• آخرین وضعیت ساخت واکسن داخلی کرونا

  آخرین وضعیت ساخت واکسن داخلی کرونا

  اجتماعی،

  ر

 •  توسعه واکسن کرونا به شکل اسپری و قرص

  توسعه واکسن کرونا به شکل اسپری و قرص

  فناوری،

  محققان توسعه دهنده واکسن کووید۱۹ در دانشگاه آکسفورد مشغول بررسی روش های دیگر انتقال واکسن به بدن از جمله اسپری استنشاقی و قرص هستند.

 • جزییات ورود اولین محموله واکسن روسی/ قرارداد خرید ۲ میلیون واکسن کرونا از روس‌ها

  جزییات ورود اولین محموله واکسن روسی/ قرارداد خرید ۲ میلیون واکسن کرونا از روس‌ها

  سلامت،

  رییس سازمان غذا و دارو ضمن تشریح جزییات واردات اولین محموله واکسن روسی کرونا، درباره وضعیت تزریق این واکسن و میزان واردات آن توضیح داد و گفت: به طور کلی قرارداد ما با طرف روس برای دریافت واکسن اسپوتنیک وی دو میلیون عدد واکسن است.

 • ۸ واکسن ایرانی در چه فازی هستند؟

  ۸ واکسن ایرانی در چه فازی هستند؟

  سلامت،

  طبق اظهارات صریح متولیان وزرات بهداشت تا آخر بهار سال آینده به واکسن کرونا دسترسی خواهیم داشت. تا به حال ۸ شرکت داخلی دانش بنیان رقابت برای تولید واکسن داخلی را آغاز کرده‌اند. بر اساس گزارش‌های موجود هریک از این واکسن‌ها نمونه مشابهی درپژوهشگاه‌های کشورهای دیگر دارد و همپای آن‌ها در حال طی کردن فازهای مرحله‌ای است. گزارش پیش رو اطلاعات پایه‌ای این واکسن‌ها را برای‌تان روی دایره می‌ریزد.

 • مقتدایی: واکسن ربطی به FATF ندارد/ نفوذی‌ها می‌خواهند مساله را سیاسی کنند

  مقتدایی: واکسن ربطی به FATF ندارد/ نفوذی‌ها می‌خواهند مساله را سیاسی کنند

  سیاسی،

  نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: نظام سلطه از طریق FATF به دنبال اعمال فشار بیشتر بر کشورمان است و نیروهای نفوذی هم به این موضوع دامن می‌زنند.

 • رییس کمیسیون بهداشت مجلس: فعلا خبری از خرید واکسن کرونا نیست / بعید است زودتر از خرداد، به تولید انبوه واکسن ایرانی برسیم

  رییس کمیسیون بهداشت مجلس: فعلا خبری از خرید واکسن کرونا نیست / بعید است زودتر از خرداد، به تولید انبوه واکسن ایرانی برسیم

  گروه سلامت الف،

  شهریاری بیان کرد: واکسن کرونای بنیاد برکت مجوز فاز اول آزمایش انسانی خود را دریافت کرده است و اوایل دیماه نیز آزمایشات خود را آغاز خواهد کرد همچنین واکسن های تولیدی انستیتو رازی نیز تا چند روز آینده مجوزهای فاز اول آزمایش انسانی خود را دریافت خواهد کرد ولی خوشبینانه‌ترین کارشناسان معتقدند که زودتر از خرداد و تیرماه سال آینده به تولید انبوه واکسن کرونا دست پیدا نخواهیم کرد.

 • آزمایش بالینی واکسن کرونا در استرالیا متوقف شد

  آزمایش بالینی واکسن کرونا در استرالیا متوقف شد

  گروه اجتماعی الف،

  استرالیا توسعه واکسن کووید۱۹ را متوقف کرده زیرا تزریق آن در بدن داوطلبان به ایجاد آنتی بادی ایدز نیز منجر می شد و در نتیجه آزمایش ها به اشتباه افراد را مبتلا به این بیماری شناسایی می کردند.

 • فوت ۶ نفر در جریان آزمایش بالینی واکسن فایزر

  فوت ۶ نفر در جریان آزمایش بالینی واکسن فایزر

  گروه فناوری الف،

  طبق گزارش سازمان غذا و دارو آمریکا در جریان آزمایش بالینی واکسن فایزر و بیوان تک ۶ نفر فوت کرده اند که ۴ نفر از این افراد در گروه کنترل بوده اند و واکسن را دریافت نکرده بودند.

 • واکسیناسیون کرونایی دنیا چقدر طول می‌کشد؟

  واکسیناسیون کرونایی دنیا چقدر طول می‌کشد؟

  گروه ویدئو الف،

  قانعی، رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا گفت: پیش‌بینی می‌شود واکسیناسیون دنیا ۴ سال طول بکشد. بسیار امیدواریم زندگی مردم بعد از یک سال به حالت عادی بازگردد.