• خسارات سیل در میناب

  خسارات سیل در میناب

  گروه عکس الف، 

  بر اثر بارش های اخیر در هرمزگان و کرمان ظرفیت سد استقلال میناب پر شده و سبب باز شدن دریچه های سد شده که باعث ایجاد سیلاب در روستاهای تمبک بالا و پایین سد استقلال شده که خساراتی در بر داشته است.

 • بهترین راه کاهش خسارات سیل در کشور

  بهترین راه کاهش خسارات سیل در کشور

  گروه اجتماعی الف، 

  عضو هیات علمی پژوهشکده آبخیزداری معتقد است انجام عملیات آبخیزداری و آبخوان‌داری می‌تواند تا حد زیادی از تخریب عرصه‌های منابع طبیعی و تشدید وقوع بلایای طبیعی جلوگیری کند.

 • اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات سیل و آب گرفتگی

  اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات سیل و آب گرفتگی

  گروه اقتصادی الف، 

  هیئت وزیران با اختصاص مبلغ ۶,۸۳۹ میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال اعتبار برای بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل و آب گرفتگی استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان موافقت کرد.

 • پیش بینی مجلس برای جبران خسارات سیل در سیستان و بلوچستان

  پیش بینی مجلس برای جبران خسارات سیل در سیستان و بلوچستان

  گروه اجتماعی الف، 

  رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم برآورد خسارات سیل هرچه زودتر انجام شود تا در صورت لزوم مجلس در بودجه سال آینده پیش بینی لازم برای جبران خسارات مناطق سیل زده را داشته باشد.

 • تصاویر هوایی از خسارات سیل در انگلیس

  تصاویر هوایی از خسارات سیل در انگلیس

  گروه ویدئو الف، 

  بارش شدید باران و رانش زمین سبب آب‌گرفتگی معابر، مزارع و مسدود شدن خطوط راه اهن انگلستان شده است که در ادامه تصاویری هوایی از خسارات به بار آمده را مشاهده می‌کنید.

 • آخرین مهلت ثبت اطلاعات خسارات سیل‌زدگان در سامانه وزارت کشور

  آخرین مهلت ثبت اطلاعات خسارات سیل‌زدگان در سامانه وزارت کشور

  گروه اجتماعی الف، 

  مسئول کارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده گفت: سامانه سجاد(سامانه جامع امداد و بازسازی دولت) 31 مرداد ماه بسته خواهد شد و بعد از این تاریخ اطلاعات جدیدی ثبت نمی شود.

 • چند درصد خسارات سیل‌زدگان پرداخت شد؟

  چند درصد خسارات سیل‌زدگان پرداخت شد؟

  گروه اقتصادی الف، 

  به گفته رئیس کل بیمه مرکزی، صنعت بیمه تاکنون ۱۴۲ میلیارد تومان به آسیب‌دیدگان سیل پرداخت کرده است؛ اما این مبلغ هنوز با آخرین پیش‌بینی‌های رسمی از کل خسارات مرتبط با سیل که حدود ۳۶۵ میلیارد تومان است فاصله زیادی دارد.