• تصاویری از خسارت زلزله در برخی روستاهای گناوه
 • سی‌سخت بعد از زلزله

  سی‌سخت بعد از زلزله

  عکس، 

  ۲۹ بهمن زلزله‌ای ۵.۶ ریشتری، سی‌سخت مرکز شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد را لرزاند. خانه‌هایی که تخریب کمتری دارند هم، به دلیل و شکاف‌هایی که در دیوار و سقفشان ایجاد شده و همچنین به دلیل تداوم پس‌لرزه‌ها، ایمن و قابل اعتماد نیستند. آب، ماسک، تست کرونا، چادر و غذا هست، اما اینجا سرما و مشکل اسکان و دغدغه‌های حوالی نوروزی که دیگر عید نیست و بی‌سرپناهی هم هست.

 • سی سخت ۸ روز پس از زلزله

  سی سخت ۸ روز پس از زلزله

  عکس، 

  زلزله ۵.۶ریشتری ۲۹ بهمن ماه در شهرستان دنا سبب خسارات فراوان به منازل مسکونی شد، به‌طوری که برخی منازل به‌صورت صددرصد تخریب شدند و اغلب منازل غیر قابل سکونت هستند.هوای سرد شهر سی‌سخت با توجه به قرار گرفتن آن در دامنه کوه دنا، باعث شده است مردم زلزله‌زده برای گذراندن شب‌های سرد زمستانی با شرایطی وخیم مواجه شوند به‌گونه‌ای که سکونت در چادر به‌مراتب سخت و طاقت‌فرسا است.

 • بزرگ‌ترین فاجعه انسانی قرن در کمین تهرانی‌ها/ یک میلیون و پانصد هزار کشته در تهران

  بزرگ‌ترین فاجعه انسانی قرن در کمین تهرانی‌ها/ یک میلیون و پانصد هزار کشته در تهران

  ویدئو، 

  دکتر فریبرز ناطقی الهی، استاد نمونه کشور در مهندسی سازه، زلزله و مدیریت بحران و بنیانگذار مقاوم‌سازی و مدیریت بحران می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود زلزله احتمالی تهران به بزرگی بیش از ۷ ریشتر به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در قرن اخیر تبدیل خواهد شد؛ حدود ۱.۵ میلیون نفر کشته می‌شوند.

 • خسارات زمین‌لرزه ۶.۳ ریشتری کرواسی

  خسارات زمین‌لرزه ۶.۳ ریشتری کرواسی

  عکس، 

  زمین لرزه‌ای به بزرگی ۶.۳ ریشتر در شهر «پترینیا» واقع در ایالت «نسیساک-مسلاوینا» در کراوسی به وقوع پیوست، شمار قربانیان این زمین لرزه تا کنون ۷ نفر اعلام شده است. این زمین‌لرزه علاوه بر شهر زاگرب پایتخت کرواسی در کشورهای بوسنی هرزگوین، صربستان و اسلوونی نیز احساس شد.

 • تصاویری از خسارت زلزله ازمیر

  تصاویری از خسارت زلزله ازمیر

  گروه ویدئو الف، 

  مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه بامداد شنبه اعلام کرد، شمار قربانیان زلزله روز جمعه ازمیر به ۲۴ کشته و ۷۹۹ زخمی رسیده است.

 • تخمین خسارت زلزله در تهران با ۶۴ سنسور

  تخمین خسارت زلزله در تهران با ۶۴ سنسور

  گروه اجتماعی الف، 

  رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران از نصب سنسورهای تخمین خسارت زلزله در پایتخت خبر داد و گفت: تقریباً در هر منطقه ۳ شتاب‌نگار به طور متوسط نصب و ارزیابی خسارات انجام می‌شود.