• زیباترین متروهای جهان

  زیباترین متروهای جهان

  گروه عکس الف، 

  معماری خاص و زیبا در ایستگاه های مترو جهان که باعث جذب گردشگر می شود در این گزارش مشاهده می کنیم./ میزان

 • زیباترین گلخانه‌های جهان

  زیباترین گلخانه‌های جهان

  گروه عکس الف، 

  گل‌خانه یا گیاه‌خانه محلی برای کشت انوع مختلف گل یا گیاه است، که سقف و دیواره‌های آن به‌وسیله پوشش‌های شفاف پوشیده شده‌است. پوشش گلخانه باعث ایجاد اثر گلخانه‌ای و محبوس شدن انرژی خورشیدی درون گلخانه می‌گردد./ میزان

 • تصاویری از عکاسی با موضوع آب

  تصاویری از عکاسی با موضوع آب

  گروه عکس الف، 

  مسابقه عکاسی HIPA یک رویداد بین‌المللی عکاسی است که در دبی برگزار می‌شود. " آب" موضوع اصلی رقابت امسال است. شرکت در این مسابقه برای همه عکاسان حرفه‌ای و آماتور بالای ۱۸ سال از سراسر جهان آزاد است. در این گزارش برندگان جایزه عکاسی این رقابت بین‌المللی سال ۲۰۲۰ با موضوع آب را می‌بینیم.

 • حرکت روی بند در ارتفاع

  حرکت روی بند در ارتفاع

  گروه عکس الف، 

  مهر نوشت: بندلغزی بین صخره‌ها و دره‌ها هایلاین نام دارد. هایلاین پیشرفته‌ترین، فنی‌ترین و چالش بر انگیزترین شکل بندلغزی و حفظ تعادل در ارتفاع بیش از ۱۰ متر است. تصاویر مربوط به اولین هایلاین در آذربایجان غربی و دربند قوشچی می‌باشد.

 • آخرین خورشیدگرفتگی قرن

  آخرین خورشیدگرفتگی قرن

  گروه عکس الف، 

  خورشیدگرفتگی پدیده‌ای است که ماه بین زمین و خورشید قرار می‌گیرد و مانع رسیدن نور خورشید به نواحی خاصی از کره‌ی زمین می‌شود. کسوف صبح یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹، حوالی ساعت ۱۰ تا ۱۰:۲۰ در اغلب نقاط کشور به اوج خود رسیده و از ساعت ۱۱:۲۰ به بعد به تدریج پایان یافت. بیشترین مقدار گرفت خورشید در ایران در منطقه چابهار (جنوب شرقی کشور) با ۹۵ درصد گرفتگی خواهد بود. این خورشید گرفتگی آخرین کسوف قرن ۱۴ شمسی در ایران است.

 • تصاویر دیدنی از یک شبانه‌روز کویر مرنجاب

  تصاویر دیدنی از یک شبانه‌روز کویر مرنجاب

  گروه عکس الف، 

  تصاویری دیدنی کویر مرنجاب واقع در استان اصفهان. آسمان شب این کویر، لحظه طلوع خورشید و تلالو نور آن پس از طلوع بر روی رمل‌ها تصاویری چشم‌نواز برای گردشگران خلق می‌کنند.

 • تصاویری دیدنی از حیات وحش

  تصاویری دیدنی از حیات وحش

  گروه عکس الف، 

  در این گزارش نگاهی داریم به تصاویر منتخب حیات وحش که طی یک هفته گذشته از نقاط مختلف جهان گرفته شده است./ مهر

 • تصاویری دیدنی از کویر مرنجاب

  تصاویری دیدنی از کویر مرنجاب

  گروه عکس الف، 

  کویر مرنجاب واقع در شمالی ترین نقطه استان اصفهان یکی از زیباترین کویرهای ایران است که همجوار دریاچه نمک، کویر مسیله، نوار بند ریگ و پارک ملی کویر و در فاصله ۵۰ کیلومتری مرکز شهرستان آران و بیدگل قرار دارد. این منطقه با برخورداری از ظرفیت فعالیت هایی مانند کویرنوردی، آفرود، موتورسواری، سافاری، شترسواری و اسکی روی شن و ماسه، سالانه میزبان ده ها هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی است.

 • عکس روز ناسا

  عکس روز ناسا

  گروه عکس الف، 

  این عکس زمانی گرفته شده است که "ایستگاه فضایی بین‌المللی" در نزدیکی جنوبی‌ترین نقطه مدار خود و بر فراز جنوب اقیانوس آرام قرار داشت. این اقیانوس از شرق به قاره آمریکا، از جنوب به قطب جنوب، از شمال به دریای برینگ و از غرب به قاره آسیا و اقیانوسیه امتداد پیدا می‌کند. رنگ‌های قابل توجه که در میان تشکیل ابرها دیده می‌شوند نتیجه‌ از طلوع آفتاب در منطقه هستند.

 • پرواز ۴۰۰ بالن برای ثبت رکورد جهانی در فرانسه

  پرواز ۴۰۰ بالن برای ثبت رکورد جهانی در فرانسه

  گروه عکس الف، 

  در جشنواره پرواز بالن ها که در شرق فرانسه برگزار شد ۴۰۰ بالن برای ثبت یک رکورد جهانی به صورت همزمان به پرواز درآمدند که این تعداد بالن در یک جا در نوع خود بی نظیر بوده است.