• چند توصیه سلامتی برای استفاده از فناوری

  چند توصیه سلامتی برای استفاده از فناوری

  گروه سلامت الف، 

  بیشتر مردم از اثرات نامطلوبی که دستگاه‌های دیجیتال ممکن است بر سلامت روان آن‌ها داشته باشند، آگاهند اما شاید کمتر کسی از فواید تکنولوژی برای بهبود وضعیت روانی اطلاع داشته باشد.

 • وضعیت استفاده ایرانی‌ها از اینترنت

  وضعیت استفاده ایرانی‌ها از اینترنت

  گروه عکس الف، 

  گزارش مرکز آمار ایران که بر اساس آمارهای سال ۹۶ تنظیم و به تازگی منتشر شده، ۵۹ درصد از افراد با سن کمتر از ۱۵ سال و ۸۵ درصد افراد ۱۵ تا ۲۴ ساله و همچنین بیش از ۷۳ درصد از افراد ۲۵ تا ۴۹ ساله در ایران از اینترنت استفاده می‌کنند. اینفوگرافی پیش رو، وضعیت استفاده ایرانی‌ها از اینترنت را بررسی می‌کند.

 • پراستفاده‌ترین زبان‌ها در محتوای اینترنت

  پراستفاده‌ترین زبان‌ها در محتوای اینترنت

  گروه فناوری الف، 

  بر اساس گزارش سایت "W3Tech" در حال حاضر سهم محتوای فارسی از فضای اینترنت ۲.۱ درصد است و در جایگاه هشتم دنیا قرار دارد. این رقم در سال ۹۶، حدود ۰.۷ درصد بود که رشد قابل توجهی را تا امروز نشان می‌دهد. زبان‌های چینی، عربی و ترکی در رتبه‌های پایین‌تر از فارسی قرار دارند.

 • جایگاه هشتم محتوای فارسی اینترنت درجهان

  جایگاه هشتم محتوای فارسی اینترنت درجهان

  گروه فناوری الف، 

  رضا باقری اصل دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات در توییتر به سهم محتوای فارسی اینترنت اشاره کرد و گفت: سهم محتوای فارسی اینترنت به ۲.۱ درصد در جایگاه هشتم جهان رسید.

 • ضریب نفوذ اینترنت در جامعه به ۹۰درصد رسید

  ضریب نفوذ اینترنت در جامعه به ۹۰درصد رسید

  گروه فناوری الف، 

  آخرین وضعیت استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات تا پایان خردادماه ۹۸ نشان می دهد که ۶۴ میلیون و ۱۳۷ هزار نفر با گوشی موبایل خود به اینترنت وصل می شوند و ضریب نفوذ اینترنت ۹۰ درصد است.

 • مشترکان اینترنت ثابت از ۹ میلیون گذشت

  مشترکان اینترنت ثابت از ۹ میلیون گذشت

  گروه فناوری الف، 

  تعداد مشترکان اینترنت ثابت تا پایان سه ماه‌ ابتدایی سال جاری، بیش از ۹ میلیون است که ضریب نفوذ اینترنت ثابت را به ۱۰.۹ درصد رسانده است.

 • ۱۱ دلیل برای عدم استفاده از اینترنت در کشور

  ۱۱ دلیل برای عدم استفاده از اینترنت در کشور

  گروه اجتماعی الف، 

  نتایج آمارگیری استفاده خانوار و افراد از ابزارهای فناوری اطلاعات در کشور نشان می دهد که بیش از ۳.۵ میلیون ایرانی به دلیل بالابودن هزینه از اینترنت استفاده نمی کنند.

 • استفاده از اینترنت و خطر ابتلا کودکان زیر ۵ سال به اختلالات روانی

  استفاده از اینترنت و خطر ابتلا کودکان زیر ۵ سال به اختلالات روانی

  گروه سلامت الف، 

  محققان کشور انگلستان به تازگی نسبت به احتمال ابتلای کودکان زیر ۵ سال به بیماری های سلامت روان به دلیل استفاده از اینترنت اظهار نگرانی کرده اند.

 • اینترنت، ساختار مغز را تغییر می‌دهد

  اینترنت، ساختار مغز را تغییر می‌دهد

  گروه فناوری الف، 

  بنابر بررسی‌های تیم تحقیقاتی بین‌المللی از بریتانیا، آمریکا و استرالیا، اینترنت نه تنها روی کار و روش زندگی‌مان اثر می‌گذارد، بلکه ساختار مغزمان را هم تغییر می‌دهد.

 • نگرانی مخترع وب از سواستفاده از اینترنت

  نگرانی مخترع وب از سواستفاده از اینترنت

  گروه فناوری الف، 

  تیم برنرز لی، مردی که سی سال قبل وب را اختراع کرد، امروز با انتشار نامه سرگشاده‌ای در مورد سواستفاده‌های گسترده از این اختراع خود اظهار نگرانی کرد.

 • رشد ۲ میلیونی مشترکان اینترنت موبایل در یکسال

  رشد ۲ میلیونی مشترکان اینترنت موبایل در یکسال

  گروه فناوری الف، 

  جدیدترین آمار ارائه شده از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نشان می‌دهد که ضریب نفوذ اینترنت باندپهن از ۸۰ درصد عبور کرد و ۶۶ میلیون و ۱۷۹ هزار نفر در ایران کاربر اینترنت پرسرعت هستند.

 • التماس مایکروسافت برای عدم استفاده از اینترنت اکسپلورر