• خودرو باز هم گران می‌شود؟

  خودرو باز هم گران می‌شود؟

  گروه اقتصادی الف، 

  ایسنا نوشت: سخنگوی انجمن سازندگان قطعه و مجموعه‌های خودرو با بیان اینکه دو حوزه بانکی و مالیاتی، صنعت قطعه‌سازی را دچار مشکلات فراوان کرده است، نسبت به تعطیلی بنگاه‌های تولیدی و در نتیجه آن افزایش بیکاری و افزایش قیمت خودرو در بازار، در صورت عدم رسیدگی عاجل هشدار داد.

 • واعظی:‌ انتظار داریم قیمت خودرو کاهش پیدا کند

  واعظی:‌ انتظار داریم قیمت خودرو کاهش پیدا کند

  گروه سیاسی الف، 

  رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به روند روبه رشد صنعت خودروسازی کشورمان، بر ضرورت توجه به خودکفایی، تحقیق و توسعه و ساخت خودروی تمام داخلی در این بخش تاکید کرد.

 • واکنش وزارت صمت به خبر بازگشت پراید: استاندارد ندارد، تولید ممکن نیست

  واکنش وزارت صمت به خبر بازگشت پراید: استاندارد ندارد، تولید ممکن نیست

  گروه اقتصادی الف، 

  معاون دفتر خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از آنجا که تولید پراید با استانداردهای ۸۵ گانه و استاندارد یورو ۵ مقدور نیست، چاره‌ای جز توقف خط تولید آن وجود ندارد.

 • دستور ویژه وزیر صمت به سازمان حمایت: بازار خودرو را ساماندهی کنید

  دستور ویژه وزیر صمت به سازمان حمایت: بازار خودرو را ساماندهی کنید

  گروه اقتصادی الف، 

  وزیر صنعت با صدور دستور ویژه به رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، از مسئولان این سازمان خواست تا با توجه به وجود برخی قیمت های غیر متعارف و فاصله دار نسبت به قیمت واقعی خودرو در بازار آزاد اقدام کنند.  

 • رسوخ دلالان در سایت های خرید و فروش خودرو/ لزوم برخورد با سایتهای متخلف

  رسوخ دلالان در سایت های خرید و فروش خودرو/ لزوم برخورد با سایتهای متخلف

  گروه اقتصادی الف، 

  عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه دلالان به سایت‌های خرید و فروش خودرو رسوخ کرده اند، گفت:برخورد جدی با سایت های اینترنتی بدون ضابطه و متخلف خرید و فروش خودرو امری ضروریست.   

 • چرا تقاضای خودرو ترمز برید؟

  چرا تقاضای خودرو ترمز برید؟

  گروه اقتصادی الف، 

  یکی از فعالان حوزه خودرو معتقد است افزایش نیافتن قیمت خودرو در کارخانه سبب شده تا علاوه بر گسترش سوداگری عملا بدهی‌های خودروسازان به قطعه سازان افزایش یابد و این به کاهش اشتغال و افزایش تعدیل کارگران منجر شده است.

 • تب افزایش قیمت خودروهای داخلی فروکش کرد

  تب افزایش قیمت خودروهای داخلی فروکش کرد

  گروه اقتصادی الف، 

  آشفته بازار خودرو که از مدت‌ها پیش آغاز شده، در یک هفته گذشته نیز ادامه داشت و حتی شاهد اختلاف قیمتی ۱۰ تا ۱۲ میلیونی خودروهای داخلی در یک روز بودیم؛ رصد قیمت‌ها در بازار فروکش کردن این موج کاذب را از بعد از ظهر دیروز (دوشنبه) نشان می‌دهد.

 • قیمت خودرو به اوج گرانی در اردیبهشت ۹۷ نزدیک شد/ راهکار کاهش قیمت خودرو چیست؟

  قیمت خودرو به اوج گرانی در اردیبهشت ۹۷ نزدیک شد/ راهکار کاهش قیمت خودرو چیست؟

  گروه اقتصادی الف، 

  وقتی به قیمت خودرو‌ها در یک سال گذشته نگاه می‌کنید فکر می‌کنید یک قرن گذشته است که این اختلاف قیمت‌ها به وجود آمده است، اما واقعیت این است که این اختلاف قیمت در یک سال ایجاد شده است. به عنوان نمونه در دی ماه سال گذشته قیمت ۲۰۶ حدود ۵۸ میلیون تومان بود که هم اکنون قیمت آن به ۹۰.۵ میلیون تومان رسیده است.