جدیدترین موضع جلیلی در قبال دولت پزشکیان

  4030418118 ۲۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

نامزد انتخابات ریاست جمهوری، جدیدترین مواضع خود را در قبال دولت مسعود پزشکیان اعلام کرد.

جدیدترین موضع جلیلی در قبال دولت پزشکیان

به گزارش ایسنا، سعید جلیلی عصر دوشنبه در دیدار با اعضای ستادهای استانی خود در انتخابات اخیر با بیان اینکه در مردم سالاری و خصوصاً در مردم سالاری دینی، با مبانی معارفی ما، قیام باالقسط و حضور الحاضر، دائمی و همیشگی است، گفت: انتخابات یکی از جلوه‌های زیبا و درخشان مشارکت در فرایند مردم سالاری دینی است، اما واقعیت آن است که مشارکت در امور کشور صرفاً به شرکت در انتخابات هر چهار سال یکبار محدود نمی‌شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در ادبیات انقلاب اسلامی با تعبیر "همیشه در صحنه " از مردم یاد می‌شده است. یعنی مردم همیشه و در همه صحنه‌ها باید حضور داشته باشند. باید نظارت داشته باشند. باید آماده کمک به پیشبرد امور باشند. باید آماده رفع موانع از سر راه پیشرفت کشور باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نقش تاریخ امام خمینی در استیفای حق مشارکت مردم ایران، تأکید کرد: امام خمینی که بنیانگذار جمهوریت در این کشور است و پس از هزاران سال حق تعیین سرنوشت را، حق مشارکت در تصمیمات بزرگ را، برای این ملت تامین و تضمین کرد، به ما آموخت که همواره هم در انتخابات‌ها حضور فعال و جدی داشته باشیم و هم در ایام غیر از انتخابات احساس مسئولیت داشته باشیم و روند امور را دنبال کنیم.

وی در ادامه پیرامون مسئله انتخابات اظهار داشت: انتخابات به معنای تعطیل کردن احساس مسئولیت قبل و بعد روز رای گیری نیست بلکه انتخابات به معنای تاکید بر حق و وظیفه مشارکت، برای تمام آحاد مردم است.

جلیلی «مشارکت» را حق و وظیفه‌ای دانست که هیچگاه تعطیل نمی‌شود و با بیان اینکه قانون تنها مقوله‌ایست که برای مشارکت حد تعیین می‌کند، تصریح کرد: هیچ گروه و دسته و باند و قبیله‌ای حق ندارند که فراتر از قانون به مردم بگویند که چه زمانی و چه زمینه‌ای عرصه مشارکت هست و چه زمان و زمینه‌ای عرصه مشارکت و نظارت نیست.

وی دراین‌باره افزود: مردم همانگونه که حق و وظیفه دارند در انتخابات شرکت کنند بر اساس مبانی مردم سالاری دینی حق دارند و وظیفه دارند اهالی قدرت را زیر نظر داشته باشند و آنها را در چهارچوب قانون امر به معروف و نهی از منکر کنند.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان تأکید کرد: آزادی آحاد مردم در استفاده از این حق برای انجام آن وظیفه ملی و دینی و انقلابی یک اصل لایتغیر است.

جلیلی در ادامه دیدارش با اعضای ستادهای استانی خود در انتخابات اخیر، رای‌دهندگان به خود را اینگونه توصیف کرد: ۱۴ میلیون نفری که به حقیر رای دادند ،حق و وظیفه خود می‌دانستند که از ایده یک جهان فرصت یک ایران جهش هر ایران یک نقش پرشکوه حمایت کنند .

وی همچنین گفت: در آنچه که در ایام انتخابات از سوی ما به عنوان شعار و برنامه اعلام شد کوچکترین شائبه گروهی، بخشی، مذهبی و فرقه‌ای و غیره وجود نداشت و همه شعارهای ما شعارهای فراگیر و ملی بود که می‌تواند به هر دولتی کمک کند و نه تنها رقیب مزاحم نباشد رفیق حامی باشد.

جلیلی درباره کمک به دولت چهاردهم نیز گفت: ما همانطور که در ایام انتخابات رقابتی متفاوت را به نمایش گذاشتیم که حتی بسیاری از رقبا و دشمنان منصف را هم به اعتراف وا داشت، در ایام بعد از انتخابات هم سلوک سیاسی متفاوت و ممتازی را به نمایش خواهیم گذاشت. ما خود را موظف می‌دانیم جلوه‌های ممتاز و متفاوت مردم سالاری دینی را محقق کنیم.

وی افزود: در ماه‌های آتی، روشن خواهد شد که در مردم سالاری دینی از رقابت‌های دشمنانه و کینه توزانه خبری نیست. تقوای سیاسی باید فراتر از کلمات و صفحات کاغذ، در عینیت جامعه، در واقعیت سلوک سیاسی کشور بروز آشکار پیدا کند.

عضو شورای عالی امنیت ملی در ادامه بیان کرد: تقوای سیاسی آنگاه ارزشمندتر خواهد بود که نه در پستوها و در کنج انزوا ،که در میدان فعالیت آشکار سیاسی خودش را نشان بدهد .

جلیلی با بیان اینکه اگر از تایید تکمیل تصحیح سخن می‌گوییم همه این‌ها را بر اساس مبانی مردم سالاری دینی که اساس آن تقوای سیاسی است دنبال خواهیم کرد، خاطرنشان ساخت: اساس دولت سایه احیا زنجیره تواصی در جامعه اسلامی است. اساس گفتمان دولت سایه، زنده نگه داشتن حس مسئولیت پذیری در آحاد نخبگان و توده مردم است؛ اگر کسی از گفتمان دولت سایه احساس خطر می‌کند، قطعا با معنا و مبانی آن آشنا نیست وگرنه دولت سایه از آن مفاهیمی است که تصورش موجب تصدیق می شود.

جلیلی تأکید کرد: هر عقل سلیمی تلاش می‌کند تا از همه ظرفیت‌های فکری و اندیشگی و پژوهشی استفاده کند و هر دولتی برای بهبود عملکرد خود باید از انگیزه‌ها و اندیشه‌های خیرخواهانه استقبال کند.

وی در ادامه سخنانش گفت: ان‌شالله در مسیر مشارکت فعال و متشکل ۱۴ میلیون آحاد میهن دوست و پرانگیزه کشور صحنه‌هایی خلق خواهد شد که بسیاری از سیاست بازان و سیاست زدگان را مبهوت خواهد کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: همانطوری که بسیاری از سیاست بازان در ایام انتخابات بیان می‌کردند که شما سیاست ورزی بلد نیستید و باید برای حمله به رقیب هر ابزاری را به کار بگیرید اما نمی‌گرفتیم، در ایام فعالیت دولت برادر گرامی جناب آقای دکتر پزشکیان هم خواهند دید که ما چه حمایتهایی از اقدامات خوب دولت خواهیم کرد.

جلیلی در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: هر جایی که لازم باشد از عملکرد دولت ایشان دفاع کنیم بی هیچ ملاحظه‌ای و بدون در نظر گرفتن هیچ مصلحت زودگذر خودخواهانه جناحی و سیاسی از ایشان و دولتش دفاع خواهیم کرد .

وی همچنین گفت: هرجا که اقدام درستی از سوی دولت شروع شود ما خود را موظف به حمایت کامل از آن اقدام خواهیم دانست و تلاش خواهیم کرد همه ظرفیت‌هایمان را برای به نتیجه رسیدن آن برنامه‌ها به میدان بیاوریم.

جلیلی در ادامه سخنانش با بیان اینکه عمل سیاسی در اندیشه دینی یک عمل عبادی است، گفت: همانطور که شهید مدرس فرمود سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست، اگر اقدام درستی در دولت برادرمان آقای پزشکیان دیدیم و حمایت نکردیم و برای به نتیجه  رسیدنش توان و ظرفیتمان را به میدان نیاوردیم قطعاً در پیشگاه خدا معاقب خواهیم بود.

وی تأکید کرد: بنده اعلام می‌کنم به عنوان کسی که توانسته است اعتماد نزدیک به ۱۴ میلیون از آحاد مردم را به دست بیاورد عزم ما انشاالله بر مشارکت فعال و متشکل در چهارچوب اخلاق و قانون در مسیر پیشرفت کشوراست.

جلیلی در پایان گفت: در هفته‌های آتی انشالله با کمک نخبگان متفکران متخصصان برنامه‌های خود را برای مشارکت فعال و متشکل توده‌های میلیونی هواداران اعلام خواهیم کرد. هم در همه مناطق کشور و هم در اصناف و اقشار و بخش‌های گوناگون علمی و صنعتی و اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی عزم ما بر حضور  در صحنه و زنده  نگه داشتن احساس مسئولیت در آحاد مردممان است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۵۵۱۶۰۳۰۲:۵۶:۱۵ ۱۴۰۳/۴/۱۹
در موضعگیری جدیدتون احساس تهدید دیده میشه بهتره این دولت سایه بازیها را بذارید کنار دیگه جواب نمیده .
ناشناس۳۵۵۲۱۶۹۱۲:۴۷:۰۳ ۱۴۰۳/۴/۱۹
آقای جلیلی اگه ادعای دولت سایه دارید حداقل اعضای کابینه سایه اتونو معرفی کنید ما هم آشنا بشیم! وگرنه اینکه راه برید بگید برنامه دارید و با کلی آدم صحبت کردید ولی نه برنامه اتونو بگید و نه افراد سایه اتونو معرفی کنید که میشه ادعای تو خالی
ناشناس۳۵۵۱۷۳۵۰۷:۱۲:۳۰ ۱۴۰۳/۴/۱۹
باید دید در عمل چکار میکنه باز دولت در سایه تشکیل میده .
ناشناس۳۵۵۱۷۸۶۰۸:۱۵:۰۰ ۱۴۰۳/۴/۱۹
شما به فرموده خودتان از زمان آقای خاتمی دولت در سایه بوده اید این یعنی تمام مشکلات کشور و حل نشدن مشکلات مردم بواسطه عملکرد شماست.
ناشناس۳۵۵۱۸۶۸۰۹:۱۶:۱۵ ۱۴۰۳/۴/۱۹
آقای جلیلی رسما سهم خواهی می کنه از قدرت. خیلی جالبه اگر ایشون رئیس جمهور میشد باز هم طرف مقابل می تونستن این حرف ها رو بگن.
ناشناس۳۵۵۱۸۹۰۰۹:۳۹:۵۸ ۱۴۰۳/۴/۱۹
یعنی مثلا می خواد چکار بکنه؟ آیا دو دولت خواهیم داشت؟ آیا یک سازمان برای دخالت در دولت خواهد ساخت؟ آیا می خواد با 14 میلیون قسمتی از کشور را برای خودشان انتخاب کنند و آنجا برنامه اجرا کنند؟
ناشناس۳۵۵۱۸۹۶۰۹:۴۵:۰۱ ۱۴۰۳/۴/۱۹
واقعا کاش صدها آقای جلیلی داشتیم رعایت اخلاق و ادب دوری از حزب و باند و گروه گرایی و تفرقه دلسوزی و تعهد و تخصص سیاسی
امیر۳۵۵۱۹۸۲۱۰:۵۴:۳۷ ۱۴۰۳/۴/۱۹
«بر اساس مبانی مردم سالاری دینی حق دارند و وظیفه دارند اهالی قدرت را زیر نظر داشته باشند و آنها را در چهارچوب قانون امر به معروف و نهی از منکر کنند.» من کاملا با این حرف موافقم. ولی امر به معروف و نهی از منکر یه چیزه، چوب لای چرخ گذاشتن یه چیز دیگه. امیدوارم اینا قاطی نشه.
یاشار محمدی۳۵۵۲۰۲۸۱۱:۲۱:۴۰ ۱۴۰۳/۴/۱۹
آقای جلیلی ضمن احترام به شما و هوادارانتون باید یادآوری کرد که احترام به رای اکثریت وظیفه همه ما و اتفاقا بیش از همه شما و هوادارانتون میباشد که مهر تاییدی بر اصول دموکراسی در کشور بزند. ضمنا مملکت قانون دارد و هر انتقاد و پیشنهاد و طرحی بایستی از طریق پروسه قانونی و تعریف شده پیگیری گردد که این پروسه هم کاملا روشن و شفاف میباشد و نیازی به اردو کشی نیست. اینکه بیاید بگید ما دولت سایه داریم و 14 میلیون رای داریم و هر موقع احساس وظیفه کردیم میایم وسط و به زور کمک میکنیم یعنی اینکه خیلی اعتقادی به انتخابات ندارید.
مصطفی۳۵۵۲۰۷۸۱۱:۵۹:۴۱ ۱۴۰۳/۴/۱۹
سلام آقای جلیلی مشکل اصلی در تشخیص آن کارهای خوب است یعنی اینکه ممکن است دولت کاری را خوب تشخیص بدهد و برای اجرای امور کشور لازم بداند ولی دولت سایه شما آنراخلاف مصلحت بداند آنچه که مسلم است دولت سایه شما با آن مخالفت خواهد کرد و تا اینجای کارعیبی هم ندارد ولی عیب کار از آنجا شروع می‌شود که چون دولت سایه شما خود را برحق می‌داند و از امکانات اجرایی وتبلیغ وسیعی هم برخوردار است بلافاصله با ابزاری که در اختیار دارید مخالفت خودتان را درهمه جا عین صواب و مصلحت کشوراعلام می‌کنید و با لطایف الحیل جلوی اجرای آنر پروژه را خواهید گرفت واگر از طرف دولت مخالفتی هم انجام بشود مسلما دولت متهم به انحا مختلف مورد اتهام واقع خواهد شد ودر نهایت با کارشکنی های خود جلوی کارهایی که دولت لازم می‌داند میگیرید و در نهایت هم دولت را به اهمال در انجام برنامه ها و حتی خیانت متهم خواهید کرد کاری که در زمان دولت روحانی انجام دادید
ناشناس۳۵۵۲۰۹۳۱۲:۱۰:۵۳ ۱۴۰۳/۴/۱۹
حرف زدن و شعار دادن بدون پشتوانه اجرائی بی ارزش است.
غ ث۳۵۵۲۱۰۰۱۲:۱۷:۱۸ ۱۴۰۳/۴/۱۹
به نظرم ایشان مانند سایر افراد کشور در هر جایگاهی هستند ( کاسب و کارمند و تاجر و تولید کننده و... ) اگر وظایف سازمانی خود را به درستی انجام دهند بهترین خدمت را به دولت و جامعه انجام خواهند داد . تشکیل دولت در سایه در اختیار ایشان نیست
ناشناس۳۵۵۲۱۰۲۱۲:۱۹:۲۷ ۱۴۰۳/۴/۱۹
ای بابا چندروز اومد تو آفتاب دوباره میخاد به سایه برود خدارحم کنه .
ناشناس۳۵۵۲۱۱۰۱۲:۲۲:۳۵ ۱۴۰۳/۴/۱۹
اقای جلیلی انتخابات تمام شده خواهشا بگذارید کشور در مسیر خودش به پیش برود .
ناشناس۳۵۵۲۱۳۷۱۲:۳۷:۵۹ ۱۴۰۳/۴/۱۹
به نظر می خواهد دولت موازی تشکیل دهد که امر خظرناکی است و باید از الان هشدار آن را داد.
ناشناس۳۵۵۲۱۴۹۱۲:۴۱:۰۶ ۱۴۰۳/۴/۱۹
منصفانه بگوئیم ۱۴ میلیون نه، بلکه ۱۳.۵ میلیون!
ناشناس۳۵۵۲۱۵۳۱۲:۴۲:۱۸ ۱۴۰۳/۴/۱۹
چوب لای چرخ نگذارید
ناشناس۳۵۵۲۱۷۱۱۲:۴۸:۲۳ ۱۴۰۳/۴/۱۹
اقای جلیلی چی میگید ،الان رئیس جمهور ایران مشخص شد و رئیس جمهور حقایقی رو گفت که سالها توسط تندرو ها و جناح اقلیت و محدود ساز سرکوب گشته،،در تمامی دروان برای دولت مخالف خودتان سنگ اندازی کردید.
ناشناس۳۵۵۲۲۰۰۱۳:۰۰:۵۶ ۱۴۰۳/۴/۱۹
هرگاه تشخیص دهم برای اصلاح وارد صحنه میشوم، و کسی این را می گوید که به دیگران حتی اجازه کوچکترین نقدی را بخود نمی‌دهد و نداده است .
ناشناس۳۵۵۲۲۱۱۱۳:۰۶:۲۱ ۱۴۰۳/۴/۱۹
آقای جلیلی لازم هست بدانید که اگر ملت پای صندوق حاضر میشدن اختلاف رای به پزشکیان با شما تفاوت چشمگیری داشت.
ناشناس۳۵۵۲۲۱۲۱۳:۰۶:۵۶ ۱۴۰۳/۴/۱۹
برادران و خواهران عزیز من، آقای جلیلی نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی هست. به دولت سایه نیاز نداره برای به کرسی نشاندن حرف و نظراتش.
بلوط۳۵۵۲۲۱۸۱۳:۰۸:۱۱ ۱۴۰۳/۴/۱۹
چه جالب ،اگه برنامه ای رو شما خوب تشخیص دادین بعد مشارکت می کنید،چرا تشخیص شما،هر وقت دولت وقت تعیین می کنه خوبه باید مشارکت کرد اما و اگر شما دیگه وجود نداره
ناشناس۳۵۵۲۲۶۰۱۳:۳۸:۰۱ ۱۴۰۳/۴/۱۹
یک کشور یک دولت یک رهبر یک مجلس بقیه هیچ است .
ناشناس۳۵۵۲۲۷۷۱۳:۴۸:۳۶ ۱۴۰۳/۴/۱۹
شما همینکه چوب لای چرخ دولت نگذارید، لطف بزرگی به مردم کشور خواهید کرد.
yektanetتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آفتی بزرگ برای روسای جمهور ایران

  2. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

  3. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

  4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

  5. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

  6. این آمار معنادار را دریابیم!

  7. جلیلی: وقتی برای جواب دادن به تهمت ها نداریم

  8. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

  9. زاکانی در دفتر رئیس جمهور منتخب

  10. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

  11. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

  12. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

  13. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

  14. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

  15. انتقاد خاندوزی از عبارت «زمین سوخته» درباره عملکرد دولت سیزدهم/ تقدیر روزنامه اصولگرا از رفتار مردمی پزشکیان

  16. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

  17. سرگردانی اضطراب آفرین !

  18. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

  19. در تکریم مواضع خارجی پزشکیان

  20. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه پزشکیان/ هیچ نامزدی برای هیچ پستی از جمله معاون اول بررسی نشده است

  21. زاکانی: انتقادات نادرست است

  22. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

  23. قالیباف: دلار از معاملات ایران و روسیه حذف شده است

  24. وکیل تتلو: امیر تتلو نذر کرده بعد از آزادی پای پیاده به کربلا برود

  25. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

  آخرین عناوین