکر صفوی

  پرسشهای مدیر مسئول روزنامه جوان از سرلشکر صفوی

  گروه سیاسی الف، 

  دکتر عبدالله گنجی در پی اظهارات اخیر سرلشکر رحیم صفوی درخصوص سیاست ادغام ارتش و سپاه در زمان امام خمینی(ره) نامه‌ای را منتشر کرد. مدیر مسئول روزنامه جوان اظهارات سرلشکر صوفی را موجب شبهه خوانده و با اشاره به برخی تناقضات و ابهامات تاریخی در مصاحبه، از ایشان خواسته است: «درباره اظهارات خود ابهام‌زدایی و شفاف‌سازی فرمایید.» 

 • امام (ره) مانع اصلی انحراف انقلاب اسلامی

  امام (ره) مانع اصلی انحراف انقلاب اسلامی

  گروه سیاسی الف، 

  امام با صراحت مسیر انقلاب اسلامی را «مسیر مبارزه» اعلام و در این مسیر عقده وصال «رفاه و مبارزه» را غیر ممکن و کوبیدن آب در هاون اعلام کردند، اما برخی نتوانستند خود را انطباق دهند و غرق در دنیا شدند و در عین طلبکاری به چالش با نظام پرداختند.

 • بر ماست که مستوره شویم یا اسطوره بمانیم

  بر ماست که مستوره شویم یا اسطوره بمانیم

  گروه سیاسی الف، 

  این روزها، هم رسانه‌های فارسی زبان وابسته و هم برخی‌ها در داخل مدام از جنگ می‌گویند، در حالی که در اتاق‌های دربسته نشسته‌اند و نسکافه می‌خورند و با آنکه خشاب یک اسلحه را نیز نمی‌توانند جا بیندازند، درباره جنگ نظریه‌پردازی می‌کنند.

 • آیا ۹۸ سال شکست تاریخی دشمن است؟

  آیا ۹۸ سال شکست تاریخی دشمن است؟

  گروه سیاسی الف، 

  اقدامات احمقانه ترامپ در خصوص پایتختی بیت‌المقدس برای صهیونیست‌ها، جولان اشغالی، قتل خاشقچی، خروج از معاهدات بین‌المللی و مواجهه غیرمنطقی با برجام و سپاه، اپوزیسیون شناسنامه‌دار را نیز منفعل و بی‌خاصیت کرده است.

 • انتقاد تند روزنامه جوان از یک مسابقه تلویزیونی/ صداوسیما واقعا دانشگاه است؟

  انتقاد تند روزنامه جوان از یک مسابقه تلویزیونی/ صداوسیما واقعا دانشگاه است؟

  گروه فرهنگی الف، 

  اینکه دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف به عنوان مهم‌ترین دانشگاه کشور ده‌ها روز خود را در معرض پاسخگویی به سوالات سطحی برنده باش قرار می‌دهند خبر خوبی نیست.

 • روزنامه جوان: انتخاب فاطمه معتمدآریا برای تجلیل نوعی دهن‌کجی به انقلاب محسوب می‌شود

  روزنامه جوان: انتخاب فاطمه معتمدآریا برای تجلیل نوعی دهن‌کجی به انقلاب محسوب می‌شود

  گروه فرهنگی الف، 

  حاشیه‌های شب افتتاحیه می‌توانست با کمی دقت و دلسوزی اتفاق نیفتد. انتخاب فاطمه معتمدآریا برای تجلیل از او در ۴۰ سالگی انقلاب نوعی دهن‌کجی به انقلاب محسوب می‌شود.