• ویدئو / جزئیات تکان‌دهنده از خودروسازها به روایت تحقیق و تفحص مجلس

  ویدئو / جزئیات تکان‌دهنده از خودروسازها به روایت تحقیق و تفحص مجلس

  گروه ویدئو الف، 

  در آخرین هفته کاری مجلس دهم یکی از مهم‌ترین تحقیق و تفحص‌ها درباره علل ناکارآمدی شرکت‌های خودروساز داخلی در صحن علنی قرائت شد. محمدرضا نجفی، نماینده تهران در مجلس دهم و رئیس هیات تحقیق و تفحص از شرکت‌های خودروساز بود. در این گفت‌وگو درباره نقش شرکت‌های تودرتو و شبکه‌ای در خودروسازی‌ها و حضور مدیرانی با سابقه امنیتی در مهم‌ترین سمت‌های این حوزه صحبت می‌کنیم.

 • گزارش تحقیق و تفحص از خودروسازان در مجلس قرائت شد

  گزارش تحقیق و تفحص از خودروسازان در مجلس قرائت شد

  گروه سیاسی الف، 

  ضعف سیاست گذاری‌های کلان صنعتی در سطح کلان علیرغم تدوین برنامه ۱۴۰۴ صنعت خودرو، عدم وجود هم راستایی استراتژی و اسناد کلان با برنامه‌های اجرایی و نحوه ارتباط بخش‌های مختلف فنی و اقتصادی با برنامه‌های توسعه صنعتی بخشی و فرابخشی از ضعف‌های اساسی است که دامنگیر شرکت‌های خودروساز است.

 • نماینده تهران خطاب به لاریجانی: این مجلس میلی نیست/ اعتراض شدید به تأخیر قرائت تفحص از خودروسازها

  نماینده تهران خطاب به لاریجانی: این مجلس میلی نیست/ اعتراض شدید به تأخیر قرائت تفحص از خودروسازها

  گروه سیاسی الف، 

  محمدرضا نجفی رئیس هیأت تفحص از شرکت‌های خودروساز در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) با حضور در محل هیات رئیسه نسبت به تعویق انداختن این گزارش اعتراض کرده و خطاب به لاریجانی گفت این مجلس میلی نیست.

 • انتقاد از انتشار برخی مفاد گزارش تحقیق و تفحص از صنعت خودرو

  انتقاد از انتشار برخی مفاد گزارش تحقیق و تفحص از صنعت خودرو

  گروه اقتصادی الف، 

  رئیس هیأت تحقیق و تفحص از صنعت خودرو با بیان اینکه گزارش این هیات آماده قرائت در صحن مجلس است، از انتشار برخی مفاد این گزارش انتقاد کرد و گفت: حداقلِ انتظار، صبوری تا انتشار رسمی گزارش توسط مجلس و سپس ذکر منبع و ماخذ پیشنهادات است.