• حمله اردک‌ها به چند شاهین برای نجات بچه پنگوئن

  حمله اردک‌ها به چند شاهین برای نجات بچه پنگوئن

  گروه ویدئو الف،

  یک بچه پنگوئن در دام چند شاهین شکاری گیر افتاده بود و امید چندانی به زندگی نداشت. تا اینکه دو اردک شجاع دست به کار شدند و جان این پنگوئن را با حمله جانانه به مهاجمین، نجات دادند.

 • پرش خیره کننده گربه‌وحشی!

  پرش خیره کننده گربه‌وحشی!

  گروه ویدئو الف،

  در فیلم منتشر شده گربه‌وحشی(یوز‌گربه) ۱۰ ساله دیده می‌شود که به هوا می‌پرد تا تکه‌ای از گوشت را که از سیم بالای سرش آویزان است، بگیرد. یک یوزگربه برای خوردن شام خود یک جهش باورنکردنی ۸ فوتی (۲.۵ متر) به هوا انجام می‌دهد.یوزگربه یا سِروال نام یک گونه از پستانداران از زیرخانواده گربه‌ایان کوچک است. این گربه در دشت‌های آفریقا زندگی می‌کند.

 • جدال نفس‌گیر برای رهایی از آرواره‌های تمساح!

  جدال نفس‌گیر برای رهایی از آرواره‌های تمساح!

  گروه ویدئو الف،

  گروهی از آنتلوپ‌ها (به گروه بزرگی از جانوران به نام شاخ‌درازان گفته می‌شود) برای نوشیدن آب به سمت برکه‌ای رفته بودند، غافل از اینکه یک تمساح در کمین آنان است ، آنتلوپ که به نظر می‌رسد لب هایش زخم شده از درد شروع به دویدن کرد و خیلی خوش شانس بود که اینبار طعمه تمساح نشد.

 • نبرد گربه دم کوتاه و مار زنگی

  نبرد گربه دم کوتاه و مار زنگی

  گروه ویدئو الف،

  در فیلمی کوتاه، لحظه درگیری مار زنگی و گربه دم کوتاه را مشاهده می‌بینید.مار زنگی یکی از گونه های بسیار خطرناک و سمی است.

 • لحظه حمله حیوانات وحشی به انسان‌ها

  لحظه حمله حیوانات وحشی به انسان‌ها

  گروه ویدئو الف،

  حیوانات وحشی، جانواران مختلفی را به عنوان طعمه انتخاب می‌کنند و ممکن است در برخی موارد انسان را نیز مورد حلمه قرار دهند. ویدئویی کوتاه از لحظه مورد حمله قرار گرفتن انسان‌ها توسط حیوانات، در ادامه قابل مشاهده است.

 • تاوان بی‌توجهی به حق طبیعت؛ نزدیک شدن حیوانات وحشی به زیستگاه‌های انسانی

  تاوان بی‌توجهی به حق طبیعت؛ نزدیک شدن حیوانات وحشی به زیستگاه‌های انسانی

  گروه اجتماعی الف،

  در پی کشته شدن یک قلاده خرس قهوه‌ای در شهرستان فیروزکوه طی روزهای گذشته، رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران از احتمال وقوع این اتفاق به علت وجود تعارض بین انسان و حیوان خبر داد و نزدیکی گونه‌ها به زیستگاه‌های انسانی را هزینه‌ای عنوان کرد که انسان‌ها به علت استفاده از حق‌آبه محیط زیستی باید بپردازند.