• آیا تغییرات آب و هوایی در شیوع کووید ۱۹ تاثیر دارد؟

  آیا تغییرات آب و هوایی در شیوع کووید ۱۹ تاثیر دارد؟

  گروه جهان الف، 

  نتایج یک مطالعه منتشر شده در Lancet Journals  نشان می‌دهد که اگرچه آب و هوای گرم تر ممکن است تا حدی انتقال SARS-CoV-۲ را کاهش دهد ولی هیچ گونه شواهدی وجود ندارد که نشان دهد این تاثیر به حدی است که تاثیر سایر مداخلات برای مهار و کنترل انتقال کووید ۱۹ را کمتر کند.

 • بحران کرونا، چه بحران‌های دیگری را به دست فراموشی سپرد؟

  بحران کرونا، چه بحران‌های دیگری را به دست فراموشی سپرد؟

  گروه اقتصادی الف، 

  شیوعِ گسترده ویروس کرونا در دنیا، برخی بحران هایِ جهانیِ قبل از خود را تا حد زیادی تحت الشعاع قرار داده و کم رنگ کرده است. شورش های اجتماعی در کشورهای مختلف، جنگ تجاری چین و آمریکا، و همچنین بحران تغییرات آب و هوایی، مهمترین تیترهای خبریِ رسانه های مختلف جهان بودند که با شیوع ویروس کرونا، تا حد زیادی به فراموشی سپرده شدند. 

 • اعتراض فعالان محیط زیست فرانسه به دولت امانوئل ماکرون

  اعتراض فعالان محیط زیست فرانسه به دولت امانوئل ماکرون

  گروه ویدئو الف، 

  گروهی از کنشگران محیط زیست فرانسوی روز یکشنبه در شهر پاریس به عملکرد دولت ماکرون در موضوعات مرتبط با تغییرات آب و هوایی اعتراض کردند. شورای تغییرات آب و هوایی فرانسه در ماه ژوئیه اعلام کرد که این کشور از اهداف تعیین شده در موضوع تغییرات آب و هوایی فاصله زیادی گرفته است و دولت باید برای برگشتن به مسیر این برنامه، تلاش‌های خود را از جمله در موضوع کاهش انتشار آلاینده ها سه برابر کند.

 • اجباری شدن آموزش تغییرات آب و هوایی در برنامه درسی دانش آموزان ایتالیایی

  اجباری شدن آموزش تغییرات آب و هوایی در برنامه درسی دانش آموزان ایتالیایی

  گروه ویدئو الف، 

  با گرم شدن کره زمین ، خشکسالی و بارش های نا به هنگام دولت ایتالیا تصمیم گرفته مطالعه تغییرات اب و هوایی را از سال اینده برای دانش اموزان مدارس اجباری کند.

 • چگونه فضانوردان به دانشمندان در تغییرات آب‌وهوایی کمک کنند؟

  چگونه فضانوردان به دانشمندان در تغییرات آب‌وهوایی کمک کنند؟

  گروه ویدئو الف، 

  لوکا پارمیتانو، فضانورد ایتالیایی در چهاردهمین قسمت از برنامه‌های «گزارش‌های یورونیوز از ایستگاه فضایی» به همراه درو مورگان همکار فضانورد خود پاسخگوی سوالات مخاطبان است. وی پرسش یک مخاطب فرانسه زبان را انتخاب کرده و به آن پاسخ می‌دهد.

 • آب شدن یخچال‌های طبیعی

  آب شدن یخچال‌های طبیعی

  گروه ویدئو الف، 

  آب شدن یخچال‌های طبیعی تهدید بزرگی است برای زمین که بر اثر تغییرات آب و هوایی و گرم شدن زمین است تصاویر آب شدن این یخ‌ها را در گرینلند می‌بینید.