• رشد نامتوازن بخش کشاورزی/ وابستگی به کالاهای اساسی علیرغم افزایش ۲۳ درصدی

  رشد نامتوازن بخش کشاورزی/ وابستگی به کالاهای اساسی علیرغم افزایش ۲۳ درصدی

  گروه اقتصادی الف، 

  تولید محصولات زراعی تولیدات بخش کشاورزی نامتوازن بوده و متناسب با نیازهای داخلی نیست چنانکه رشد ۲۳ درصدی محصولات زراعی را در ۵ سال گذشته داشته‌ایم اما همچنان وابستگی در کالاهای اساسی خسارات زیادی را به بخش و جامعه وارد می‌کند.

 • خاوازی: بخش کشاورزی در شرایط تحریم می تواند رشد اقتصادی را مثبت کند

  خاوازی: بخش کشاورزی در شرایط تحریم می تواند رشد اقتصادی را مثبت کند

  گروه سیاسی الف، 

  وزیر جهاد کشاورزی گفت: بخش کشاورزی نشان داد در شرایط تحریم می تواند رشد اقتصادی کشور را مثبت و تاب آوری کشور در مقابل تحریم ها را افزایش دهد.

 • برگزاری همایش مجازی شرکت‌های برتر کشاورزی با رویکرد جهش تولید

  برگزاری همایش مجازی شرکت‌های برتر کشاورزی با رویکرد جهش تولید

  همایش مجازی «بررسی علل و عوامل ارتقا و‌ کارآمدی زنجیره های تامین با رویکرد جهش در تولید » با حضور ۲۰۰ نفر از مدیران شرکت های برتر حوزه کشاورزی و امنیت غذایی کشور به همت «دبیرخانه جایزه ملی تعالی و پیشرفت» و با همکاری روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر صبح امروز ۲۲ اردیبهشت ۹۹ برگزار شد.

 • خاوازی: انحصار در بخش کشاورزی باید رفع شود

  خاوازی: انحصار در بخش کشاورزی باید رفع شود

  گروه اقتصادی الف، 

  وزیر جهاد کشاورزی گفت: حذف انحصار با رعایت منافع ملی کشور، به منظور افزایش تولید و بهره وری و رفع مشکلات مردم در امور زراعی و منابع طبیعی باید بررسی و مرتفع شود.

 • کرونا چقدر آسیب به بخش کشاورزی وارد کرد؟

  کرونا چقدر آسیب به بخش کشاورزی وارد کرد؟

  گروه اقتصادی الف، 

  مرکز پژوهش های مجلس با توجه به اثرگذاری( کاهش) ۷.۸ درصدی شیوع ویروس در بخش مصرف و ۱۰ درصدی در بخش صادرات، میزان حداقل خسارت ناشی از بحران کرونا در اسفندماه ۱۳۹۸ در حدود ۳۲۵۰ میلیارد تومان در بخش مصرف و ۷۰۰ میلیارد تومان در بخش صادرات تخمین زد.

 • جهانگیری: هیچ دولتی در دنیا نمی‌تواند نسبت به بخش کشاورزی بی‌تفاوت باشد

  جهانگیری: هیچ دولتی در دنیا نمی‌تواند نسبت به بخش کشاورزی بی‌تفاوت باشد

  گروه سیاسی الف، 

  معاون اول رئیس جمهور گفت: ما کشور پرجمعیتی هستیم و با اهداف بلند و مشخصی در دنیا حضور داریم و باید مطمئن شویم که امنیت غذایی مردم تا حد زیادی برقرار است و از این جهت با فشارهای سیاسی آنچنانی علیه حکومت و مردم مواجه نمی‌شویم.

 • روحانی: قوه‌قضائیه باید دادگاه ويژه برای پرونده سقوط هواپیما تشکیل دهد

  روحانی: قوه‌قضائیه باید دادگاه ويژه برای پرونده سقوط هواپیما تشکیل دهد

  گروه ویدئو الف، 

  حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در همایش تجلیل از نمونه‌های ملی بخش کشاورزی: از لحظه‌ای که احتمال دادم، سقوط هواپیما عادی نبوده، دستور دادم تا تحقیقات و بررسی‌ها در زمانی کوتاه‌تر انجام شود. همکاری خوبی از سوی نیروهای مسلح انجام گرفت. قول می‌دهم دولت با همه توانش پیگیر این قضیه باشد. قوه قضائیه باید یک دادگاه ویژه با یک قاضی عالی‌رتبه برای پرونده سقوط هواپیما تشکیل دهد.

 • نخبه مازندرانی با تولید ادوات کشاورزی مانع خروج ارز از کشور می‌شود

  نخبه مازندرانی با تولید ادوات کشاورزی مانع خروج ارز از کشور می‌شود

  گروه اقتصادی الف، 

  یکی از نخبگان مازندرانی توانسته ادوات کشاورزی مورد نیاز را تولید کند. تولید ۱۷۰ دستگاه کشاورزی در سال، بومی‌سازی بیش از ۹۰ درصد دستگاه‌ها، تولید انواع دستگاه‌های دروگر برنج با قابلیت برداشت ۱۳ محصول، دستگاه علف‌تراش، روتاری، انواع دیسک، فرغون برقی، بیل‌گردان برقی و اشتغالزایی مستقیم برای ۷ نفر، بخشی از رزومه کاری وی را نشان می‌دهد.