• آتش‌سوزی در یوتا آمریکا

  آتش‌سوزی در یوتا آمریکا

  گروه ویدئو الف، 

  آتش‌سوزی جنگلی در شمال ایالت یوتا که از روز پنجشنبه آغاز شده همچنان ادامه دارد و آتش‌نشان‌ها می‌‌گویند ۲۲ درصد آن را مهار کرده‌اند. آتش، ۴۱۸ هکتار از جنگل‌ها را سوزانده و علت شعله‌ور شدن آن «عامل انسانی» اعلام شده است. به برخی از ساکنان نیز دستور داده شده منازل خود را ترک کنند.

 • آتش سوزی در جنگل های بلوط بلند چهارمحال و بختیاری

  آتش سوزی در جنگل های بلوط بلند چهارمحال و بختیاری

  گروه عکس الف، 

  از بامداد سه شنبه ۱۷ تیر آتش در جنگل‌های بلوط بلند و در مجاورت سد کارون ۴، شعله ور شد که با تلاش شبانه نیروها این آتش مهار شد اما با وزش باد در منطقه، بار دیگر آتش شعله ور شده است.

 • آتش‌سوزی جنگل‌های اردل قربانی گرفت

  آتش‌سوزی جنگل‌های اردل قربانی گرفت

  گروه حوادث الف، 

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری از مرگ یکی از امدادگران در عملیات مهار آتش‌سوزی در جنگل‌های بلوط بلند اردل خبر داد.

 • ورود مدیریت بحران به موضوع آتش‌سوزی جنگل‌ها

  ورود مدیریت بحران به موضوع آتش‌سوزی جنگل‌ها

  گروه اجتماعی الف، 

  معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور از ورود این سازمان به موضوع آتش‌سوزی‌های اخیر در جنگل‌ها و مراتع کشور خبر داد.

 • تخصیص اعتبار به منظور اطفای حریق جنگل‌ها

  تخصیص اعتبار به منظور اطفای حریق جنگل‌ها

  گروه اقتصادی الف، 

  محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ۱۵ میلیارد تومان برای تامین تجهیزات و خدمات پروازی به منظور اطفای حریق جنگل‌ها را تخصیص داد.

 • آتش‌سوزی جنگل‌ها با اقتصاد استرالیا چه کرد؟

  آتش‌سوزی جنگل‌ها با اقتصاد استرالیا چه کرد؟

  گروه جهان الف، 

  طی آتش سوزی های اخیر استرالیا که روزها ادامه داشته است بیش از نیم میلیارد از جانورانی که در این جنگل‌ها زندگی می‌کردند جان خود را از دست دادند و این آتش به ۶ ایالت این کشور گسترش یافت.

 • تصاویری از آتش سوزی گسترده در استرالیا

  تصاویری از آتش سوزی گسترده در استرالیا

  گروه ویدئو الف، 

  آتش سوزی گسترده در استرالیا هفته‌ها است که آتش نشانان را به خود مشغول کرده.

 • آتشی که مهار نمی‌شود

  آتشی که مهار نمی‌شود

  گروه عکس الف، 

  در پی آتش سوزی گسترده در جنگل‌های استرالیا طی هفته‌های اخیر، میزان آلودگی در پایتخت این کشور بسیار بالا رفته است. دولت استرالیا چندین هفته است که با آتش سوزی جنگل‌ها در سواحل شرقی این کشور دست به گریبان است. آتش سوزی‌های گسترده در استرالیا تا کنون جان ۸ نفر از جمله ۲ آتش نشان را گرفته است؛ بیش از ۷۰۰ خانه در آتش سوخته و در حدود ۳ میلیون هکتار از مراتع و جنگل ها نابود شده‎اند.

 • عوامل آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران بازداشت شدند

  عوامل آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران بازداشت شدند

  گروه حوادث الف، 

  رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی گفت: ماموریتی جهت بررسی علل و عوامل وقوع آتش سوزی در جنگلهای ارسباران به معاونت پیشگیری استان آذربایجان شرقی و معاون دادستان مرکز استان در امور حقوق عامه محول شده بود که در این رابطه تحقیقات انجام و ۳ نفر بازداشت شدند.

 • آخرین وضعیت آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران

  آخرین وضعیت آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران

  گروه حوادث الف، 

  به دنبال آتش‌سوزی رخ‌داده از روز دوشنبه هفته پیش (۲۸ مردادماه) در جنگل‌های ارسباران، مدیر کل محیط زیست استان آذربایجان شرقی با تاکید بر مهار حریق در این منطقه گفت: در حال حاضر لکه‌گیری خاکسترها در حال انجام است.