• تحریم آمریکا میوه را گران کرد یا تحریم دولت

  تحریم آمریکا میوه را گران کرد یا تحریم دولت

  اقتصادی، 

  نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: آقای روحانی درست می‌گویند که تحریم، میوه را گران کرد، ولی نه تحریم خارجی، بلکه تحریم دولت.

 • ایرانی‌ها مصرف میوه را کمتر کرده‌اند

  ایرانی‌ها مصرف میوه را کمتر کرده‌اند

  اقتصادی، 

  از ابتدای دهه ۹۰ تا ابتدای نیمه‌ دوم سال پایانی این دهه مصرف سرانه میوه ایران همواره از متوسط مصرف جهانی آمار بالاتری داشته است، با این حال در مقایسه آمار اعلام شده، کشور ما نسبت به‌خود با کاهش این سرانه روبه‌رو بوده است.

 • دولت مقصر ۸۰ درصد گرانی میوه است

  دولت مقصر ۸۰ درصد گرانی میوه است

  اقتصادی، 

  عضو هیئت مدیره مجمع ملی کشاورزان خبره با بیان اینکه مقصر ۸۰ درصد گرانی میوه دولت است، گفت: قیمت تمامی ادوات کشاورزی چندین برابر شده و کشاورز هم مجبور می شود به دلال متوسل شود.

 • چرا مرغ و میوه گران شده است؟!

  چرا مرغ و میوه گران شده است؟!

  اقتصادی، 

  سخنگوی وزارت جهاد کشاروزی گفت: تولید بیشتر میوه‌ها امسال درمقایسه با سال گذشته یک تا پنج درصد افزایش یافته است بنابراین کالا به مقدار زیاد وجود دارد، اما نظام توزیع مشکل دارد و براساس دستور العمل‌ها ذخیره سازی میوه بر عهده وزارت صمت است.

 • ستاد تنظیم بازار: دلیل افزایش قیمت میوه صادرات است

  ستاد تنظیم بازار: دلیل افزایش قیمت میوه صادرات است

  اقتصادی، 

  دبیر ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه علت اصلی افزایش قیمت‌های اخیر میوه، صادرات آن‌ها است، گفت: سیب و پرتقال‌های تنظیم بازار از اواسط اسفند ۹۹ عرضه خواهد شد.

 • دلیل گرانی وحشتناک میوه چیست؟

  دلیل گرانی وحشتناک میوه چیست؟

  اقتصادی، 

  این روزها روز به روز قدرت خرید مردم در حال آب رفتن است! بعد از گوشت، مرغ، لبنیات، روغن و... حالا نوبت به گرانی میوه رسیده است تا وجودش آرام آرام در سبد مصرفی خانواده های ایرانی کم رنگ یا حتی محو شود.

 • قیمت‌های عجیب و غریب میوه؛ نارنگی ۵۵ هزار تومان

  قیمت‌های عجیب و غریب میوه؛ نارنگی ۵۵ هزار تومان

  اقتصادی، 

  انواع میوه در بازار قیمت های عجیب و غربی از خود ثبت کرده اند به طوری که هر کیلوگرم نارنگی بندری ۵۵ هزار تومان، موز ۵۰ هزار تومان، سیب ۲۷ هزار تومان و پرتقال جنوب ۲۹ هزار تومان به فروش می رسد.

 • افزایش هزینه‌های تولید علت اصلی گرانی میوه

  افزایش هزینه‌های تولید علت اصلی گرانی میوه

  اقتصادی، 

  با توجه به افزایش چندبرابری هزینه‌های تولید و در سایه ضعف در نظارت‌ها، قیمت میوه نسبت به سال قبل افزایش چشمگیری داشته است.

 • میوه هم از سبد مردم می‌رود؟

  میوه هم از سبد مردم می‌رود؟

  گروه اقتصادی الف، 

  موج گرانی‌ ماه‌های اخیر بازار میوه را هم بی نصیب نگذاشته و در حالیکه سال گذشته پرتقال کیلویی حدود چهار تا پنج هزار تومان، سیب کیلویی سه تا پنج هزار تومان و انار کیلویی حدود چهار هزار تومان بود، این قیمت‌ها اکنون در برخی موارد به بیش از دو برابر هم رسیده است.

 • چرا قیمت میوه پایین نمی‌آید؟

  چرا قیمت میوه پایین نمی‌آید؟

  گروه اقتصادی الف، 

  در حالی که میوه فراوان در بازار وجود دارد اما قیمت‌ها به حدی گران است که قشر متوسط به پایین جامعه توان خرید ندارد ریشه این پارادوکس عجیب را باید در حلقه‌های معیوب زنجیره توزیع جستجو کرد.