• نخبه مازندرانی با تولید ادوات کشاورزی مانع خروج ارز از کشور می‌شود

  نخبه مازندرانی با تولید ادوات کشاورزی مانع خروج ارز از کشور می‌شود

  گروه اقتصادی الف، 

  یکی از نخبگان مازندرانی توانسته ادوات کشاورزی مورد نیاز را تولید کند. تولید ۱۷۰ دستگاه کشاورزی در سال، بومی‌سازی بیش از ۹۰ درصد دستگاه‌ها، تولید انواع دستگاه‌های دروگر برنج با قابلیت برداشت ۱۳ محصول، دستگاه علف‌تراش، روتاری، انواع دیسک، فرغون برقی، بیل‌گردان برقی و اشتغالزایی مستقیم برای ۷ نفر، بخشی از رزومه کاری وی را نشان می‌دهد.

 • ۳ ماه از سال گذشت، خبری از طرح مجلس برای «رونق تولید» نشد

  ۳ ماه از سال گذشت، خبری از طرح مجلس برای «رونق تولید» نشد

  گروه سیاسی الف، 

  درحالی براساس اعلام رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید مجلس قرار بود گزارش رونق تولید مجلس خردادماه اعلام و سپس در اختیار دستگاه ها برای تحقق شعار سال قرار گیرد که تعلل برخی کمیسیون ها باعث تاخیر در ارائه این گزارش شده است.

 • به جای کره‌ای‌ها، از تولیدکننده ایرانی حمایت کنید

  به جای کره‌ای‌ها، از تولیدکننده ایرانی حمایت کنید

  گروه اقتصادی الف، 

  سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی، کالاهای تولید شده در داخل کشور را با کالاهای اروپایی قابل مقایسه دانست و با اشاره به تداوم مشکلات در زمینه جابه جایی پول برای واردات کالا و مواد اولیه گفت که بهتر است به جای سرمایه‌گذاری برای تولید لوازم خانگی کره‌ای، در راستای توسعه برندهای ایرانی که با برندهای خارجی قابل رقابت هستند، فعالیت کنیم.

 • شليک واردات به قلب توليد/ بیکاری کارگر ايرانی با واردات مداد و سنجاق و غذای سگ و گربه
 • تولید چراغ‌های پیشرفته LED با دانش ایرانی

  تولید چراغ‌های پیشرفته LED با دانش ایرانی

  گروه فناوری الف، 

  محققان در یک شرکت دانش‌بنیان توانستند چراغ‌های پیشرفته LED را طراحی و تولید کنند که در مقایسه با نمونه خارجی خود تا ۲۰ برابر ارزان قیمت‌تر تمام می‌شود.