• درآمد میلیونی پزشکان عاملی برای نصب نکردن کارتخوان/ میوه­‌فروشی هم دستگاه کارتخوان دارد اما پزشکان نه!

  درآمد میلیونی پزشکان عاملی برای نصب نکردن کارتخوان/ میوه­‌فروشی هم دستگاه کارتخوان دارد اما پزشکان نه!

  گروه اقتصادی الف، 

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه متاسفانه پزشکان تمایلی به مشخص شدن تراکنش‌های مالی خود ندارند گفت: عدم استفاده پزشکان از کارت خوان به دلیل درآمد چند ده میلیونی آن‌ها در روز است.

 • چه تعداد کارتخوان‌ فعال در کشور وجود دارد؟

  چه تعداد کارتخوان‌ فعال در کشور وجود دارد؟

  گروه اقتصادی الف، 

  جدیدترین گزارش منتشره از سوی شبکه الکترونیکی پرداخت کارت نشان می‌دهد که تعداد کارتخوان‌های فعال سیستمی و دارای تراکنش در آبان ماه با رشد نسبت به مهر به ۷ میلیون و ۸۳۰ هزار دستگاه رسیده است.

 • دستگاه کارتخوان برای سلامتی ضرر داره!

  دستگاه کارتخوان برای سلامتی ضرر داره!

  گروه اجتماعی الف، 

  پس از کش و قوس های فراوان برای نصب دستگاه کارتخوان در مطب پزشکان، تاکنون تنها ۵۰ درصد از آنها به دستگاه کارتخوان متصل شده‌اند. این موضوع سوژه کارتونی از طراوت نیکی شد.

 • آماری وحشتناک از رسید کارتخوان‌های بانکی

  آماری وحشتناک از رسید کارتخوان‌های بانکی

  گروه اقتصادی الف، 

  یک کارشناس بانکداری الکترونیک با بیان اینکه ۹۰‌درصد مردم از عابر بانک‌ها رسید دریافت می‌کنند، می‌گوید: کشور‌های اروپای شرقی کمترین میزان مصرف رسید‌های بانکی را دارند، اما در ایران می‌توان ادعا کرد که در ۹۰‌درصد تراکنش‌هایی که از طریق عابر بانک‌ها صورت می‌گیرد، رسید کاغذی صادر می‌شود.

 • حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟

  حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟

  گروه اقتصادی الف، 

  حجم بالای فرار مالیاتی صاحبان حرف پزشکی و مقاومت‌ها و حساسیت‌های عجیب این صنف به نصب دستگاه کارتخوان که ناشی از تعارض منافع جامعه پزشکی با منافع مردم است، هر روز ابعاد تازه‌ای پیدا می کند.

 • فرصت ۶ ماهه برای سامان دهی ۷ میلیون کارت خوان بی هویت
 • ناتوانی ۳۰ ساله دولت‌ها از مالیات‌ستانی؛ «دولتی بودن» یا «بی‌دولتی»؟ مساله این است...

  ناتوانی ۳۰ ساله دولت‌ها از مالیات‌ستانی؛ «دولتی بودن» یا «بی‌دولتی»؟ مساله این است...

  فرارهای مالیاتی چند ده هزار میلیارد تومانی در سال و سر باز زدن عجیب برخی اصناف پرنفوذ جامعه از ایجاد شفافیت در این موضوع همزمان با ناتوانی دولت‌های مختلف طی ۳ دهه گذشته در مالیات ستانی، این پرسش را در مباحث اقتصاد سیاسی ایران مطرح کرده است که آیا مشکل اقتصاد ایران چنانکه مشهور است فقط ناشی از «دولتی بودن» است یا در بسیاری از زمینه‌ها مشکلات اساسا ناشی از «بی‌دولتی» آشکار و «ضعف حکمرانی» است؟

 • هشدار پلیس فتا درباره استفاده از دستگاه‌های کارتخوان

  هشدار پلیس فتا درباره استفاده از دستگاه‌های کارتخوان

  گروه حوادث الف، 

  رئیس پلیس فتای تهران گفت در بررسی‌های کارشناسان پلیس فتا مشخص شده است افراد سودجود با کپی‌کردن کارت‌های عابربانک افراد و با استفاده از رمز کارت ارائه‌شده از سوی صاحب کارت، اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب افراد می‌کنند

 • جزئیاتی از کارتخوان‌های مسدودشده در خارج کشور

  جزئیاتی از کارتخوان‌های مسدودشده در خارج کشور

  گروه اقتصادی الف، 

  از ابتدای دی ماه امسال تاکنون ۹۳۰ دستگاه کارتخوان که به آن سوی مرزها منتقل شده شناسایی و مسدود شده است. چند روز قبل برای نخستین بار ناصر حکیمی معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در حاشیه هشتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت از آغاز مسدودسازی دستگاه‌های کارتخوان که به کشورهای دیگر انتقال یافته و فعال است، خبرداد.