• توضیحات ایران‌خودرو درباره تصاویر خودروهای پارک شده

  توضیحات ایران‌خودرو درباره تصاویر خودروهای پارک شده

  گروه اقتصادی الف، 

  مدیر عامل سایت ایران خودرو مازندران (خزر) درپی انتشار تصاویر پارکینک این سایت تولیدی در برخی از سایت ها و شبکه های اجتماعی گفت: روزانه ۱۴۰ دستگاه خودرو در این سایت تولید می شود و این آمار بیانگر اقدامات انجام شده در راستای بهبود روند تولید و تامین است.

 • دپوی خودرو‌های ایران خودرو در بابل؟ + توضیحات ایران خودرو

  دپوی خودرو‌های ایران خودرو در بابل؟ + توضیحات ایران خودرو

  گروه عکس الف، 

  صداوسیما نوشت: «در حالی که بیش از یک ماه از انتشار تصاویر دپوی خودروهای صفر در زمین‌های اطراف کارخانه ایران خودرو در بابل می‌گذرد، همچنان بر تعداد این خودروها افزوده می‌شود.» در همین زمینه مدیرعامل سایت ایران‌خودرو مازندران در پی انتشار این تصاویر، با رد شائبه احتکار گفت: روزانه ۱۴۰ دستگاه خودرو در این سایت تولید می‌شود و این آمار بیانگر اقدامات انجام شده در راستای بهبود روند تولید و تامین است.

 • آخرین خبر از خودروهای دپو شده

  آخرین خبر از خودروهای دپو شده

  گروه اقتصادی الف، 

  معاون فنی گمرک ایران با اعلام این که هنوز تصمیمی در رابطه با تمدید زمان ترخیص خودروهای دپو شده اتخاذ و ابلاغ نشده است، گفت که ۱۱۴۸ دستگاهی که نیاز به تمدید زمان دارند، عمدتا فاقد ثبت سفارش هستند و تا وقتی در مورد آنها اقدامی نشود عملا اتفاق خاصی در ترخیص این خودروها نمی‌افتد.

 • دلیل دپوی خودروها در پارکینگ خودروسازی‌ها چیست؟

  دلیل دپوی خودروها در پارکینگ خودروسازی‌ها چیست؟

  گروه اقتصادی الف، 

  مدرس خیابانی گفت: هماهنگی‌های خوبی برای تامین قطعات مورد نیازخودروهای ناقص با گمرک انجام شد تا حجم خودروهای دپو در پارکینگ‌ها کم شود.  

 • انتقاد پارسایی از دپوی خودرو در پارکینگ‌های خودروسازان

  انتقاد پارسایی از دپوی خودرو در پارکینگ‌های خودروسازان

  گروه اقتصادی الف، 

  سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس بر ضرورت تعیین تکلیف پارکینگ‌های خودروسازان تاکید کرد.

 • ۳۸۷ خودروی صفر کیلومتر در تهران کشف شد

  ۳۸۷ خودروی صفر کیلومتر در تهران کشف شد

  گروه اقتصادی الف، 

  سرپرست معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران از کشف ۳۸۷ خودروی صفر کیلومتر در سه پارکینگ خبر داد و در زمینه نظارت بر قیمت‌گذاری‌هایی که اخیرا انجام شده، گفت که دستگاه‌های نظارتی منتظر ابلاغ آیین‌نامه قیمت‌ها هستند.

 • «دپوی ۳۰۰۰۰ خودرو» توسط خودروسازان «احتکار» نیست؟ + تصاویر

  «دپوی ۳۰۰۰۰ خودرو» توسط خودروسازان «احتکار» نیست؟ + تصاویر

  گروه اقتصادی الف، 

  در حالی که مسئولان مختلف در روزهای اخیر اعلام کرده‌اند نگهداری خودروی بدون پلاک، مصداق احتکار است، این سؤال جدی افکار عمومی بی‌پاسخ مانده که آیا "دپو ۳۰۰۰۰ خودرو" توسط خودروسازان مصداق روشن "احتکار" نیست؟!

 • دپوی خودروها به پایان می رسد؟

  دپوی خودروها به پایان می رسد؟

  گروه اقتصادی الف، 

  حدود ۱۰ روز از مهلت ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک باقی مانده و این در حالی است که عملا تغییر قابل توجهی در جریان مصوبه جدید رخ نداده است؛ به طوریکه ۱۰۰۰دستگاهی که اکنون ترخیص شده همان خودروهایی هستند که در دور قبل تمام مراحل خروج را پشت سر گذاشته و تنها برای پایان زمان در گمرک باقی مانده بودند.

 • جزئیات خودروهای دپو شده در گمرک

  جزئیات خودروهای دپو شده در گمرک

  گروه اقتصادی الف، 

  در بین حدود ۵۱۰۰ خودروی دپو شده در گمرک خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی و یا خودروهایی که پرونده قضائی داشتند، اما برایشان دادنامه ترخیص صادر شده است، دیده می‌شوند.

 • بلاتکلیفی ۵۰۰۰ خودروی دپو شده

  بلاتکلیفی ۵۰۰۰ خودروی دپو شده

  گروه اقتصادی الف، 

  حدود ۵۰۰۰ دستگاه از خودروهای دپو شده در گمرک هنوز ترخیص نشده و با وجود توافقی که برای ۱۰۴۸ دستگاه از آنها انجام شد و وزارت صمت هم دستور ترخیص آنها را داد، ترخیص متوقف مانده و هیات دولت هنوز درباره تعیین وضعیت آنها تصمیمی نگرفته است. در این میان خریداران این خودروها که اغلب مردم هستند، بلاتکلیف مانده‌اند.

 • چند خودروی دپو شده ترخیص نشده است؟

  چند خودروی دپو شده ترخیص نشده است؟

  گروه اقتصادی الف، 

  با وجود توافق بین دستگاه‌های ذیربط برای ترخیص ۱۰۴۸ خودروی دارای پروانه گمرکی، هنوز ترخیص آنها انجام نشده است.

 • دستور ترخیص ۱۰۴۸ خودروی دپو شده صادر شد

  دستور ترخیص ۱۰۴۸ خودروی دپو شده صادر شد

  گروه اقتصادی الف، 

  بعد از رایزنی‌های انجام شده برای ترخیص خودروهای دپو شده، سرانجام وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور ترخیص ۱۰۴۸ خودروی پروانه شده مانده در گمرک را صادر کرد.

 • چه سرنوشتی در انتظار خودروهای دپو شده است؟

  چه سرنوشتی در انتظار خودروهای دپو شده است؟

  گروه اقتصادی الف، 

  مدتی از پایان زمان تعیین شده برای ترخیص خودروهای دپو شده گذشت و هیچ تصمیمی در رابطه با آنها اتخاذ نشد تا اینکه گمرک اعلام کرده اینک خودروها در آستانه متروکه شدن قرار دارند. در این حالت بعید نیست که این خودروها دیگر به دست صاحبانشان نرسند.