• حادثه برای فرزند استاد شهریار

  حادثه برای فرزند استاد شهریار

  گروه حوادث الف، 

  هادی بهجت تبریزی، فرزند استاد شهریار در سانحه تصادف روز گذشته در تبریز به شدت مجروح شد و به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی در این شهر انتقال یافت.

 • دستخط منتشرنشده شهریار

  دستخط منتشرنشده شهریار

  گروه فرهنگی الف، 

  قطعه‌ «شهید» سروده محمدحسین بهجت تبریز ملقب به شهریار یکی از شناخته‌ شده‌ترین آثار این شاعر است که تصویر دستخط این شاعر برای اولین بار منتشر می‌شود. گفته می‌شود شهریار این شعر را در رثای شهید که مشتاق دیدار استاد شهریار بوده ولی قبل از آنکه موفق به دیدار استاد شود، به شهادت می‌رسد، سروده است.

 • تصاویری کمتر دیده شده از استاد شهریار

  تصاویری کمتر دیده شده از استاد شهریار

  در تقویم شمسی کشور، بیست و هفتمین روز از شهریور ماه، به مناسبت پاسداشت یاد و نام استاد آذری‌زبان شعر ایران، محمدحسین بهجت تبریزی، متخلص به شهریار، روز بزرگداشت شعر و ادب پارسی نامگذاری شده است. استاد و شاعری که در فاصله تولد ۱۲۸۵ تا وفات ۱۳۶۷ مسیری پر فراز و نشیب را طی کرد و عشق و شور او در ادبیات و شعر، پس از گذشت این همه سال نامی پرآوازه‌ از او بر جای گذاشت.

 • چند نکته درباره استاد شهریار

  چند نکته درباره استاد شهریار

  گروه فرهنگی الف، 

  محمدطاهری خسروشاهی پژوهشگر ادبیات آذربایجان و متون کهن اسلام و ایران در یادداشتی اظهار داشت: آنچه شهریاری بلامنازع و بی‌همتای او را بر اریکه شعر معاصر مسلم می‌کند، تسلط و تبحر او، در هر دو زبان فارسی و ترکی است.