• موقعیت متزلزل بایدن در نظرسنجی های انتخاباتی آمریکا

  موقعیت متزلزل بایدن در نظرسنجی های انتخاباتی آمریکا

  نظرسنجی‌های انجام‌ شده نشان می‌دهد موقعیت رئیس‌جمهور کنونی آمریکا نسبت به رقیب کلیدی‌اش بیش از هر زمانی متزلزل است و در صورت تداوم وضعیت کنونی، شکست وی در انتخابات آینده بسیار محتمل به نظر می‌آید. جنگ غزه نه‌تنها به انزوای وی میان همتایان بین‌المللی‌اش منجر شده، بلکه داعیه حقوق بشری آمریکا را در افکار عمومی جهان به نحو بارزی به چالش کشیده است.  

 • ترس از آبرو، بایدن را به جان نتانیاهو انداخت

  ترس از آبرو، بایدن را به جان نتانیاهو انداخت

  رسانه‌های عبری و آمریکایی ضمن گزارش «تنش بی‌سابقه» در روابط تل‌آویو و واشنگتن، از فشار کاخ‌سفید بر بنیامین نتانیاهو برای «پایان دادن به جنگ زمینی غزه» خبر داده و دلیل آن را «از دست رفتن آبروی بایدن» توصیف کردند.

 • گاردین: جنگ غزه جوانان آمریکا را علیه بایدن شورانده است

  گاردین: جنگ غزه جوانان آمریکا را علیه بایدن شورانده است

    روزنامه گاردین گزارش داد که جنگ جدید غزه موجب ایجاد اختلاف در میان نسل جوان و نسل‌های مسن‌تر آمریکایی شده اشت؛ به شکلی که امروز بخش اعظم جوانان آمریکا از حمایت دولت این کشور از رژیم صهیونیستی ناراضی هستند.

 • بیش از ۴۰۰ مقام آمریکایی نامه‌ای در اعتراض به سیاست بایدن در جنگ خاورمیانه امضا کردند

  بیش از ۴۰۰ مقام آمریکایی نامه‌ای در اعتراض به سیاست بایدن در جنگ خاورمیانه امضا کردند

  نیویورک تایمز در گزارشی خبر داد که بیش از ۴۰۰ تن از مقام‌های سیاسی و کارکنان ایالات متحده به نمایندگی از حدود ۴۰ سازمان دولتی امروز (سه‌شنبه) نامه‌ای به رئیس‌جمهور آمریکا در اعتراض به حمایت وی از رژیم صهیونیستی در جنگ غزه ارسال کردند.

 • یادداشت ۱۰۰ دیپلمات آمریکایی علیه سیاست‌های جو بایدن در جنگ غزه

  یادداشت ۱۰۰ دیپلمات آمریکایی علیه سیاست‌های جو بایدن در جنگ غزه

  گروه جهان الف،

  یک دیپلمات وزارت خارجه آمریکا در یادداشتی که به امضای ۱۰۰ دیپلمات این کشور رسیده، دولت آمریکا را به اشاعه اخبار جعلی درباره جنگ اسرائیل و حماس متهم کرده است.