• اسقاط خودروهای فرسوده ۱۰۰۰ سال طول می‌کشد!

  اسقاط خودروهای فرسوده ۱۰۰۰ سال طول می‌کشد!

  اقتصادی، 

  رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۴ تعداد خودروهای فرسوده در کشور به هشت میلیون دستگاه می‌رسد، تصریح کرد: با توجه به اینکه در سال گذشته تنها ۸۰۰۰ دستگاه خودروی فرسوده اسقاط شده، اگر همین روند ادامه پیدا کند، اسقاط این هشت میلیون خودروی فرسوده هزار سال طول می‌کشد!

 • متهم اصلی آلودگی هوا کیست؟

  متهم اصلی آلودگی هوا کیست؟

  اقتصادی، 

  با شروع فصل سرما بار دیگر هوای کلان شهرها تاریک شده است؛ موضوع تکراری هر سال که چاره ای برای آن نیز اندیشیده نمی شود. در این میان چند سالی است که کیفیت بنزین در حد مطلوبی ارتقا یافته و توانسته مهر تایید سازمان استاندارد را اخذ کند اما همچنان وجود خودروهای فرسوده بر سیاه شدن کلان شهرها دامن می زنند.

 • ۱۰۰ هزار سواری فرسوده، منبع بزرگ آلودگی هوای تهران

  ۱۰۰ هزار سواری فرسوده، منبع بزرگ آلودگی هوای تهران

  گروه اجتماعی الف، 

  شهیدزاده گفت: بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده سواری در تهران با سن بیش از ۱۸ سال در حال تردد هستند،که بخش قابل توجهی انتشار آلاینده های هوا را تولید می‌کنند.

 • چه مواردی جایگزین «سن فرسودگی» خودروها می شود؟

  چه مواردی جایگزین «سن فرسودگی» خودروها می شود؟

  گروه اقتصادی الف، 

    با ابطال آیین نامه مربوط به ماده ۸ قانون هوای پاک، دیگر مبنای فرسودگی خودروها بر اساس سن نیست اما چه مواردی قرار است جایگزین این آیین نامه شود؟ آیا با تصویب آن گرهی از کلاف سردرگم نوسازی خودروها باز می شود؟

 • اسقاط خودروی فرسوده و رفع معضل آلودگی هوا، در انتظار تدبیر وزارت صمت

  اسقاط خودروی فرسوده و رفع معضل آلودگی هوا، در انتظار تدبیر وزارت صمت

  گروه اقتصادی الف، 

  مدتی ‌است که ورود خودروهای خارجی به کشور ممنوع شده‌ است. یکی از مشکلاتی که به این دلیل ایجاد شده‌است، از بین رفتن مزیت فروش گواهی خودروهای اسقاطی در جهت واردات خودرو است که با این ممنوعیت، ارزش این گواهی از بین رفته‌است و به‌همین دلیل، اسقاط خودرو با چالش جدی مواجه شده‌است.